Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Info Coronavirus/Vaccinare vs Fake News

Prețul, prețurile

Anulare contract vanzare cumparar...

scoala postliceala sanitara si hi...
 Copiere 2 sau mai multe valuri cu...

La multi ani @AlexFCSB4!

La multi ani @silcar!

La multi ani @Cipry7!
 Intretinere F30 vs Audi A4 vs Mer...

drept de autor pentru o poezie

Inlocuire lichid cooler procesor ...

Baterie atv
 Proroblema cu centre de greutate

Gasire cheie in iarba

Contract nou cablu/internet fix

aparat auditiv

Zakynthos/Zante

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
5193 replies to this topic

crazyAlex

crazyAlex

Member

• Grup: Members
Cea mai frumoasă zi din vacanța în Zakynthos a fost cea în care am făcut o excursie cu barca la insula Marathonisi si Keri caves.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0X0vzPcDwGY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Brainie

Brainie

Active Member

Presupun că traseul a fost Limni Keri - zona Cameo / Laganas (pentru broaște), Marathonisi, apoi grotele. Așa am fost dus (și) eu anul trecut. Cu altă barcă, cred că mai mică, că a trecut pe sub podurile alea naturale. Pe la 2:30 e tunelul verde-albastru ?

Oricum, a fost superbă minicroaziera. Ca dealtfel și cealaltă (Porto Vromi - Navagio - Porto Steniti). N-am ajuns la Blue Caves din partea nordică.

PS: Filmezi cu vreun GOPRO (cred că ai mai spus, dar nu mai știu unde) ?

Edited by Brainie, 05 September 2022 - 09:18.

crazyAlex

crazyAlex

Member

La minutul 2:30 este pe partea de sud la Marathonissi, dar nu sunt 100% sigur până nu mă uit pe filmarea originală.

Nu sunt sigur pentru că atunci când mergem în grup eu filmez cu drona, altul plaja cu GoPro 10 + microfon extern sau GoPro MAX și altul sub apă cu GoPro 9 + carcasa.

Așa reușim să facem lucrurile mai repede și să avem mai mult timp pentru vacanță.

Edited by crazyAlex, 07 September 2022 - 13:15.

Lucaciu

Lucaciu

Member

View Postkingy340, on 02 septembrie 2022 - 02:58, said:

Buna,
Anul acesta pe 5 septembrie ajung si eu in Zakynthos(Laganas)pentru prima data daca puteti sa ma ajutați cu niște informații:
1. In Laganas cam cat costa perechea de șezlonguri (gasesc doar cu consumație?)
2. Din Laganas exista vreo croazieră la celebra plaja Navagio?
3. Ce plaje imi mai recomandați sa vizitez  (strict cele mai importante ,frumoase stam din păcate doar 7 zile si nu ne permitem luxul sa vizitam prea multe plaje ).

Mulțumesc!!

Sunt multi turisti ? Aglomerate plajele ?
Marti plecam si noi , ultima oara am fost in 2014 in Zakynthos.

crazyAlex

crazyAlex

Member

Dafni e în top 3 plaje preferate de mine.

Pentru că poți face plajă la umbra pomilor, tavernele sunt decente, găsești porțiuni cu nisip, iar pentru snorkeling este cea mai mișto plajă din Zakynthos.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Fb1_h11VXs4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

foxbat

foxbat

Guru Member

• Grup: Senior Members

View PostcrazyAlex, on 07 septembrie 2022 - 13:14, said:

La minutul 2:30 este pe partea de sud la Marathonissi, dar nu sunt 100% sigur până nu mă uit pe filmarea originală.

Nu sunt sigur pentru că atunci când mergem în grup eu filmez cu drona, altul plaja cu GoPro 10 + microfon extern sau GoPro MAX și altul sub apă cu GoPro 9 + carcasa.

Așa reușim să facem lucrurile mai repede și să avem mai mult timp pentru vacanță.

scopul acestui batalion de pozari fiind care?

crazyAlex

crazyAlex

Member

Amintiri (majoritatea rămân private) + canalul de YouTube.

Drona o folosim și să descoperim locuri noi. Așa am descoperit plaja micuță de lângă Porto Katsiki (Lefkada), cea de lângă Petani (Kefalonia), plaja Plaka din Zakynthos etc.

crazyAlex

crazyAlex

Member

Ultimul video din tura asta din Zakynthos. Este despre plaja Navagio. Cu adevărat superbă, dacă e liberă și marea liniștită.

Am văzut-o și în iunie, când era mai liberă, dar și în august. Sfatul meu, dacă sunteți în Zakynthos în iulie sau august, evitați Navagio și câștigați o zi.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/48T-lT3yiKM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Lucaciu

Lucaciu

Member

La Navagio sub Porto Vromi say sun Agios Nikolas ai plecat? Am văzut azi un Ag. Nukolaos excursie de 8 ore inclusiv la Navagio cu 32 Euro, îmi pare cam mult 8 ore.
As lua o sticla de ulei sa pun în salate o recomandare exceptând Lidl, SPAR, ceva local.
In afara de plaje, excursii la Keei și Navagio ce am mai putea vedea pe aici?
Am  fost la ceva ferma de anjmalute azi, cam lame, 15 euro 2 adulți și 1 copil.

raducut123

raducut123

Senior Member

• Grup: Senior Members

Vizualizare mesajcrazyAlex, pe 15 septembrie 2022 - 16:32, a scris:

Ultimul video din tura asta din Zakynthos. Este despre plaja Navagio. Cu adevărat superbă, dacă e liberă și marea liniștită.

Am văzut-o și în iunie, când era mai liberă, dar și în august. Sfatul meu, dacă sunteți în Zakynthos în iulie sau august, evitați Navagio și câștigați o zi.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/48T-lT3yiKM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Muzica nu se potriveste deloc cu imaginea....Ai un downvote!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate