Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Imigrare in Africa de Sud

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#37
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

 Bebe Mic, on 5th March 2007, 16:22, said:

Nu sunt rasista, si crede-ma ca eu ii invinovatesc doar pe albi pt. ce se intampla acolo. Negrii sunt oameni buni, dar felul cum s-au purtat si inca se poarta albii cu ei a dus la aceasta tensiune.
Sa nu zic si eu ceva, ca nu-i locul... :thumbdown:  :thumbdown:
Cu pericolul insa ai zis bine.

Edited by searcher-star, 15 November 2010 - 17:20.


#38
vacaroz

vacaroz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 16.02.2008
Uwe Gemballa, tuner de Porsche, gasit mort in Africa de Sud

Trupul neinsufletit al lui Uwe Gemballa, recunoscut in toata lumea ca tuner de automobile Porche, a fost gasit in Africa de Sud, dupa opt luni de la disparitia sa, scrie Automotive News Europe (ANE).


Printre clientii lui Gemballa se numarau vedete de cinema, seici si, in general, oameni foarte bogati.

“Am gasit trupul lui Gemballa si acum investigam circumstantele mortii sale. Am deschis o investigatie privind o posibila crima”, a declarat purtatorul de cuvant al Politiei din Africa de Sud, Vishnu Naidoo.

Gemballa a disparut la scurt timp dupa ce a aterizat in tara africana, pe 8 februarie 2010, aflandu-se intr-o calatorie de afaceri.

La momentul disparitiei sale, compania pe care o conducea avea probleme financiare.

Se pare ca motivul vizitei in Africa de Sud era deschiderea unui dealer in Johannesburg.

Pana la ora transmiterii acestei stiri nu au fost facute arestari, iar doi politisti germani au mers in Africa de Sud sa participe la ancheta.

#39
luk4

luk4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,149
  • Înscris: 29.04.2008

 vacaroz, on 20th November 2010, 17:24, said:

Pana la ora transmiterii acestei stiri nu au fost facute arestari, iar doi politisti germani au mers in Africa de Sud sa participe la ancheta.

Poate ajung si cei doi politisti germani disparuti.

#40
fredy2007

fredy2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 09.09.2007

 Bebe Mic, on 5th March 2007, 16:22, said:

Eu am fost plecata impreuna cu sotul la invitatia unor prieteni pe o perioada de o luna (initial plecam pe 3 luni dar nu am rezistat ! ... de ce!? ... ai sa citesti in cele ce urmeaza) in Johannesburg.


Situatia este f. tensionata, situatia reala de pe strada, la asta ma refer. Criminalitatea este in floare. Cu doua saptamani innainte de a ajunge noi acolo, prietenul sorei tipei unde ne-am dus noi a fost inpuscat in inima de trei negrisori care le intrase in casa pe motiv ca a aruncat cheile de la masina in iarba cand i le-a cerut. Aia stau acolo cu garduri electrice (cei bogati - normal) de teama firesc.

Apropos ... mijloacele de transport in comun acolo sunt doar pt. negrii ... si arata ca masinutele de transport pt. gradinite (nu stiu ce marca sunt!!! - dar cred ca stii la ce ma refer) si daca ai pus piciorul acolo sa spui merci ca ai ramas macar cu hainele de pe tine. Cu trenul ce sa mai vb. - aproape ca nu exista iar daca circuli cu el --- ei bine, e posibil sa o faci pt. ultima oara!

Nu sunt rasista, si crede-ma ca eu ii invinovatesc doar pe albi pt. ce se intampla acolo. Negrii sunt oameni buni, dar felul cum s-au purtat si inca se poarta albii cu ei a dus la aceasta tensiune.

Sper ca ti-ai creeat o parere si ai revenit cu picioarele pe pamant.

Si de ce sunt vinovati albii ca negrii aia l-au impuscat pe tipul ala?De ce sunt de vina acum albii ca negrii se macelaresc intre ei si comit aproape toate infractiunile din tara?
Daca sunt oameni buni, negrii de acolo, de ce nu te-ai stabilit in SA, sa locuiesti intre ei?
Cu ocazia campionatului mondial de fotbal, de anul asta, din SA, unii reporteri ii acuzau pe albii de acolo, ca sunt ingamfati, si ca se izoleaza de negri, in cartierele lor.Tinand cont de comportamentul negrilor ce ai putea face?Acesti reporteri daca ar sta in SA cateva luni ar proceda cel putin la fel.Cel mai probabil cat mai repede  din tara .
Pana in anii 1990, cand aceasta tara era condusa de albi, era o tara dezvoltata, linistita, si posibil, o optiune foarte buna pentru a te stabili aici.Dupa anul 1991 , cand negrii au preluat conducerea tarii, s-a dus linistea si bunastarea economica.Din motive de siguranta, foarte multi albi s-au stabilit in Australia, Canada , SUA, etc.
Cand albii conduceau tara,  au dorit sa aiba parte de o viata linistita si civilizata, asa ca, tinand cont de comportamentul negrilor, au preferat sa se izoleze de ei in loc sa coabiteze cu ei si sa aiba parte de mizerii.Asa fac si acum, chiar daca nu mai conduc aceasta tara.Cine nu o face uneori il costa viata.
Acum departe de mine ideea ca toti negri din SA sunt infractori.Sa nu uitam insa ca in aceasta tara, conform ultimelor statistici,in fiecare zi sunt ucisi 50 de oameni.Ucigasii apartin populatiei majoritare, de culoare.
SA  ocupa prima pozitie, la nivel mondial, in ceea ce priveste rata omorurilor si talhariilor.Este cea mai nesigura tara din lume, exceptand locurile unde albii si negrii cu bani locuiesc in localitati si zone rezidentiale protejate.
Cand afirmi adevarul nu inseamna ca esti rasist.Democratia nu ar trebui sa deranjeze si sa ne impiedice sa spunem lucrurilor reale pe nume.

Edited by fredy2007, 03 December 2010 - 19:29.


#41
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 01.12.2007
Mai e cineva pe acolo?

#42
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

 scrisit, on 01 iulie 2016 - 10:45, said:

Mai e cineva pe acolo?
Subscriu intrebarii tale.Din curiozitate, vazand ce li se pregateste albilor din Africa de Sud de catre cei de culoare care sunt majoritari si se afla si la guvernare.

#43
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 01.12.2007
Ce li se pregateste?

#44
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

 scrisit, on 07 martie 2018 - 08:38, said:

Ce li se pregateste?
https://forum.softpe...amanturile-lor/

 subsonique, on 30 august 2010 - 14:00, said:

Cei interesati pentru informatii suplimentare pot accesa Portalul Comunitatii Romane in Africa de Sud.
http://afrikkaans.blogspot.com

Va multumesc
Din pacate acest portal nu mai este functional.Ultima informatie postata pe care am vazut-o eu, este din anul 2010.Eram curios sa vad ce mai zic romanii care locuiesc in Africa de Sud.Daca mai exista romani in aceasta tara deoarece dupa anul 1994, deoarece situatia economica si sociala s-a deteriorat foarte mult, datorita modului cum cei care au preluat puterea si se afla  la putere, din anul 1994 si pana in prezent, si-au admnistrat tara, foarte multi albi s-au relocat in tari occidentale.

Edited by max_01, 07 March 2018 - 09:53.


#45
2015Dan

2015Dan

    Genuine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,506
  • Înscris: 31.10.2017
Mai sa fie...

#46
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007

 scrisit, on 07 martie 2018 - 08:38, said:

Ce li se pregateste?

Am prieteni cu business pe acolo, sunt disperati, umbla cu pistolul in torpedou si noaptea ii pazeste un bodyguard.

#47
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

 overseas, on 21 mai 2018 - 11:24, said:


Am prieteni cu business pe acolo, sunt disperati, umbla cu pistolul in torpedou si noaptea ii pazeste un bodyguard.
Daca nu le-ar merge afacerile, ar pleca de acolo, prietenii tai.Mai ales daca nu sunt negri sud africani.

#48
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
De aia nu pleaca, fiindca le merge businessul, sunt captivi intr-un fel. Dar nu e locul unde ar alege sa-si creasca copiii.

#49
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017
Facebook.
,,Africa de sud devine comunista (ANC) si recent incepe Apartheidul pe dos. Depoziteaza albii, ii ucide, sau ii oparesc cu apa clocotita (metoda care le face cea mai mare placere). In Africa de Sud , albii s-au retras intr-o zona doar alba, administrata de ei : ORANIA. Emisarii lor stiu ca nu au sanse si pregatesc exodul. 5000 au plecat in Australia (familii), se duc discutii in Europa cu Ungaria, Serbia si Rusia care le ofera sanse. Europa de west nu intra in discutie, a spus emisarul-sef. In Rusia, guvernatorul de Stavropol accepta 18.000 de familii de buri carora le pune la dispozitie teren agricol cat vor. Deci: Burii sudafricani, aia calvinisti inraiti si devoratori de comunisti, pleaca in Rusia !! ''

Edited by max_01, 25 July 2018 - 20:05.


#50
avenirv

avenirv

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,554
  • Înscris: 01.05.2009

 max_01, on 25 iulie 2018 - 20:03, said:

Facebook.
,,Africa de sud devine comunista (ANC) si recent incepe Apartheidul pe dos. Depoziteaza albii, ii ucide, sau ii oparesc cu apa clocotita (metoda care le face cea mai mare placere). In Africa de Sud , albii s-au retras intr-o zona doar alba, administrata de ei : ORANIA. Emisarii lor stiu ca nu au sanse si pregatesc exodul. 5000 au plecat in Australia (familii), se duc discutii in Europa cu Ungaria, Serbia si Rusia care le ofera sanse. Europa de west nu intra in discutie, a spus emisarul-sef. In Rusia, guvernatorul de Stavropol accepta 18.000 de familii de buri carora le pune la dispozitie teren agricol cat vor. Deci: Burii sudafricani, aia calvinisti inraiti si devoratori de comunisti, pleaca in Rusia !! ''

dar ce este de mirare ?
este rusia comunista ?

 fredy2007, on 03 decembrie 2010 - 19:18, said:

Si de ce sunt vinovati albii ca negrii aia l-au impuscat pe tipul ala?De ce sunt de vina acum albii ca negrii se macelaresc intre ei si comit aproape toate infractiunile din tara?
Daca sunt oameni buni, negrii de acolo, de ce nu te-ai stabilit in SA, sa locuiesti intre ei?
Cu ocazia campionatului mondial de fotbal, de anul asta, din SA, unii reporteri ii acuzau pe albii de acolo, ca sunt ingamfati, si ca se izoleaza de negri, in cartierele lor.Tinand cont de comportamentul negrilor ce ai putea face?Acesti reporteri daca ar sta in SA cateva luni ar proceda cel putin la fel.Cel mai probabil cat mai repede  din tara .
Pana in anii 1990, cand aceasta tara era condusa de albi, era o tara dezvoltata, linistita, si posibil, o optiune foarte buna pentru a te stabili aici.Dupa anul 1991 , cand negrii au preluat conducerea tarii, s-a dus linistea si bunastarea economica.Din motive de siguranta, foarte multi albi s-au stabilit in Australia, Canada , SUA, etc.
Cand albii conduceau tara,  au dorit sa aiba parte de o viata linistita si civilizata, asa ca, tinand cont de comportamentul negrilor, au preferat sa se izoleze de ei in loc sa coabiteze cu ei si sa aiba parte de mizerii.Asa fac si acum, chiar daca nu mai conduc aceasta tara.Cine nu o face uneori il costa viata.
Acum departe de mine ideea ca toti negri din SA sunt infractori.Sa nu uitam insa ca in aceasta tara, conform ultimelor statistici,in fiecare zi sunt ucisi 50 de oameni.Ucigasii apartin populatiei majoritare, de culoare.
SA  ocupa prima pozitie, la nivel mondial, in ceea ce priveste rata omorurilor si talhariilor.Este cea mai nesigura tara din lume, exceptand locurile unde albii si negrii cu bani locuiesc in localitati si zone rezidentiale protejate.
Cand afirmi adevarul nu inseamna ca esti rasist.Democratia nu ar trebui sa deranjeze si sa ne impiedice sa spunem lucrurilor reale pe nume.

eh, cateodata istoria se intoarce si iti da in cap.
eu nu pot sa inteleg ce au negrii cu albii; albii au venit in actuala africa de sud cu flori in mana si ganduri absolut pasnice si de dragoste fata de negri.
si atunci negrii, ca raspuns la aceasta dragoste, le-au dat albilor pamantul lor si i-au primit cu bratele deschise intinsi pe spate pe pamant.

#51
DDuras

DDuras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,528
  • Înscris: 23.11.2006
Da, dar acum se cheama ca fac treaba asta democratic ...

#52
a_mada21

a_mada21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 11.02.2009
Nu m as duce in jungla aia decat in vizita, nu stiu pe cati bani as accepta; probabil ca un  proiect de 3 luni pe 550 eur pe zi, sau maxim 6 luni

#53
iamback

iamback

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 02.01.2018

 max_01, on 21 mai 2018 - 11:59, said:

Daca nu le-ar merge afacerile, ar pleca de acolo, prietenii tai.Mai ales daca nu sunt negri sud africani.
Nu e combinatie nici daca esti negru. Tot sunt sanse sa fii impuscat de alt negru. Pana si negrii cu bani stau separat.

#54
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018
post dublu

Edited by Piscopescu, 18 October 2018 - 20:45.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate