Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Halkidiki

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
6632 replies to this topic

#5077
TigerGirl

TigerGirl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 28.08.2012

View Posti0nutz83, on 05 mai 2013 - 21:19, said:

va salut, Hristos a inviat!
Vara trecuta am cautat ceva in Bulgaria si la recomandarea celor mai multi dintre voi am ales Sunny Beach si nu mi-a parut rau deloc: servicii foarte bune, viata, lume multa, multe oportunitati de distractie, magazine, plaja lunga si curata etc.Ceva de genul asta as vrea acum, in Grecia. Care credeti ca e cea mai buna locatie, in conditiile in care as pleca din Targoviste cu masina si as fi dispus sa parcurg 700-800 km dintr-o bucata? Poate nu am intrebat bine aici [sa modifice un moderator, cu scuzele de rigoare]. In Sunny Beach, 6 zile cazare & demipensiune = 280 eur cu early booking. La o prima vedere, cel putin vs Halkidiki, preturile sunt apropiate. Buget pentru cazare cu mic dejun/demipensiune: 300-400eur/6zile.

Adevarat a inviat! Ca sa-ti raspund la intrebare, scuze de off topic, pe langa Halkidiki ,cel mai aproape ar mai fi si insula Thassos, 700 Km calculati cu Google Map. Viata, lume multa, magazine gasesti din plin, plaja lunga si curata, de asemenea (poti citi pe topicul dedicat), distractie depinde ce intelegi tu prin asta, discoteci nu prea cred, eventual de genul beach bar sau seri grecesti la taverne.
Si acum sa fiu on topic, dorim anul acesta sa mergem in Sithonia, are cineva o harta cu toate plajele ce le putem vizita si a stat cineva in camping Armenistis, ce parere aveti?

#5078
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,187
  • Înscris: 06.11.2008
Vezi atasamentele pentru Plaje.
Multumim celor ce au colectat aceste date!

#5079
TigerGirl

TigerGirl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 28.08.2012
Salut,
Ştie cineva cam care sunt cele mai bune locuri pentru snorkeling din Sithonia şi cam cât de aglomerat mai e la începutul lunii septembrie?
Vă mulţumesc.

#5080
ionut27

ionut27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 30.11.2008
Pana acum nu am mai fost cu copil in Grecia. Al meu are 1 an si 3 luni. Vreau sa fac o rezervare si am vazut ca la unele hoteluri exista o limita de varsta intre 2 si 12 ani. Ar trebui sa specific proprietarului faptul ca are mai putin de 2 ani?

#5081
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,744
  • Înscris: 26.08.2008
Nu ai treaba cu "limita de varsta". Conceptul asta exista probabil pentru gratuitati, paturi suplimentare etc etc.
Cel mic, fiind atat de mic este neglijabil cantitativ, asa ca nu va fi taxat nici la cazare nici la haleala  Posted Image   .

Duceti-va linistiti, nu va stresati, eventual discutati sa va dea ceva mai linistit pentru odihna printisorului / printesei.   :)

Edited by BlueKing-69, 08 May 2013 - 21:06.


#5082
Dum

Dum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 04.03.2007

View PostTigerGirl, on 08 mai 2013 - 18:11, said:

Salut,
Ştie cineva cam care sunt cele mai bune locuri pentru snorkeling din Sithonia şi cam cât de aglomerat mai e la începutul lunii septembrie?
Vă mulţumesc.

Pentru diving stiu ca la Kalogria Beach este un loc foarte bun, in spatele insulei. Anul trecut am vorbit cu un localnic si mi-a zis ca septembrie e cea mai buna luna pentru diving.
Poti face si snorkeling. Intra pe google Earth si ai acolo un filmulet in dreptul insulei.

#5083
Amon

Amon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 28.09.2005
Salutare,
Este vreo taxa pe autostrada in Grecia? Ma intereseaza de la granita cu Bulgaria ( Kulata) pana la Salonic.
Si daca tot venii vorba...in Bulgaria este?
Ultima data am fost acum 3 ani si nu era nici o taxa, dar nici autostrada la Greci nu era gata de la Kulata pana aproape de Serres. Acum cum mai este?
Multumesc.

#5084
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010
Pune aceeaşi întrebare la secţiunea "Turism auto", topicul "Cu maşina spre Grecia".
Cu părere de rău, aici nu-ţi pot răspunde, întrucât aş fi off-topic.

Sănătate şi toate cele bune !

#5085
TigerGirl

TigerGirl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 28.08.2012
Stie cineva ce plaja din Sithonia este aceasta si cam unde este localizata pe Google Map? Si ce alte plaje salbatice, marginite de stanci mai recomandati de pe bratul Shitonia.

Va multumesc.

Attached Files



#5086
biscatrix

biscatrix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 24.04.2007
Nu recunoasc plaja aaia, dar eu cel mai bine m-am simtit pe plaja asta:
http://maps.google.c...&num=1&t=h&z=16
Eu stiam ca-i zice Azapiko (sau ceva de genul asta).
In rest, mai gasesti si altele intre Toroni si Neos Marmaras, dar nu foarte faine.

#5087
Utilizator

Utilizator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 07.11.2005
Fotografia pare din zona de est. Votez pentru Karidi. Mai jos de plaja cu acelaşi nume şi de Fava Beach.

#5088
zappaf

zappaf

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 09.05.2006
Sigur nu e Karidi. Mai degraba poate fi una din zecile de plaje mici dintre Vourvourou si Sarti.

#5089
TigerGirl

TigerGirl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 28.08.2012
Va multumesc tuturor pentru raspunsuri. Dar cautand pe google as crede ca e Kavourotrypes Beach. Stiti cum se ajunge la aceasta plaja, daca e cea din poza imi place tare mult.

#5090
TigerGirl

TigerGirl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 28.08.2012
Aici cum se ajunge in punctul rosu desenat de mine, unde se lasa masina si cum sunt cele trei drumuri de acces? Stie cineva, ar putea fi plaja ce o caut.

Attached Files


Edited by TigerGirl, 28 May 2013 - 19:19.


#5091
tacl2013

tacl2013

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 01.01.2013

View PostTigerGirl, on 28 mai 2013 - 10:11, said:

Stie cineva ce plaja din Sithonia este aceasta si cam unde este localizata pe Google Map? Si ce alte plaje salbatice, marginite de stanci mai recomandati de pe bratul Shitonia.

Va multumesc.

Spathies Beach
http://sithoniagreec...spathies-beach/
Sau venind din sud, de la Neos spre Nikiti, dupa ce se trece de hotelul Lily Ann Beach, pe stanga. Exista indicator

#5092
Utilizator

Utilizator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 07.11.2005
TigerGirl
În ghidul de est pus de protecties mai sus, din 2011 eu am amplasat pe harta din copertă Kavourotrypes Beach la sud de Fava Beach, dar ai dreptate cu locul în care ai gasit-o. Ghidurile le-am făcut din informaţiile de pe internet şi Google, este posibil să conţină mai multe greşeli. Luaţi-le ca atare, mai ales cel de vest.
Printre fotografiile mele mai este o plajă pe gustul tău în zonă, dar aici nu văd niciun fel de acces, nici măcar o potecă!
E o plajă mică imediat la nord de Manassu.

Attached Files


Edited by Utilizator, 29 May 2013 - 10:54.


#5093
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,622
  • Înscris: 12.12.2006
Tacl, multumesc de link, foarte misto site-ul asta, prezinta plajele unde sunt pozitionate si cu informatii despre fiecare:
http://sithoniagreec...s/?multi_city=0

Mai sunt si informatii despre ce este de vizitat prin zona.

#5094
spaily

spaily

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 19.08.2009

View Postmdt, on 30 mai 2013 - 21:56, said:

Tacl, multumesc de link, foarte misto site-ul asta, prezinta plajele unde sunt pozitionate si cu informatii despre fiecare:
http://sithoniagreec...s/?multi_city=0

Mai sunt si informatii despre ce este de vizitat prin zona.
Foarte interesant ,exact ce cautam avand in vedere ca in cele din urma ne am hatarat ca anul acesta sa mergem in concediu in Sithonia in luna iulie.O sa l studiez cu atentie pentru a ne face lectiile bine inainte de plecare si poate chiar  ne gasim si cazare!!!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate