Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Vreau Sa cumpar o multifunctionala......ce`mi recomandatzi?

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#1
maseax

maseax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 22.07.2006
Salut!! Vreau sa`mi cumpar o multifunctionala si nu stiu de care.... ce`mi recomandatzi? La vreo 300-400 lei.....
E najpa tare cand ai de unde alege....

10x All... si astept raspunsuri.

#2
Doru_Neo

Doru_Neo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 22.05.2005
HP Photosmart C3180

#3
mihai.iovanas

mihai.iovanas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 05.01.2007
Salut

Incearca un canon mp 160. Ieftin, cartuse relativ mari, si foarte usor de incarcat.

O zi buna,
Mihai.

#4
Bodotecuci

Bodotecuci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 15.01.2007
Eu recomand Lexmark X1190 ... E ieftina si buna. Dezanvantajul este ca nu citeste carduri. Eu sunt foarte multumit de ea.

#5
Doru_Neo

Doru_Neo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 22.05.2005
Nu recomand Canon, au o groaza de probleme. - arunca o privire pe forum !
Lexmark seria X1100 bune dar in ultimul timp cartusele(Nr.17 si 27) sunt foarte proaste, pur si simplu se ard.
Cam greu in ziua de azi cu "ieftin si bun" !

#6
mascotzel

mascotzel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 07.06.2006
si eu sunt interesat de subiect
Doru_pro,mai spune-mi despre fiabilitatea C3180 si costuri
ar ajuta daca poti da un PM si catre alte resurse(alte link-uri pe care le stii) etc
10x

#7
dann23

dann23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 438
  • Înscris: 28.08.2006
canon mp510

#8
Doru_Neo

Doru_Neo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 22.05.2005
Imprimanta HP Photosmart C3180 este o imprimanta foarte buna la pretul care il are merge foarte bine.
Mai multe pareri in cateva linkuri: Link1 - Link2 - Link3
Instructiuni pentru refill

#9
mascotzel

mascotzel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 07.06.2006

View PostDoru_Neo, on Jan 16 2007, 19:24, said:

asta m-a facut sa ma simt un pic silly
:D
zi-mi ce refill kit folosesti,ca pe site-ul romanesc pe care l-ai dat n-am gasit la prima vedere

cam cat de des ai incarcat,cat te tine kitul,daca ai schimbat vreodata cartusele
10x

#10
Doru_Neo

Doru_Neo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 22.05.2005
Kit refill si cerneala gasesti - AICI - De incarcat se incarca ca orice cartus HP depinde cum ti-e norocul la numarul de incarcari. Personal nu folosesc imprimanta dar am vandut multe unitati din seria asta si merg foarte bine nu au probleme. Singura problema notabila - numarul de foi din tava sa fie mai mare sa nu pui 5 foi spre ex pt ca va da eroare de hartie.

#11
mascotzel

mascotzel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 07.06.2006
cam dezamagitor,ma gandeam ca esti utilizator
:(
vreau pareri de "la locul faptei" despre fiabilitate si partea legata de costuri,si reincarcare
stii sigur ca se incarca fara probleme de la clienti?

#12
mascotzel

mascotzel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 07.06.2006
LE: nu vreau sa para ca n-am incredere,dar vreau sa stiu la sigur
pe site-ul acela n-am gasit cartusele exacte pe care le cere C3180

mersi de ajutor si probabil asta va fi alegerea mea ca multifunctional(desi oscilez si spre una laser),daca nu voi fi fortzat la un buget mai mic

#13
Doru_Neo

Doru_Neo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 22.05.2005
@mascotzel. Cum am spus nu folosesc imprimanta personal dar clientii s-ar plange de eventualele probleme daca ar aparea. Am testat ca sa zic asa modelul asta, am vazut ce poate. De incarcat am incarcat cartusele cu cerneala inkmate - se gaseste fie la sticla  de 100ml, 500ml sau 1000ml. Cartuse se gasesc si la inkmate insa la cele compatibile nu iti va indica nivelul de cerneala din cartus(un soft recunoaste cartusele originale) Mai multe pareri .. citeste primul link dat de mine.
Alt link
Cartusul negru
Cartusul Color

#14
mascotzel

mascotzel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 07.06.2006
mersi mersi
:D

#15
djclocky

djclocky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 23.11.2003
Mai. Eu nu prea as recomanda multifunctionale. Nu prea is rentabile "pentru acasa" asta desigur daca nu te supara sa dai >700.000 / cartus. Nu , nu ma intereseaza kituri de refill si alte prostii pentru am patit-o odata cu astea. Nici un refill nu se ridica macar la nasul originalelor. Probat, asa ca nu e nevoie de potentiali gigei care sa-mi demonstreze inversul.

Ia-ti si tu o imprimanta simpla de 2 -3 mili la care nu te omoara cumpararea unui cartus original. Nu iti recomand sa iei cartuse de la alte firme decat cea care a facut imprimanta asta daca nu vrei ca sa ai o cerneala care ti usuca intr-un ritm accelerat pe tonner sau sa iei teapa (cum am facut eu ) de cartuse goale.

#16
mascotzel

mascotzel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 07.06.2006

View Postdjclocky, on Jan 17 2007, 14:46, said:

Mai. Eu nu prea as recomanda multifunctionale. Nu prea is rentabile "pentru acasa" asta desigur daca nu te supara sa dai >700.000 / cartus. Nu , nu ma intereseaza kituri de refill si alte prostii pentru am patit-o odata cu astea. Nici un refill nu se ridica macar la nasul originalelor. Probat, asa ca nu e nevoie de potentiali gigei care sa-mi demonstreze inversul.
vezi ca e dat mai sus pretul consumabilelor,e sub 500.000(mi se pare totusi destul de mult,avand in vedere ca tiparesti putin cu cat tus e in ele)...nu-i chiar totusi capat de tara(depinde si cat tiparesti),si e in cerintele tale

Quote

Ia-ti si tu o imprimanta simpla de 2 -3 mili la care nu te omoara cumpararea unui cartus original. Nu iti recomand sa iei cartuse de la alte firme decat cea care a facut imprimanta asta daca nu vrei ca sa ai o cerneala care ti usuca intr-un ritm accelerat pe tonner sau sa iei teapa (cum am facut eu ) de cartuse goale.
pai multifunctionalul asta e un pic peste 3 milioane,2-3 milioane nu as da pe o imprimanta simpla inkjet ca nu merita
mai degraba una laser,ca-si face banii
fata de laser insa, multifunctionalul are avantajul scanerului si xerorx-ului(cursuri etc),plus ca pot tipari si color

Edited by mascotzel, 17 January 2007 - 15:36.


#17
Doru_Neo

Doru_Neo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 22.05.2005
Ce vezi tu la un kit refill ca fiind prostie? E un consumabil si daca faci incarcarea ca la carte nu ai sa ai probleme. Calitatea va fi foarte buna dupa refill la cartusele normale. La cele foto se pot incarca dar cu cerneala foto si chiar nu ai sa vezi diferente dupa incarcare daca o vei face corect si cu cerneala de calitate.
Si imprimantele "normale" au acelasi tip de cartuse nimic deosebit :)

#18
maseax

maseax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 22.07.2006
10x ALL.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate