Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti despre ascasa.de ...

switch Gigabit POE pentru toate e...

Triunghi

Relatie, vorbit prin mesaje
 S-a ocupat Dumnezeu de formarea o...

Windows 10 Pro - Automatic Repair...

Purici pisica apartament

Romania se afla in top 5 cele mai...
 Dividende 2023 declaratia unica A...

kit placa de baza si procesor pen...

Cum aflu balanta unei adrese cu b...

Sfaturi achitizie PC - Cabinet Av...
 Sonerie modulara montata in tablo...

Poezii uitate/pierdute

Cartela roaming

Opinii despre un PC pentru editar...

RASPUNS: burta > abdomen bine lucrat

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

Madib

Madib

Junior Member

• Grup: Members
deoarece mr. Tabu nu a vrut redeschiderea threadului (probabil datorita regulilor forumului) am facut acest "reply" doar pentru a clarifica niste kestii.
eu cand am inceput sa postez in acest subforum, am facut-o pentru a ajuta pe cei care dintr-un motiv sau altul sunt mai putin informati, in nici un caz nu pentru a fi contrazis FARA ARGUMENTE de niste habarnisti ca dacuburebista sau 2sharp. De obicei cand sfatuiesc pe cineva ceva, o fac din experienta.

acuma am sa dau un quote la ceva demn de cascadorii rasului...autor...2sharp

Daca apar patratele pe abdomen numai din regim, inseamna ca poti sa faci si umeri, biceps, etc. tot din regim ... si eu sunt Brad Pitt.
Cum zicea careva mai sus: aberatii!

cred ca baiatul asta a jucat prea mult sotron si i s-au urcat "patratelele" la cap. el nu intelege ca abdomenul este o grupa care trebuie intarita, nu "dezvoltata"...pentru cine prefera acest lucru...foarte bine, exista exercitii specifice...dar, ca sa ai "patratele" nu iti trebuie exercitii, ci ... repet... regim alimentar.... EU NU AM FACUT NICIODATA EXERCITII PENTRU ABDOMEN. Dexter Jackson nu antreneaza abdomenul, si multi alti culturisti de renume mondial.

deoarece sunt destui Gica Contra pe forum, am sa ma limitez in a raspunde mesajelor private si celor care ma contacteaza pe messenger.

sanatate.

p.s. eu nu am venit aici sa conving pe nimeni...ci doar sa sfatuiesc, din bunavointa.

Attached Files

• Attached File  2006.jpg   2.86K   140 downloads

Edited by Madib, 17 January 2007 - 17:07.

AlexIP

AlexIP

marele licurici

• Grup: Senior Members
Am mai vazut o imagine asemanatoare in Stargate, cand iesea Goa'uld-ul din burta unui individ, dar acolo era numai unul. Aici sunt vreo 6. :scared:

Naga Queen

Naga Queen

Active Member

Vreau si io patratele, dar nu asa multe...tre' sa ma las de ciocolata si Rafaelo? :scratchchin:

Madib

Madib

Junior Member

View PostNaga Queen, on Jan 17 2007, 18:47, said:

Vreau si io patratele, dar nu asa multe...tre' sa ma las de ciocolata si Rafaelo? :scratchchin:

mult mai mult de atat. rezultatele apar prin munca si sacrificii, nu cu una cu doua, daca era asa simplu vedeai pe strada numai siluete exceptionale, dar...lumea e prea comoda...si invidioasa. :peacefingers:

Madib

Madib

Junior Member

View PostAlexIP, on Jan 17 2007, 18:24, said:

Am mai vazut o imagine asemanatoare in Stargate, cand iesea Goa'uld-ul din burta unui individ, dar acolo era numai unul. Aici sunt vreo 6. :scared:

si mie mi-a placut seriaolul, exceptionala ideea :coolspeak:

MeNdOz@

MeNdOz@

New Member

...auzi madib ala chiar e abdomenul tau....:o si daca nu prin exercitii ti l l ai facut atunci sa inteleg ca ti l ai facut in "bucatarie" :P te deranjeaza sa mi spui ce regim alimentar ai urmat zi de zi  :coolspeak:

Rayden3000

Rayden3000

Member

Madib..doresc si eu sa vb pe messanger..  id`ul meu e raydenthegod , da`mi un add sau da`mi id`ul tau :kisstogether:

Graveland

Graveland

Active Member

• Grup: Banned
Madib eu inainte aveam prisme triunghiulare si acum am patratele... cum estimezi evolutia situatiei in timp pe 10 ani de acum incolo? Este periculoasa trecerea 3D -> 2D?

PS: mi-as pune si eu burta pe forum da' mi-e ca ma contacteaza homosexualii astia pe PM.

Edited by Graveland, 18 February 2007 - 11:27.

SE7EN

SE7EN

Senior Member

• Grup: Senior Members

cred ca baiatul asta a jucat prea mult sotron si i s-au urcat "patratelele" la cap. el nu intelege ca abdomenul este o grupa care trebuie intarita, nu "dezvoltata"...pentru cine prefera acest lucru...foarte bine, exista exercitii specifice...dar, ca sa ai "patratele" nu iti trebuie exercitii, ci ... repet... regim alimentar.... EU NU AM FACUT NICIODATA EXERCITII PENTRU ABDOMEN. Dexter Jackson nu antreneaza abdomenul, si multi alti culturisti de renume mondial.

deoarece sunt destui Gica Contra pe forum, am sa ma limitez in a raspunde mesajelor private si celor care ma contacteaza pe messenger.

sanatate.
Esti tot mai amuzant si spui tot mai multe tampenii. Faptul ca nu antrenezi abdomenul nu inseamna nimic. Un abdomen cu "patratele" nu e rezultatul regimului ci faptului ca l-ai antrenat prin alte exercitii nu in mod special prin exercitii specifice pentru abdomen. E ceva comun printre practicantii vechi de culturism sa nu mai antreneze in mod special aceasta grupa musculara pentru ca in timp s-a creat deja masa musculara necesara nefiind nevoie decat de un regim alimnetar care sa reliefeze abdomenul. Nu regimul face "patratelele" ci exercitiile, regimul doar ajuta la reliefarea abdomenului. Nu inteleg de unde iti vin ideile astea geniale ca e nevoie doar de regim pentru a avea un abdomen cu patratele. Ce fac cei care au 60 kg atunci, ce regim sa mai tina?
La fel sta situatia si in cazul umerilor, sunt multi care nu fac exercitii pentru grupa asta musculara pentru ca de multe ori nu e nevoie. Tine-o tot asa, faptul ca nu intelegi lucruri simple legate de sportul asta nu te impiedica sa dai sfaturi.

MeNdOz@

MeNdOz@

New Member

...auziti baieti eu fac de 3-4ori pe sapt aprox. 500 abdomene si am realizat acuma dupa ce "saculetii"au primit ceva forme si s au mai contractat ca "saculetii"de pe partea stanga sunt mult mai contractati si mai iesiti in relief decat cei de pe partea dreapta :(.acuma fac abdomenele cu genunchiul drept ridicat ce credeti ca ma va ajuta? sau daca nu ce sa fac ???Si inca ceva....tot mai multi vorbesc ca abdomenul se reliefiaza in "bucatarie"....ce macaruri sun recomandate sau ce fel de regim este recomandat pe a fi avea un abdomen bine reliefat?

noisafimsanatosi

noisafimsanatosi

New Member

bai baieti, acum se poarta burta, asta e esentialul.
cand vede femeia pe unul cu patratele zice: "he, ia uite si la baietandru asta, nici nu i-a dat parul pe burta"
insa cand vede un mascult cu burta de bere paroasa, altfel sta treaba

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate