Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Deschidere club/pub Afacere sau Nu?

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#73
only i

only i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 07.04.2007

 Bobby_14, on Feb 9 2007, 02:00, said:

eu sunt foarte interesat :) as putea continua discutia pana maine dimineata :P

Dcaa esti la fel de interesat ca mine hai sa facem un parteneriat si facem unul cu adevarat frumos!!!Pun  eu o suma tu o suma si facem ceva atractiv...george_8323 id de messenger

#74
dawin45

dawin45

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 06.01.2007
doresc sa se deschida un pub/bar/ care are bowling si biliard(in special snooker) (o sala mare in complexul studentesc din ™, este o firma care deja isi manifesta activitatea acolo, dar preturile is prea piperate pt. zona, o competitie (mai ieftin)ar fi excelenta...

#75
Cristi Popescu

Cristi Popescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 11.04.2007
cum actioneaza mafia din domeniul asta?

am auzit ca angajatii sunt de obicei tinta atacurilor si intimidarii...

apoi se trece la spartul geamurilor si la datul foc al barului...

#76
Sealevel

Sealevel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 17.10.2005

 Cristi Popescu, on Apr 12 2007, 02:34, said:

cum actioneaza mafia din domeniul asta?

am auzit ca angajatii sunt de obicei tinta atacurilor si intimidarii...

apoi se trece la spartul geamurilor si la datul foc al barului...

nu cred ca mai e la moda mafia de genul asta...depinde de zona probabil...daca vrea cineva sa te "ingroape" nu-ti da foc la cosmelie, iti trimite vreun control pe cap..e mai simplu si mai eficient..

#77
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,913
  • Înscris: 03.12.2005
faci si tu contract cu firma de paza a vreunuia din interlopii zonei. mai nou taxa de protectie se plateste cu chitanta cu tot. :)

#78
dawin45

dawin45

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 06.01.2007

 Cristi Popescu, on Apr 12 2007, 02:34, said:

cum actioneaza mafia din domeniul asta?

am auzit ca angajatii sunt de obicei tinta atacurilor si intimidarii...

apoi se trece la spartul geamurilor si la datul foc al barului...
las' daca dai o bere pe gratis  :cheers:  si stati de vorba nu se intampla nimik....

#79
s3ven

s3ven

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 31.07.2005
buna baieti am un spatiu ultracentral de vanzare in satu mare underground 130 mp(pe langa ce-i 130 de mp se pot face cateva modificari sa mai castigati 70 mp in acelasi pret ;) ) numa bun de club, mai ales ca deja sunt varza restul cluburilor ar merge super bine clubul daca ar fi aranjat cum trebuie si credeti-ma ca avem oameni cu bani aici la satu mare  si nu mai are lumea pe unde sa-si cheltuie bani, de mulkte ori si preteni fac escale pe la cluj sau oradea ca aizi nu au unde iesi, spatiul a fost la nun pas de a fi vandut daca va intereseaza dati un mail si vb

#80
hitman_8787

hitman_8787

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 23.10.2006
[quote name='bimmer_2' date='Feb 24 2007, 01:42' post='2492670']
albert einstein
NU ESTE IMPORTANTĂ PT BANCĂ....BANCA NU ESTE INTERESATĂ SĂ-ȘI IA BANII ÎNAPOI. BANCA ESTE INTERESATĂ SĂ-ȘI IA DOBÂNDĂ PE BANII INVESTIȚI.
Uite răspunsul de ce nu-ți merg afacerile...a pardon ba merg...

frate tu esti mai prost ca noapte.scuza-ma ca iti zic asa.Daca banca iti da 100 000 euro pe 5 ani sa zic si dobanda ajunge sa zicem 50 % pe toata perioada imprumutului, ar trebuii sa dai bancii 150 000 euro.Daca ma iau cum zici tu banca ii interesata sa-i dau doar 50 000.Esti prost frate.



Si sa-ti mai zic si eu ca primul lucru cand faci o afacere te gandesti daca o sa fie profitabila.Imediat dupa ce ai facut asta te gandesti in cat timp iti amortizezi investitia.De ce faci asta.Pai te gandesti ca daca ti-o scoti in 10 ani nu prea are rost sa incepi afacerea(aici ma refer la IMM).Si tot asa.Si tinand cont ca afacerile aflate la inceput sunt instabile cum ai spus tu, nu e sigur ca afacerea ta va rezista sa zicem 5 ani pt ca tu sa-ti scoti investitia.Intradevar multe firme dau faliment, cu mult mai mult decat anul trecut de exemplu.Cauza nu este ca lumea se gandeste in cati ani isi scot banii, ci modul in care este administrata, sau pur si simplu este o idee proasta.

#81
luci2001

luci2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 27.05.2007
In Arad este o zona militara, ce apartine ministerului apararii, se aud zvonuri ca va fi trecut la stat, adica consiliu municipiului se va ocupa de el.Daca va fi asa consiliul municipal il va scoate la licitatie, cu conditia ca spatiul sa fiu folosit ca loc de recreere, fiind pozitionat in structura strandului.Locul este format dintr-un sir de tunele masive.Ti-as propune sa mergi la acea licitatie sa il inchiriezi.Daca investesti in locu ala vreo 5-6milioane euro, pe langa chirie, poti face ce-l mai tare club european.Succes!

#82
demos

demos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 05.11.2006
Daca bagi femei care sa danseze dezbracate si sa cante manele  sigur faci avere !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate