Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Clickuri fara bani

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
attempt

attempt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 03.05.2005
Buna,

am creat un site in engleza si l-am insris la adsense. Au inceput sa se de clickuri pe reclame dar nici un "earnings":
January 6, 2007

CSV
Date 					 Page impressions  Clicks 	Page CTR 	Page eCPM [?] 	Earnings
Saturday, January 6, 2007 	228 		   5 			 2.19% 		 $0.00 		 $0.00

Totals 	228 	5 	2.19% 	$0.00 	$0.00
Averages 	228 	5 				$0.00

Reclamele sunt din tematica siteului, continand cuvinte cheie din site, nu cred ca sunt din acelea gratuite.

Edited by attempt, 08 January 2007 - 08:16.


#2
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Ba eu cred ca sunt chiar alea gratuite. Ai avut ghinion ca fix cele 5 clickuri sa fie pe reclame la servicii publice .... care nu iti aduc nici un venit

#3
attempt

attempt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 03.05.2005
Imi apar niste valori la Ecpm. De unde stiu eu caci castigurile pe acea zi sunt de la clickuri sau de la cpm?

#4
Rodea

Rodea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 05.08.2004
Nu te deprima, o sa vina si banu :)
Eu imi luam clickuri pe banerele cu picasa si get Firefox da nu downloda nimieni..dar incet..incet se aduna de o merdenea:)

#5
attempt

attempt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 03.05.2005
Am scris la google si mi-au spus ca acele clickuri au fost invalide. Si nu eu le-am dat.

#6
wallgames

wallgames

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 07.03.2006

View Postattempt, on Jan 11 2007, 09:45, said:

Am scris la google si mi-au spus ca acele clickuri au fost invalide. Si nu eu le-am dat.
si ce ti'au mai zis ...in afara ca sunt invalide?

#7
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006
Te-a ginit...
nene, pana cand trebuie sa fac predici aici si sa explic ca Adsense nu e pentru site-uri de amatori?
Adsense e un produs de renume mondial si nu reprezinta chiar o sursa de venit atata vreme cat tu nu sustii un site cu anumite resurse. Adsense se comporta foarte ciudat (ca si taticul lui Google) cu site-urile mici. Esti o oarecare linie intr-o baza de date. Esti un oarecare nesemnificativ procent din cifra enorma de afaceri pe care o are mastodontul la ora asta. Esti un oarecare! Repet: un oarecare!
Am spus-o de un milion de ori:
ai un site in limba romana? daca da, uita de Adsense!

vrei sa faci bani cu Adsense?
fa un site in limba engleza, chineza sau spaniola.
fa un site comun si fara inventii si alte schepsisuri care ti se par tie "cool".
fa un site pentru utilizatorii care stau pe internet perioade mici de timp, nu pentru cunoscatori.
fa un site pentru cei care utilizeaza relativ des dar nu sunt dependenti de internet.
fa un site pentru categoriile de varsta care pot sa-ti aduca venituri.

altfel, micile tale probleme sunt niste mici gunoaie cu care ocupi timpul operatorilor pusi sa raspunda (aproape) automat la intrebarile tale...
cu alte cuvinte, daca nu reprezinti macar un procent semnificativ din cifra lor de afaceri, raspunsurile vor veni intotdeauna aiurea, automate si fara sa te lamureasca...

Edited by soul4blade, 11 January 2007 - 12:27.


#8
attempt

attempt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 03.05.2005
Siteul este in engleza 100% ca si domaniul de altfel.
Da sunt mic pentru sectiunea de engleza dar nu am inteles de ce primele mele clickuri primite in adsense nu se contorizeaza, pana m-au lamurit.

Siteul e de o luna si de cateva zile i-am pus codul adsense. Nici nu ma asteptam la ceva extraordinar.

#9
wallgames

wallgames

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 07.03.2006

View Postattempt, on Jan 11 2007, 15:34, said:

Siteul este in engleza 100% ca si domaniul de altfel.
Da sunt mic pentru sectiunea de engleza dar nu am inteles de ce primele mele clickuri primite in adsense nu se contorizeaza, pana m-au lamurit.

Siteul e de o luna si de cateva zile i-am pus codul adsense. Nici nu ma asteptam la ceva extraordinar.
si ce ti'au mai zis ...in afara ca sunt invalide?

#10
attempt

attempt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 03.05.2005
I've looked into your account and noticed that you have
some
  clicks or impressions which our monitoring system considers to be
invalid.

  As you may know, Google monitors clicks and impressions on Google ads to
  prevent any abuse of the AdSense program. Google's proprietary
technology
  analyzes all ad clicks and impressions for any activity intended to
  artificially drive up an advertiser's costs or a publisher's earnings.
  Clicks or impressions that our system considers invalid will still
appear
  in your reports, but we won't show the associated revenue since
  advertisers aren't charged for this activity.

  Lastly, to help ensure that your account remains in good standing, I'd
  encourage you to review the important AdSense guidelines found here:
  https://www.google.c...py?answer=23921 .

#11
cupidon-name

cupidon-name

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 05.07.2009

View Postattempt, on 12th January 2007, 07:27, said:

I've looked into your account and noticed that you have
some
  clicks or impressions which our monitoring system considers to be
invalid.

  As you may know, Google monitors clicks and impressions on Google ads to
  prevent any abuse of the AdSense program. Google's proprietary
technology
  analyzes all ad clicks and impressions for any activity intended to
  artificially drive up an advertiser's costs or a publisher's earnings.
  Clicks or impressions that our system considers invalid will still
appear
  in your reports, but we won't show the associated revenue since
  advertisers aren't charged for this activity.

  Lastly, to help ensure that your account remains in good standing, I'd
  encourage you to review the important AdSense guidelines found here:
  https://www.google.c...py?answer=23921 .

auzi nu te mai agita atita eu trebuia sa iau peste 2000 de dolari clicuri contorizate pe un ziar national si nam luat nici un dolar coogle e doar o teapa cind leam cerut banii miau inchis contul asta cu google adsens si facutu banilor pe net e o poveste sasi faca ei reclama gratis pe siturile noastre inca nu vati prins? a mai platit pe cite unu cu sume mici ca se se duca vestea voi nati auzit de caritas? sau de fni? sau de mts leazing? asta e o alta tyeapa ca la romani merge sa le dai teapa ca oricum lumea e corupta pe aici si dacai dai in judecata oricum nu vezi nici un ban asa ca nu vei cistiga google iti taie greanga cind nu te astepti asa ca nu va mai bazati pe google ca o luati in freza, romanii sunt usor de dus de nas pe asta mizeaza si ei oricum google a fost cumparata de altii nu mai zic de cine ca poate ma trezesc cu unu la usa cu pistolu in mana

#12
cocoi89

cocoi89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 28.01.2007
1. topicul e din "Data 12th January 2007, 09:27"
2. adsense e teapa? impusca-te
3.ai tu access la un ziar national ?

#13
Fabian

Fabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,443
  • Înscris: 05.01.2007

View Postcupidon-name, on 15th July 2009, 06:12, said:

auzi nu te mai agita atita eu trebuia sa iau peste 2000 de dolari clicuri contorizate pe un ziar national si nam luat nici un dolar coogle e doar o teapa cind leam cerut banii miau inchis contul asta cu google adsens si facutu banilor pe net e o poveste sasi faca ei reclama gratis pe siturile noastre inca nu vati prins? a mai platit pe cite unu cu sume mici ca se se duca vestea voi nati auzit de caritas? sau de fni? sau de mts leazing? asta e o alta tyeapa ca la romani merge sa le dai teapa ca oricum lumea e corupta pe aici si dacai dai in judecata oricum nu vezi nici un ban asa ca nu vei cistiga google iti taie greanga cind nu te astepti asa ca nu va mai bazati pe google ca o luati in freza, romanii sunt usor de dus de nas pe asta mizeaza si ei oricum google a fost cumparata de altii nu mai zic de cine ca poate ma trezesc cu unu la usa cu pistolu in mana

Impusca-te cu tot cu romana ta de balta si cu minciunile de 2 lei pe care le poti vinde la taraba, nicidecum pe un forum in care printre altii mai sunt si oameni care au cat de cat un intelect si ceva performante individuale. Bine?

P.S.: Nu uita sa te dai la ziar dupa ce te-ai impuscat! ;) In ala la care ai tu acces! :lol:

Respect.

#14
snipergod

snipergod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 16.12.2006
mi`am facut si eu un site ... www.needpedia.com ... ce vroiam eu sa zic, daca e in romana nu are rost sa il mai inscriu in adsense ? dc ? se plateste chiar atat de slab ? dar daca il fac si in romana si fac si pagini in engleza ... gen /en/ ?? clicku in romana se plateste slab si cel in en se plateste mai bn ?

#15
demos

demos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 05.11.2006

View Postsnipergod, on 30th July 2009, 22:34, said:

mi`am facut si eu un site ... www.needpedia.com ... ce vroiam eu sa zic, daca e in romana nu are rost sa il mai inscriu in adsense ? dc ? se plateste chiar atat de slab ? dar daca il fac si in romana si fac si pagini in engleza ... gen /en/ ?? clicku in romana se plateste slab si cel in en se plateste mai bn ?
Daca esti multumit cu 1 cent pe click este bine ... :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate