Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Apple iPhone

- - - - -
  • Please log in to reply
1834 replies to this topic

#19
mihaisovi

mihaisovi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 02.01.2005
Ani trecuti2005(sau mai bine zis acu 2 ani) am cumparat 6230i 11 mil
Anu trecut:P 2006 nu am luat nici un mobil find multumit 100% de 6230i
La sfarsitul anului asta 2007 stiu ce o sa imi iau:D
Ipod Itunes Imac I I I I I I I I I I I (...) appel rullz:P

#20
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,776
  • Înscris: 19.12.2003
stiu care va fi viitorul meu telefon peste 1 an de zile....superb....deabia astept
deabia astept sa imi vand si PC-ul sa trec pe apple
investitia din vara pe un ipod video de 30 gb m-a facut sa imi indrept atentia total spre aceasta firma

#21
floriniaru

floriniaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 11.04.2005

View Posts1nn0cence, on Jan 10 2007, 05:36, said:

..il poate salva careva si sa faca un torrent? la viteza rds-ului.  :((  pfoaaa deci morrr, la cat am asteptat momentul astaaa!! nu-mi vine sa cred ca se-ntampla! produsul e extraordinar, o bijuterie.. (nici nu ma asteptam la altceva din partea lui Steve Jobs daca stau sa ma gandesc) ..sunt curios cat va costa oare.. sau daca va avea optiuni de spatiu stocare.. sunt mare fan Apple, am un iPod Photo de 60GB si-un iPod nano 8GB (gen a doua) si ma gandeam serios in urma cu cateva zile sa-mi iau un iMac.. daca-mi dati niste sugestii referitoare sau pareri.. windows vs mac os ..as aprecia mult!

P.S.: unde ati vazut show-ul? eu am prins doar pe demonoid keynote-ul lui Bill Gates la CES 2007.. dar al lui Steve Jobs m-a interesat tot timpul mai mult..
atasati careva un torrent cu show-ul dac'aveti..   multumesc anticipat
O mie de vorbe nu fac cit o fapta. Du-te la iStyle (Bucuresti) sau Apple Center (Iasi sau Oradea) si fa o proba. Intreaba, daca nu-i dai de cap (ca o sa incerci EXACT miscarile de winuser si o sa te enervezi) si, dupa o ora, du-te acasa si rumega. Apoi revino si mai fa o proba de o ora si mai intreaba. Apoi e usor sa iei o hotarire!

#22
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002
http://www.apple.com/iphone/

E incredibil cum arata si ce poate sa fac acest telefon.
Cred ca va intra puternic Apple pe piata celularelor.

Edited by Masterboy, 11 January 2007 - 02:59.


#23
s1nn0cence

s1nn0cence

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 08.01.2007

View Postfloriniaru, on Jan 11 2007, 01:16, said:

O mie de vorbe nu fac cit o fapta. Du-te la iStyle (Bucuresti) sau Apple Center (Iasi sau Oradea) si fa o proba. Intreaba, daca nu-i dai de cap (ca o sa incerci EXACT miscarile de winuser si o sa te enervezi) si, dupa o ora, du-te acasa si rumega. Apoi revino si mai fa o proba de o ora si mai intreaba. Apoi e usor sa iei o hotarire!


mda, interesant.. poate esti atat de amabil sa-mi dai adresa exacta a Apple Center-ului din Oradea (eu fiind oradean) ..am google-it, am intrebat in oras si se pare ca nu site/n-a auzit nimeni de asa ceva la noi.. ar fi beton sa aiba in stoc si k display un iMac sa-mi iau unul..

P.S.: eu ma gandeam sa-mi comand in State unul (fiind cel mai ieftin acolo) si trimis apoi colet aici in tara.. imi recomanda cineva metoda asta? ati mai incercat la pachete asa mari? oare nu se deterioreaza continutul pana-mi ajunge la usa? cine-a mai incercat ceva de genul, please talk to me   ..multumesc

#24
RAN

RAN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 04.07.2004
Aparent n-o sa va cumparati iPhone by Apple, deoarece brandul e inregistrat de Cisco

http://www.smarthous...dustry/K7T5L4J5

#25
katman

katman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 16.05.2004

View PostRAN, on Jan 11 2007, 09:07, said:

Aparent n-o sa va cumparati iPhone by Apple, deoarece brandul e inregistrat de Cisco

http://www.smarthous...dustry/K7T5L4J5

Ar trebui sa urmaresti keynote-ul lui Jobs.

Cisco si Apple sunt in negocieri pentru predarea brandului.

Eu as astepta 2-nd gen pentru ca am impresia ca acel ecran se va zgaria si va deveni de necitit dupa cateva luni.

#26
clicu

clicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.11.2006
Da, Cisco a lansat cu 2 săptămâni înaintea Apple un telefon VOIP denumit iPhone, având înregistrată marca din anul 2000. Treaba e cam confuză, și eu sunt curios cum va ieși :rolleyes:
Ultima oră: Cisco a dat în judecată Apple pentru numele iPhone. Cred că Cisco va câștiga o sumă frumoasă de bani :D

#27
dacuburebista

dacuburebista

    Still Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.09.2003
asta e publicitate...  :D

#28
exgweyss

exgweyss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 08.09.2006
WOW!!!
Super telefon. Pacat ca se lanseaza in EU numai de anul viitor.

Edited by exgweyss, 11 January 2007 - 10:24.


#29
BMW Driver

BMW Driver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 09.12.2002
Pacat ca nu are 3G! Unde gasesc eu o specificatie technica mai detaliata? Ce tip de procesor are? Si unde scrie ca are GPS?
http://www.apple.com...logy/specs.html  - aici nu prea da multe detalii.....

Edited by BMW Driver, 11 January 2007 - 10:34.


#30
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
unde e revolutia pe care o promite apple?mi se pare mie sau e doar un alt pda? de top bineinteles

#31
clicu

clicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.11.2006
http://www.apple.com...logy/specs.html

#32
Erwin

Erwin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 13.09.2003

View Postromaximusro, on Jan 11 2007, 10:30, said:

unde e revolutia pe care o promite apple?mi se pare mie sau e doar un alt pda? de top bineinteles

Vezi prezentarea video, cred ca e revolutie in toata regula!
IMHO, Apple a stabilit un nou standard prin softul si interfata folosite in iPhone!

Cu toate astea, lipsa 3G e un neajuns enorm...

#33
katman

katman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 16.05.2004
Asta e tot ce avem. Pe mine ma intereseaza daca suporta Java.
Desi fiind un sistem de operare complet nu cred ca e o problema.
Incepe sa mi se para miiic spatiul

#34
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
Trecand peste "cool-factor-ul" oricarui produs Apple, telefonul nu este chiar asa revolutionar pentru sfarsitul lui 2007 (data aparitiei efective pe piata).
Nu pot sa spun ca nu-mi place, dar sunt cam reticent in privinta telefoanelor fara taste si pana nu-l tin in mana nu ma pot pronunta!
Mi se pare cam ciudat ca nu s-a insistat deloc pe camera in prezentare (nici un detaliu despre video, autofocus, etc). Deasmenea, nu se spune nimic despre standby-ul telefonului sau despre posibiltatile de dezvoltare third party ale OS-ului.
Adaugand la toate acestea pretul IMENS (600 $ CU CONTRACT  !!!! ) si binecunoscuta politica Apple de jegmanire a clientilor la orice accesoriu, ramane de vazut daca va avea chiar asa mare succes !

PS In plus vine 3gsm, iar SE si Nokia nu stau cu mainile in san ;)

#35
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,521
  • Înscris: 14.12.2003
Este revoluționar mai mult prin faptul că este de bun simț decât prin ce știe să facă.

#36
Parise

Parise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 23.06.2004
Daca nu ma insel eu, nenea Jobs a mentionat in Keynote-ul sau ca este v 1.0 si ca or sa urmeze si imbunatatiri.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate