Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptare motor nou la unele elect...

Sfat achizitie mirrorless Lumix

Egalitatea in fata legi este falsa?

Romania printre primele poziții d...
 Pisica din Iasi care a mers sa na...

PC fara wifi, conectare smart mon...

Renovare garsoniera 40 m.p. - ins...

Amorsa
 Catel gasit pe strada

Arhiva tar - descarcare nesigura ...

Racord flexibil gaz in loc de apa

Microsoft Office versiune optima
 Dezmenbrare teren - cedare drum l...

Zilele cataloagelor Americane

Poate Rh-ul negativ afecta o viit...

Solutie Backup pentru Server Linux

Canon LBP 2900?

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

nicu_psi

nicu_psi

New Member

• Grup: Members
recomandati pt home user Canon LBP 2900? Am nevoie de ~ 1000-1500 pag/luna. Se poate face refill la aceasta imprimanta? Unde? Cat costa?  :rolleyes:

Doru_Neo

Doru_Neo

Senior Member

• Grup: Senior Members
Recomand Kyocera, Samsung ML, HP
Da un search pe forum vei gasi destule informatii.

sebi_bv

sebi_bv

Member

Mai fratilor...eu ori sunt fraier ori ma fac....unde gasesc preturi pentru toner pentru Canon 2900?

razvan_paul

razvan_paul

Junior Member

de ce as lua HP care exact acelasi imprimanta (LJ-1018 ) e cu cu cateva zeci de lei mai mult ? E ca si cum as lua un autoturism autohton de la un dealer din alta tara  <_<

LBP2900 foloseste acelasi toner cu LJ-1018, care e cam 15 lei pt un refill care il faci acasa

bva22

bva22

Junior Member

toner refil pt lbp2900 s-ar putea sa gasesti la producton este un magazin intre lizeanu si obor , cum de duci spre obor pe partea dreapta. nu este scump refilul dar problema este daca o sa te descurci sa il faci?
greu nu este dar trebuie sa iti arate cineva care stie. daca doresti te pot ajuta. am aks 2 sticle de toner  daca esti interesat suna-ma 0720.096.253

razvan_paul

razvan_paul

Junior Member

tot de la producton am luat si eu toner, insa inca nu am apucat sa fac refill (inca nu am avut nevoie), dar as fi interesat daca ai ceva documentatie in legatura cu procedeul de incarcare a cartusului CRG-703, eu am ceva, dar e ff putin

pt initiatorul topicului, eu spun ca merita sa iei imprimanta pt home, eu sunt multumit de ea, pana acum

bva22

bva22

Junior Member

imi este greu sa iti explic in scris apoi trebuie sa stii unde sa dai gaurile ca sa scoti bolturile sa ai grisa sa nu pierzi arcul de masa (fara el scoate alb) sunt multi pasi. cel mai simplu e sa ne intalnim ti-l gauresc eu si iti arat cum se face, dai si u de-o bere si apoi poti sa ti-l incarci singurel. oricum cilindrul si lamela rezista la 3 incarcari maxim 4 dar rar de tot. oricum se schimba si cilindrul si lamela, dar nu stiu daca au astia de la producton.
daca esti interesat contacteaza-ma:0720.096.253.

Edited by bva22, 26 January 2008 - 15:01.

bva22

bva22

Junior Member

o sa incerc sa creez o prezentare dar mai intai trebuie sa ajung la munca ca sa pot face asta daca nu am cartusul in fata.

razvan_paul

razvan_paul

Junior Member

sunt din Tg-Mures

sebi_bv

sebi_bv

Member

Of, explicati-mi si mie ceva...ieri mi-am luat o astfel de imprimanta...
1)cam cat scoate cu tonerul cu care a fost cumparata?
2)ce este acel cilindru si acea lamela? Este vorba de tot acel mecanism care se baga in imprimanta?
3)cat costa tonerul pentru ea?
4)nu am gait explicatii pe net pentru refill-ul acestui model.....sunt eu imbecil sau....?

bva22

bva22

Junior Member

sebi_bv, on Jan 26 2008, 19:28, said:

Of, explicati-mi si mie ceva...ieri mi-am luat o astfel de imprimanta...
1)cam cat scoate cu tonerul cu care a fost cumparata?
2)ce este acel cilindru si acea lamela? Este vorba de tot acel mecanism care se baga in imprimanta?
3)cat costa tonerul pentru ea?
4)nu am gait explicatii pe net pentru refill-ul acestui model.....sunt eu imbecil sau....?

1 cartusul crg 703 nu stiu cast costa refilul pt el este pana in 20 lei
2 ep cilindru se formeaza imaginea care este transpuna pe hartie, lamela curata cilindrul de tonorul care ramne pe cilindru
4 nici nu o sa gasesti daca te duci la cei care refil  nu o sa iti explice cum se face o incarcare costa in 60 lei si 80 lei

o sa incerc sa fac o prezentare cum se face asteptati si voi cateva zile
cine este din buc. si este interesat cum se face ii pot arata
cine este interesat sa ma caute

Doru_Neo

Doru_Neo

Senior Member

• Grup: Senior Members
La HP gasesti mult mai usor consumabile + calitate mult mai buna !

sebi_bv

sebi_bv

Member

Ok, asteptam sa ne spui.
Imprimanta mea are cateva zile.....deci.....
Mai am cateva intrebari:
1)daca nu o folosesti prea mult, se intampla ceva cu ea? adica la cele cu jet se ususca cerneala...la astea...ce se poate intampla?
2)daca incerc sa scot din word (2003/2007) si ii dau numerle paginilor: ex 5,8...nu vrea sa scoata nimic.
3)unde pot sa vad nivelul tonerului? sau pot sa-l vad?

Sunt din brasov, asa ca, nu prea am avea cum sa ne intalnim ca sa cumpar toner!
Noi asteptam tutorialul....numai sa nu ne uiti!
Sper sa trag cat se poate de mult de toner...acum ...cursuri si porcarii scot cu save toner activat si pe contrast minim!

bva22

bva22

Junior Member

sebi_bv, on Jan 27 2008, 20:24, said:

Ok, asteptam sa ne spui.
Imprimanta mea are cateva zile.....deci.....
Mai am cateva intrebari:
1)daca nu o folosesti prea mult, se intampla ceva cu ea? adica la cele cu jet se ususca cerneala...la astea...ce se poate intampla?
2)daca incerc sa scot din word (2003/2007) si ii dau numerle paginilor: ex 5,8...nu vrea sa scoata nimic.
3)unde pot sa vad nivelul tonerului? sau pot sa-l vad?

Sunt din brasov, asa ca, nu prea am avea cum sa ne intalnim ca sa cumpar toner!
Noi asteptam tutorialul....numai sa nu ne uiti!
Sper sa trag cat se poate de mult de toner...acum ...cursuri si porcarii scot cu save toner activat si pe contrast minim!

poti sa nu o folosesti si un an cu conditia sa stea intr-o camera la o temperatura normala fara umiditate ca sa nu sa se intareasca tonerul
nivelul tonerului nu poti sa il vezi nu prea ai cum... doar sa iti tii u o evidenta la paginile scoase (cartusul initial nu o sa te tina decat vreo 1500 maxim 2000 de pagini)
maine o sa ajung la munca si sper sa pot sa fac prezentarea despre incarcarea cartusului

Edited by bva22, 28 January 2008 - 00:36.

sebi_bv

sebi_bv

Member

Ah, la mine cam este umiditate...
La cat de mult o folosesc eu....adica am avut un HP cu jet, cu un singur cartus tricolor...si m-a tinut 1.5 ani.....
O sa incerc sa tin un pic evidenta paginilor!

Noi, dupa cum am spus, asteptam....mie imi place sa fiu informat.
Ai o asemenea imprimanta la munca?

bva22

bva22

Junior Member

sebi_bv, on Jan 28 2008, 17:21, said:

Ah, la mine cam este umiditate...
La cat de mult o folosesc eu....adica am avut un HP cu jet, cu un singur cartus tricolor...si m-a tinut 1.5 ani.....
O sa incerc sa tin un pic evidenta paginilor!

Noi, dupa cum am spus, asteptam....mie imi place sa fiu informat.
Ai o asemenea imprimanta la munca?

La munca am un mf 4150.
Insa am instalat lbp 2900 cu duiumu nu am avut probleme momentan cu ele.. am cateva la o firma de contabilitate. Trag aia in disperare cam 3000-3500 de pagini pe luna si monentam  nu am avut probleme le au de mai mult de 6 luni..

sebi_bv

sebi_bv

Member

Dar inteleg ca ai facut refill la una?
Oricum, te rog sa ne scrii si ce nu avem voie sa facem.
Haide ca punem mana de la mana si luam o bere pentru tine :).

bva22

bva22

Junior Member

lucrez la un service de imprimante faxuri copiatoare am facut refil la tot felul de cartuse cu chip fara chip pe cerneala pe toner etc..
aveti voie sa faceti ce vreti
maine ......adica astazi cand o sa ajung la munca o sa incerc sa fc niste poze in timp ce incarc un cartus.. am sa incerc sa alcatuiec o prezentare cat mai pe intelesul tuturor sa puteti sa va faceti singuri incarcarea la cartuse
va doresc o seara buna

Edited by bva22, 28 January 2008 - 23:51.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate