Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu gasesc un topic, un fel de caf...

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Softpedia Pool Masters Cup (Editia I)

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
87 replies to this topic

#1
Syncron

Syncron

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,756
  • Înscris: 07.01.2006
Regulamentul aferent competitiei il gasiti aici -> click .

Organizatorul acestei editii este iulian.dronca. Daca apar probleme contactati-l pe el sau spuneti problema pe forum.

Edited by Syncron, 19 January 2007 - 20:00.


#2
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006
[ http://i116.photobucket.com/albums/o26/iuliandronca/schema_master.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Meciurile se desfaşoară până la 8 dacă există o diferenţă de cel puţin 2 puncte. Dacă se ajunge la 7-7 atunci se va continua până când unul din participanţi va avea 2 partide câştigatoare în plus faţă de celălalt.

Meciurile din optimi şi sferturi se recomandă a se juca în mod public la un timp şi într-un loc stabilit de comun acord între participanţi şi postat de unul din ei pe forum.

Meciurile din semifinale şi finala se vor desfăşura în mod public la o dată şi într-un loc stabilit de comun acord între organizator şi participanţi. Organizatorul va posta informaţiile în acest caz.

Meciurile din optimi au ca termen limită data de 22.01.2007, cele din sferturi data de 25.01.2007, cele din semifinale 28.01.2007 iar finala trebuie jucată până pe 31.01.2007. Toate datele au ca oră limită miezul nopţii. Pentru solicitări de amânare a meciurilor din motive obiective contactaţi organizatorul.

Multă baftă!

Edited by iulian.dronca, 19 January 2007 - 20:53.


#3
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006
mult succes tuturor si fie ca cel mai bun sa castige  :peacefingers: !

#4
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006

View PostMr.Jinx, on Jan 19 2007, 19:42, said:

mult succes tuturor si fie ca cel mai bun sa castige  :peacefingers: !

sa fie...mai ales ca primul meci il am cu tine  :naughty:

#5
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,449
  • Înscris: 17.04.2006
Dar cum se desfasoara campionatu asta ? din cat in cat timp ? Ca eu niciodata nu am prins inscrierile :)

#6
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006

View PostSef-chenko, on Jan 19 2007, 21:27, said:

Dar cum se desfasoara campionatu asta ? din cat in cat timp ? Ca eu niciodata nu am prins inscrierile :)
la campionatul asta nu s-a putut inscrie cine dorea. cei care participa au fost alesi in functie de clasamentul editiilor 7,8,9.

p.s. d-aia este master, sunt doar cei mai buni :OK:

Edited by Mr.Jinx, 19 January 2007 - 21:30.


#7
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,449
  • Înscris: 17.04.2006
Aha , ok . May the best player win  :peacefingers:
Am vazut ca era ceva yahoo pool cup "normal " :) da nu mai gasesc

#8
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006
După mastersul acesta începe o ediție normală unde te poți înscrie. Pentru a fi sigur că nu pierzi ediția următoare adaugă id-ul de YM campionat_pool_softpedia în lista ta și vei primi un mesaj când va începe noul campionat.

Observ că l-ai adăugat deja.

#9
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006
pacat ca nu pot participa si eu :(
cand se termina campionatu asta? sau cand incepe cel normal? :D
nu m-as supara daca ar incepe prin 15 feb cand ma scap de sesiune :)
bafta la toti :) cel mai bun sa castige ;)

#10
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,449
  • Înscris: 17.04.2006

View Postiulian.dronca, on Jan 19 2007, 22:04, said:

După mastersul acesta începe o ediție normală unde te poți înscrie. Pentru a fi sigur că nu pierzi ediția următoare adaugă id-ul de YM campionat_pool_softpedia în lista ta și vei primi un mesaj când va începe noul campionat.

Observ că l-ai adăugat deja.
Da , am citit regulamentul si l-am adaugat . Multumesc

#11
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

View PostImDrunk, on Jan 19 2007, 23:04, said:

pacat ca nu pot participa si eu :(
cand se termina campionatu asta? sau cand incepe cel normal? :D
nu m-as supara daca ar incepe prin 15 feb cand ma scap de sesiune :)
bafta la toti :) cel mai bun sa castige ;)

View Postiulian.dronca, on Jan 19 2007, 20:38, said:

Meciurile din optimi au ca termen limită data de 22.01.2007, cele din sferturi data de 25.01.2007, cele din semifinale 28.01.2007 iar finala trebuie jucată până pe 31.01.2007. Toate datele au ca oră limită miezul nopții. Pentru solicitări de amânare a meciurilor din motive obiective contactați organizatorul.
Deci dacă vom fi operativi se poate ca prin 15 să demarăm o nouă ediție.

#12
Bugghy

Bugghy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 16.07.2006
De cand imi doream eu sa pic cu renata.bruneta  :coolspeak: . Acum am ocazia in sfarsit.

#13
rocky2000

rocky2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 14.11.2006
Am vorbit cu oponentul meu din master si.... e cam vanata situatia.Cand ne-am inscris nu am stiut ca va fi un "sprint" Eu nu pot sa joc azi pentru ca sunt invitat la o zi de nastere , el are luni examen si nu prea are timp maine, iar eu am marti examen si......In concluzie am dori amandoi sa jucam cel mai devreme marti seara meciul (daca nu reusim sa ne gasim pana atunci timp ceea ce e cam putin probabil).Cu celelalte termene, situatia e cam la fel.
Era bine totusi sa se lase macar 5 zile intre doua etape .

Edited by rocky2000, 20 January 2007 - 17:10.


#14
pyb

pyb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 12.08.2005

View Postrocky2000, on Jan 20 2007, 17:08, said:

Am vorbit cu oponentul meu din master si.... e cam vanata situatia.Cand ne-am inscris nu am stiut ca va fi un "sprint" Eu nu pot sa joc azi pentru ca sunt invitat la o zi de nastere , el are luni examen si nu prea are timp maine, iar eu am marti examen si......In concluzie am dori amandoi sa jucam cel mai devreme marti seara meciul (daca nu reusim sa ne gasim pana atunci timp ceea ce e cam putin probabil).Cu celelalte termene, situatia e cam la fel.
Era bine totusi sa se lase macar 5 zile intre doua etape .

Sunt de-acord

#15
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

View Postrocky2000, on Jan 20 2007, 17:08, said:

Am vorbit cu oponentul meu din master si.... e cam vanata situatia.Cand ne-am inscris nu am stiut ca va fi un "sprint" Eu nu pot sa joc azi pentru ca sunt invitat la o zi de nastere , el are luni examen si nu prea are timp maine, iar eu am marti examen si......In concluzie am dori amandoi sa jucam cel mai devreme marti seara meciul (daca nu reusim sa ne gasim pana atunci timp ceea ce e cam putin probabil).Cu celelalte termene, situatia e cam la fel.
Era bine totusi sa se lase macar 5 zile intre doua etape .


View Postpyb, on Jan 20 2007, 17:36, said:

Sunt de-acord

Se acceptă solicitarea de amânare.
Termenele însă rămân pentru cei care pot juca. Dacă exista probleme asemănătoare nu va fi nici cea mai mică problemă să amânăm însă trebuie să privim și la cei care joacă meciul rapid și trebuie să aștepte zile bune după ceilalți (a se vedea edițiile anterioare când nu s-a pus dată limită).

#16
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006
s-a incheiat si primu sfert de finala
andutzudin - el_shumo 8-6

#17
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006
alex_sysq - hotsauce_aka_saucebox 8-6

meci cu foarte multe emotii in care adversaru meu...asa cum a spus si el...a pierdut pe mana lui  :naughty:

neeext

#18
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006
mi se pare corect, daca eu la 7-6 pentru tine am ratat bila de joc. duceam si eu meciul in prelungiri :D.

p.s. observ ca mai sunt de jucat 5 optimi. sunt chiar curios daca se vor disputa toate in perioada acordata...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate