Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

citeva intrebari de la un neustitor

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
vazilio

vazilio

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 23.06.2003
Sarbatori fericite.

Am luat citeva antivirusuri de pe zdnet (printre care panda, Avast 4) le-am folosit pe rind, dar nu-mi plac, pentru ca fac ele ce vor, (pe la options n-am gasit ceva bun, sau n-am avut rabdare, panda de pilda il strica pe protel99, care-i de la o firma serioasa..cred) si gasesc o sumedenie de "win32 pariteB"..in exe, sau dll file, inteleg sa am ceva virusi, worms..dar chiar mai multi de o suta?

Am folosit si F-prot.., asta-i mai rau, scociorashte in filele lui, si practic se distruge pe el, nu pot sa-l mai deschid..la reinstalare face aceeasi treaba...de unde atitia viermi? Sa-i las sa dezinfecteze?

ce virus ii bun? (am cautat, si mai caut pe forum..
va multumesc pentru idei.

vasi

ps eu am doua sisteme de operare win98 si xp, pe win98 (original) nu l-am folosit pe net si totusi sint zeci de pariteB in el..

#2
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
Virusi? Nu-i bun niciunul! Poate vrei sa spui antivirusi! La capitolul asta eu iti recomand Kaspersky ! Nu prea l-am vazut sa faca lucruri "de capul lui", update-ul se face simplu, si are si un Control Center care iti monitorizeaza activitatea.
Nici unul din antivirusii enumerati de tine nu sunt straluciti, eventual daca nu iei Kaspersky poti lua o versiune mai veche de Norton Antivirus (2004 nefiind tocmai indicat)...

#3
vazilio

vazilio

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 23.06.2003
Ai dreptate  Nozavi  ..virusii nu-s buni... :)

O sa-l incerc pe asta Kaspersky ..multzam fain..

vasi

#4
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001

Quote

Originally posted by nozavi
daca nu iei Kaspersky poti lua o versiune mai veche de Norton Antivirus (2004 nefiind tocmai indicat)...


de ce nu e "indicat" ?

#5
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
Cu placere,  vazilio! Update-urile asa cum am spus le poti face dand Update Now sau luandu-le de aici .
@arty: Pentru mine sa aleg intre 2004 si o versiune mai veche e ca si cum ar trebui sa aleg intre un TEAC nou la 52 si unul la 48 sau 40: aceiasi firma pe ambalaj, dar inauntru mari diferente la calitate!

#6
vazilio

vazilio

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 23.06.2003
nozavi,
imi place Kaspersky, ii bun (pentru mine) , inca odata merci...
vasi

#7
Bertino

Bertino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 02.09.2003
gresit.... la ora actuala cel mai bun si mai complet antivirus este nod32
www.nod32.com
Norton Antivirus mi s-a parut dintotdeauna o varza si nu imi gasea virusi nici macar cu toate update-urile facute la zi...

#8
yankey

yankey

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 11.05.2003
Bertino> in fond ce ai tu de impartit cu norton. E cam ciudat modul si mai ales momentul cand se apuca el sa scaneze dar la capitolul gasit virusi nu cred ca i se poate reprosa ceva.
vazilio> Nu este foarte indicat insa nortonul in situatia cand nu ai un calculator performant. Are totusi un talent sa ocupe inutil cam multe resurse insa este un antivirus foarte performant. Evident mai conteaza si pretul...

#9
Lemmy

Lemmy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 03.05.2004
@Bertino : Stiu ca e cam tarziu dar incearca http://www.eicar.org...s_test_file.htm si sa vezi ce bun e NOD32 (Faptul ca eu tin cu GDI nu are nici o legatura) :D

#10
piticu

piticu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 17.03.2004
Eu as recomanda Panda platinum/titanium. Eu il folosesec si sunt foarte multumit de el isi face treaba cum trebuie.

Cat depre Nav nu vreau sa aud.

#11
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Panda Platinum Internet Security este cel mai bun din cate am incercat pana acuma adica : nav, bitdefender, rav, f-prot.
Este usor de configurat si de cand il am nici nu stiu ce sunt aia virusi este f bun si ca firewall adica f bun, este pe aici pe forum o adresa de web in care iti poti testa firewall saa vezi cat de bun este , si a trecut toate testele, cam asa arata la prima vedere:

Attached Files



#12
Skelet

Skelet

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 30.11.2003
avg 7

#13
weaKid

weaKid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 23.03.2004
Panda Titanium 2004
Sunt foarte multumit de el .
Il recomand cu cea mai mare placere (si in shareware are un update gratuit
:) )

#14
DJ CIP

DJ CIP

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 01.10.2004
:peacefingers:

baieti dar ce ziceti de Symantec Antivirus Corporate Edition 9 ?

l-ati incercat?

#15
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002
da. se foloseste la noi in retea. Eu tin serveru si cine vrea isi pune clientul.

Ca antivirus zic ca e superior NAV-ului si chiar altele.

#16
Sub-Zero

Sub-Zero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 27.11.2003
Nod32  THE BEST !

Edited by Sub-Zero, 06 October 2004 - 23:00.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate