Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Usi interioare

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
cristian7481

cristian7481

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.04.2005
Usi Grauthoff . le-am vazut si sunt super . nu le poti zgaria cu nimic si nu se dezlipeste furnirul . problema e ca astepti mult pana le aduce distribiutorul din zona ta daca este . cataloagele lor pot fi descarcate de pe net .

#38
adybmw

adybmw

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,288
  • Înscris: 22.03.2007
Bravo Cristian!
Pe astia i-am gasit si eu de dimineata,singura problema cu ei e ca sunt din Tg. Mures dar daca mai astepti max 6 sapt.(zic ei) isi deschid reprezentanta la Brasov! La ora actuala din ce am cautat sunt singurii cu raport calitate pret optim! Cred ca am sa ma orientez la oferta lor,mai ales ca Pinum le scumpeste de luni,si oricum dureaza intre 4 si 6 sapt comanda si la unii si la altii,dar repet astia de la Orion au o calitate superioara. Ramane de vazut!

#39
crispai

crispai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 14.11.2003
Uau, arata f bine pe site, dar stiti cumva ceva de preturi?
Peste vreo 1 luna o sa am nevoie si eu de usi, si astea chiar imi plac.

#40
CUSTOMERCUS

CUSTOMERCUS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 06.01.2004
usi de sticla la un pret civillizat se pot gasi undeva?

#41
mmv

mmv

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 244
  • Înscris: 16.04.2007

View Postadybmw, on Aug 30 2007, 16:43, said:

Buna ziua!
Azi am fost la Pinum in Pipera si o usa de interior costa 170 euro fara tva! De unde si pana unde 350 euro? Acele usi poate sunt de exterior(adica de intrare) dar cele pt exterior costa 450 sau 460 euro fara tva! Din ce am vazut mi se par destul de calitative si oricum piata se invarte pe undeva pe la 200 euro bucata!
Intrebarea mea este daca cineva si-a pus usi de la Pinum si cum se comporta ele in timp!
P.S. Usile de la Pinum se scumpesc de luni cu 20% cf spuselor unui consultant de acolo!
Si inca ceva! Pretul e discutabil in functie de nr usilor!

daca mai adaugi captuseala,glafurile,montajul,culoarea,tva-ul etc. ...

#42
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View Postcrispai, on Sep 3 2007, 13:37, said:

Uau, arata f bine pe site, dar stiti cumva ceva de preturi?
Peste vreo 1 luna o sa am nevoie si eu de usi, si astea chiar imi plac.

Arata identic cu cele de la portadoors care arata identic cu cele de la westag cara arata identic cu cele ......etc.... Toate sunt la fel de bune sau de proaste. mi-am schimbat si eu usile de interior si dupa lungi cercetari am luat porta sistem decor care erau identice constructiv cu westag ( germane chipurile) dat mult mai ieftine (cam cu 100 roni / usa si toc reglabil). Important e sa ai peretii drepti ca sa vina usa bine. Eu am avut probleme doar cu o usa din 5  :cursing: Oricum arata bine. Si ca fapt divers pentru cei ce vor sa-si cumpere usi. Si cei de la porta fac usi pline dar sunt cu 85 ron mai scumpe decit cele obisnuite si nu cred ca se merita investitia.

#43
radu.antohi

radu.antohi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 28.09.2006
Salutare,

As avea nevoie de un sfat de la cineva care a mai intalnit problema. Am dat comanda de cateva usi din lemn masiv (tei) si inca nu m-am hotarat daca sa le fac cu prag sau fara prag.

Mai exact, eu as vrea foarte mult sa fie fara prag, avand in vedere ca deja am parchet pus in toata casa cu profile de trecere din aluminiu (pe care am dat cativa banuti) si sunt destul de multumit de cum arata acum.

Am in casa si pereti din beton si din BCA. Cei care imi fac usile mi-au spus ca in timp, tocul care se prinde in peretii de peretii de BCA se poate misca... si usile nu se vor mai inchide. Asta in cazul in care pun usi fara prag.

Am cautat pe net si am inteles ca exista niste dibluri speciale pt BCA (dibluri metalice cu gheare). Daca as fi montat usile inainte de montarea parchetului, gresiei, etc... nu ar fi fost o asa mare problema si cred ca as fi pus prag.

Insa sa montez pragul peste parchet, mi se pare ca va arata foarte urat si va fi destul de problematic (pericol sa te impiedici la trecere). Plus ca juniorul meu se poate plimba acum in voie cu bicicleta, masinutza, etc... fara sa aiba piedici in cale.

In concluzie, ce parere aveti? Vor fi probleme daca montez usile in peretii de BCA? A mai intalnit cineva problema aceasta? Sunt bune acele dibluri pentru BCA? Aveti aici o poza cum arata acele dibluri: http://www.trendimpe...imbinare15.html

Multumesc anticipat.

#44
euribiontuL

euribiontuL

    dibaci

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,275
  • Înscris: 15.07.2006
pt CUSTOMERCUS,
mai intai dacă îți plac. apoi și despre preț.  :mellow:

[ http://quick.holdthatpic.com/images/143697.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
sau
[ http://quick.holdthatpic.com/images/143699.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
ori
[ http://quick.holdthatpic.com/images/143701.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
X
[ http://quick.holdthatpic.com/images/143703.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

____________________

@radu.antohi,
orice ușă se fixeată atât mecanic cu dibluri, șuruburi de montaj, conexpane, ancore, etc,
cât și cu spumă poliuretanică.

această din urmă, și sungură să fie, este sificient de rezistentă. nu fixarea ar fi pb majoră.
pb ușilor din lemn este că lucrează în timp, ele ca material.
în această ecuație, balamalele sunt f importante. optează pt cele mai trainice și fiabile balamale și vei scuti multe pb ulterioare.
deci, alege unele care să permită măcar reglajul sus-jos, st-dr.
după montaj vor lucra, dar după un timp se vor așeza, se vor stabiliza. dar până atunci tb să ai posibilități de reglaj la îndemână.
altminteri vei avea senzația că ai fost tras pe sfoară, că ți-au fost vândute ultimele uși, și acelea cu pb.

Edited by euribiontuL, 19 October 2007 - 22:14.


#45
ferucio

ferucio

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 08.08.2005
Buna , referitor la produsele Porta Doors, pot sa va spun ca sunt de calitate , dar au termene de livrare foarte mari (de ordinul a 16 saptamani), si cu toate acestea aceste termene sunt depasite, fara nici o motivatie din partea producatorului polonez.
Eu am patit-o si de aceea va atentionez cu seriozitate...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate