Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

"Monica va naºte în direct la B1 TV".

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#37
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
cool.. nu va mai trebui sa ne uitam pe dc++ sa-i vedem pasarica :lol:

#38
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

View Postromaximusro, on Jan 17 2007, 01:31, said:

cool.. nu va mai trebui sa ne uitam pe dc++ sa-i vedem pasarica :lol:
o gasesti si pe youtube  :confuzzled:

#39
bobdan

bobdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,221
  • Înscris: 29.07.2004
se pare ca sosit momentul :deadtongue:

Edited by bobdan, 17 January 2007 - 17:33.


#40
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,380
  • Înscris: 05.09.2005
Si in  momentul nasterii emisia va fi codata in  PowerVu :naughty:

#41
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003
Nu te poti abtine de la comentarii de clasa a XI-a ?

1) 99% din cei care intra aici nu stiu ce e PowerVu
2) comentariul e total aiurea si fara legatura cu nimic , dar deja ne obisnuim cu stilul "highschool" ....

#42
Izzy

Izzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 23.07.2005
bre, a nascut aia pina la urma? ca nu mai pot nici sa dorm de grija ei...  :lol:

#43
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

Contractiile Monicai au rupt audienta de la gura marilor televiziuni!

18.01.2007
  • Irinel Columbeanu este, de ieri, taticul unei fetite. Ajunsa in jurul orei 12.15, la Spitalul Elias, insotita fiind de sotul sau, Monica a intrat in travaliu in jurul orei 16.30, putin mai tarziu facandu-i-se anestezia pentru calmarea durerii. „La 12.15 am fost la control. Eram programati pentru ora 14.00, dar Monica a avut contractii si de aceea am venit mai repede. Ni s-a recomandat sa ramanem in spital. Pe la ora 16,00, a facut inca un consult si am fost anuntati de o asistenta ca e gata sa faca fisa de internare. Deci zarurile erau aruncate“, a povestit Irinel. Omul de afaceri a fost pus, chiar de doctorul Monicai, Radu Vladareanu, sa taie cordonul ombilical. Irinel a avut acces in sala de nasteri, el fiind echipat conform cerintelor. Nasterea micutei Irina a dat peste cap programele postului B1TV, depasind spatiul de emisie alocat acestui eveniment.
  • Irinel Columbeanu este, de ieri, tatic, sotia sa nascand, asa cum se stia, o fetita. Monica a fost prezenta ieri, in jurul orei 12.15, la clinica Saint Lukas, insotita fiind de sotul sau, dat fiind faptul ca se faceau cele 40 de saptamani de cand este insarcinata. Desi era programata la control pentru ora 14.00, ea s-a grabit sa ajunga mai devreme la spital, intrucat cu o seara inainte si dimineata avusese contractii, ea fiind anuntata ca urmeaza sa nasca. „Astazi (n.r. ieri) e ultima zi din saptamana 40 de cand sunt insarcinata. Ma simt bine, am avut mici contractii. Am ajuns la spital, pentru control. Si mi s-a zis sa raman peste noapte. O sa o intreb pe fetita de ce a intarziat sa apara. Am presimtit ca o sa nasc“, a spus sotia lui Columbeanu inainte sa aduca pe lume primul sau copil. Directorul clinicii, Bogdan Ivanescu, a declarat: „Totul a decurs normal. Exista intotdeauna o marja de eroare de una-doua zile, in plus sau in minus, vizavi de data nasterii unui copil. Dupa-amiaza (nr. ieri), ea a avut mici contractii“. Inainte de a fi internata, Monica si-a anuntat sotul ca-i este foame. Desi doctorul ii recomandase sa bea lichide, Irinel i-a satisfacut poftele sotiei, cu mancare de la fast-food. Monica a dezvaluit si ce si-a adus cu ea la spital: „Mi-am luat cu mine cateva lucruri intime, dar si hainute pentru copilas“. Doamna Columbeanu nu a ascuns faptul ca a citit nu mai putin de opt carti despre nasterea si cresterea unui copil.
Irinel, pus sa taie cordonul ombilical.
  • La randu-i, Irinel a facut cronologia evenimentelor de ieri: „La 12.15 am fost la control. Eram programati pentru ora 14, dar Monica a avut contractii dimineata si de aceea am venit mai repede. Ni s-a recomandat sa ramanem in spital. Pe la ora 16 a facut inca un consult si am fost anuntati de o asistenta ca e gata sa faca fisa de internare. Tot atunci am aflat ca nivelul contractiei ajunsese la 126, cel maxim fiind de 127. Deci zarurile erau aruncate“. Omul de afaceri a fost pus, chiar de doctorul Monicai, Radu Vladareanu, sa taie cordonul ombilical: „Nu am mai facut niciodata asa ceva, dar am acceptat“. Irinel a avut acces in sala de nasteri, el fiind echipat conform cerintelor. „Sper ca fetita sa semene cu Monica la lungime“, a adaugat acesta.
A intrat in travaliu in jurul orei 16.30.
  • Radu Vladareanu, seful clinicii de Obstetrica si Ginecologie al spitalului Elias, cel care s-a ocupat personal de Monica anuntat ca aceasta a intrat in travaliu in jurul orei 16.30: „Fiziologic, lucrurile au mers normal. Ea a intrat in travaliu, suficient de avansat, dupa-amiaza“. La 17.45, Monicai i s-a facut anestezie locala, pentru calmarea durerii. Medicul Monicai a mai spus ca pacienta sa poate pleca din spital imediat dupa ce naste, dar ca, de obicei, proaspetele mamici mai ramand o zi.
  • „Voi sta in spital cat imi recomanda doctorul“, a spus insa Monica. „Aici e foarte frumos, multa verdeata. Ne simtim bine, ca la munte“, a adaugat Irinel. Fetita se va numi Irina. Ieri, la acelasi spital, au mai venit pe lume inca cinci copii. Micuta a devenit vedeta inca din primele ore ale venirii sale pe lume, postul B1TV, cu care cei doi parinti au incheiat un contract de exclusivitate pentru transmiterea evenimentului, dand imagini cu fetita si cu emotiile prin care au trecut cei doi soti. In jurul orei 18.30, Monica era la jumatatea travaliului.
Sursa: http://www.gardianul...ni_-s89056.html

#44
Galul

Galul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 27.12.2006
Mi-am luat cu mine cateva lucruri intime, dar si hainute pentru copilas“.





Propun sa dezvolte subiectul . E de interes national ce chilotei si-a luat Moni la spital...

#45
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

View Postamadeus79, on Jan 14 2007, 16:11, said:

Stie cineva cand va naste ?

presupun saptamina asta, cand pe canalele concurente nu sunt filme blockbuster :) aaah, si in primetime, intre 20.00 si 22:00

Ai avut dreptate, nu s-a putut abtine tentatiei sa nu nasca in prime time.... Nu era admisibil sa nasca noaptea sau dimineata, cind lumea este la serviciu...

View Postromaximusro, on Jan 17 2007, 01:31, said:

cool.. nu va mai trebui sa ne uitam pe dc++ sa-i vedem pasarica :lol:

De ce? Au aratat nasterea pe B1? :puke:

Edited by H725, 18 January 2007 - 10:42.


#46
Galul

Galul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 27.12.2006
Sper ca stie toata lumea ca nasterea se poate face " la comanda " - prin administrare de ocitocina  ... un hormon care intensifica contractiile uterine si determina expluzia fetala.

#47
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
COMUNICAT DE PRESA
Bucuresti, 18 ianuarie 2007

Irina Columbeanu  –  direct pe B1TV

Ieri, 17 ianuarie 2007, la ora 19.53 s-a nascut  fetita  cuplului  Monica si   Irinel Columbeanu  iar postul de televiziune B1TV a transmis in direct, in exclusivitate, primele imagini cu Irina, mostenitoarea celui mai mediatizat cuplu din Romania.
Irina Columbeanu are 3.35 kg., 53 cm.  si a primit nota 10 ( scorul Apgar) de la  echipa de medici condusa de dr. conf.  Radu Vladareanu , care a asistat-o pe Monica la nastere.
Echipele de filmare ale postului  B1TV au transmis evenimentul  din incinta spitalului, pe toata  durata  travaliului Monicai, care a fost intervievata de Roxana Iliescu  in direct chiar din sala de nastere,  si   pina la venirea pe lume a  bebelusului,  care a fost prezentat  telespectatorilor de   catre fericitul tata, miliardarul Irinel Columbeanu.
De la   prima “aparitie”  la televiziune, Irina Columbeanu a inregistrat virful de audienta al programului “Irina by Monica Columbeanu”,  cu o medie de 3, 5 Rtg in intervalul 20.30 – 21.15  si  un virf de 4, 1 Rtg. si 8.8 Shr. in intervalul 20.45 – 21.00, devansind , printre altii, postul national de televiziune, TVR1.
Programul “Irina by Monica  Columbeanu” produs de B1TV    va fi redifuzat duminica,   21 ianuarie.

Attached Files



#48
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

Irina Columbeanu, o afacere profitabilã.

  • Mult-aºteptata Irina Columbeanu a sosit pe lume miercuri la ora 19:53, asistatã de cãtre cinci medici, un tatã care s-a declarat "mai degrabã nerãbdãtor decât emoþionat" ºi de o þarã întreagã. Anticipatul travaliu a fost un moment de cotiturã foarte profitabil pentru telegenica familie Columbeanu, pentru postul B1TV care a înhãþat audienþe-record pentru ediþie, de 4,1 (faþã de 1,2 în mod curent) ºi pentru spitalul privat Saint Lucas, care ºi-a fãcut reclamã la serviciile medicale pentru VIP-uri. Singura umbrã în calea fericirii spitalului a fost, probabil, faptul cã Monica a nãscut totuºi la Elias, unde medicul sãu, conferenþiarul Vlãdãreanu, este ºeful secþiei de Obstetricã-Ginecologie.
  • Minivedeta Irina va începe curând un "program water-development" adicã o bãlãcealã menitã sã-i dezvolte "calitãþi de lider", dupã spusele doctorului Ivãnescu, directorul spitalului.
  • Irinel Columbeanu a dezvãluit cã viaþa Irinei va continua la fel ca a unui copil oarecare, fãrã prea multe fasoane. Surprinzãtor, fiica miliardarului va fi cres-cutã de mama ei, fãrã ajutorul vreunei bone superspecializate, susþine proaspãtul tatã. Miliardarul nu pune preþ prea mare pe ºcolile elveþiene, aºa cã fetiþa, a cãrei naºtere a costat cel puþin 9.000 de euro, va merge la ºcoala generalã din satul Snagov, unde va ajunge "probabil cu barca."
[ http://www.adevarulonline.ro/img/photoarchive/a14_11_(1638).jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]Sursa: http://www.adevarulo...ila_213831.html

#49
Zygoth

Zygoth

    specimen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 29.04.2006
Tadaaaa, Tadadaaaaaaaaa!

Stimati telespectatori, nu pierdeti editia de astazi, cand vom afla ce culoare au mai capatat pampershii Irinei. Spectrul merge de la galben, maro catre usor verde!  :quietsign:

#50
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,872
  • Înscris: 28.11.2006
De ce nu intervine CNA-ul sa blureze fata celei mici, ca n-are nici o vina saraca! :angel:

#51
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

"Mai vrem un copil". :kisstogether:  :coolspeak:

[ http://www.libertatea.ro//usr/main_news/2007/01/19/main.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]Monica Columbeanu a nascut-o, miercuri seara, pe Irina, primul mostenitor al familiei Columbeanu. Dupa o nastere fara probleme, proaspetii parinti abia asteapta sa-i daruiasca Irinei un fratior.
  • Proaspata mamica va locui in rezerva VIP impreuna cu micuta Irina inca o zi sau doua. Medicii i-au spus Monicai ca poate sa ramana insarcinata din nou chiar si peste o luna. ”Ne dorim foarte mult inca un copil. Abia astept sa fiu din nou insarcinata”, a spus Monica. Asistenta de care s-a bucurat Monica pe timpul sarcinii si nasterea in sine l-au costat pe Irinel 8.000 de euro.
  • Tanara mamica s-a grabit sa-si hraneasca fiica pentru prima oara. ”A fost o placere sa-mi hranesc fetita de la piept. Ii dau sa manance atunci cand se trezeste si trebuie sa marturisesc ca nu refuza niciodata”, ne-a mai spus ea. ”Am stat treaza si m-am uitat la ea. Seamana foarte mult cu tatal; este leit Iri, mai ales la barbie, la gura.” :bigwhitegrin:  :roflmao:  :roflmaofast:
  • Sotii Columbeanu vor sa-i faca Irinei un program de “antrenament subacvatic” care sa-i dezvolte musculatura, dar si mentalitatea de lider. Acest program costa 4.000 de euro. “Pe Irina o sa o botezam probabil în data de 27 mai, de ziua mea. Cand va creste o sa mearga la scoala din Snagov; tot cu barca, asa cum mergea si Monica”, a precizat Irinel.
  • Tatal micutei i-a cumparat ieri bebelusului prima pereche de cercei din aur alb, cu diamante de 0.14 carate, care l-a costat 17 milioane lei vechi.

Mutu, posibil nas.
  • Acum, ca emotiile nasterii au trecut, proaspetii parinti au timp sa se gandeasca si la cine le va crestina copilul. Sotii Columbeanu s-au gandit la Adrian Mutu si sotia lui, Consuelo.  ”Monica se intelege foarte bine cu Consuelo, amandoua isi doresc sa aiba cat mai multi copii, asa ca au foarte multe lucruri in comun”, ne-a declarat emotionat milionarul.
[ http://www.libertatea.ro/usr/galerie_poze/4-actualitate-mareee_5279.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]Sursa: http://www.libertate...n...&sid=171079

Edited by megafanro, 19 January 2007 - 23:56.


#52
MasterOfDark

MasterOfDark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 16.06.2005
sunt penibili urinel si hormonica

#53
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
:angry2:  :ninja:  :glare:  :blush:  :blink:  :wacko: [ http://img145.imageshack.us/img145/8749/200701201311298ma.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#54
aleksutzu07

aleksutzu07

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 13.01.2007

View PostMasterOfDark, on Jan 20 2007, 00:10, said:

sunt penibili urinel si hormonica

Asta ai dreptate, sunt penibili. Dar ma gandesc la urmatoarea situatie: aia de la B1TV difuzeaza asa ceva pentru ca au rating. Au rating pentru ca noi suntem un popor de prosti. Nu doar urinel si hromonica fac rating la televizor, mai sunt atatea alte exemple. In multe situatii am auzit raspunsul daca nu iti place shimba postul, dar cred ca nu mai este suficient asta. Schimb de pe B1TV, ca sa vad pe Prima TV Tradati din Dragoste sau pe ProTv ca unu si-a ucis socrul sau nu mai conteaza. Concluzia la care am ajuns (si am observat ca foarte multi oameni) este ca tara asta se duce de râpã.  
Eu unul m-am cam lasat de televizor. Ma uit doar pe HBO din cand in cand. In rest, chiar nu am ce sa vad.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate