Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Cat m-ar costa o librarie online ?

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006
Am vazut scriptul disponibil aici www.cs-cart.com am intrat si in admin si este dastul de usor de adaugat produse, categorii, etc. Pretul 195 $.

Acum cer si eu sfatul si parerea voastra. Vi se pare util si eficient un astfel de magazin online? Ce avantaje si dezavantaje ar avea un astfel de magazin online?

Cat m-ar costa customizarea pentru nevoile mele (librarie online) ? Si cel mai important se pot pune in limba romana, meniurile, categorii, etc?

O alta intrebare este: Clientul poate avea posibilitatea cautarii in mod avansat a unei carti dupa Titlu, Autor, Editura?

Alte aplicatii de genul acesta mai cunoasteti?

#20
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Se poate face orice cu scriptul atata timp cat cel care il modifica stie ce face ;)

#21
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006

View Postdarkangelbv, on Jan 9 2007, 00:31, said:

Pana acum m-am abtinut, dar totusi, pretul este cam maricel (ca sa nu zic enorm ) ...
Apropo again si crist_q, dati factura pentru site? sau toti banii va intra in buzunar (la negru)... offf, ce intrebare...
incerci sa scapi de concurenta?  :nonobad:
dau si factura daca vrei tu ;)

edit: ce cacat de emoticon ";)" asta...

Edited by crst_g, 09 January 2007 - 14:39.


#22
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
cel mai important este sa ai "o oferta variata la preturi fara concurenta" :lol: apoi urmeaza partea tehnica, adica sa nu enervezi utilizatorul cu tot felul de erori cretine. abia la urma vine designul, care in nici un caz nu tre sa fie brizbrizonat si impopotonat. uita-te ce design de cacat are site-ul de pe locul 3 in lume:

www.google.com

simplu si la obiect

sa fie un site pentru cumparat carti si numai pentru cumparat carti, fara popup-uri, flashuri cretine care te fac sa astepti de nebun sa se incarce pagina si sa-ti joace okii in cap. ah, da si fara cursul valutar intr-un colt si fara chestionar de genul "va place noul design al acestui site? DA/NU". nobody gives a shit, lumea vrea sa cumpere carti la cel mai bun pret, daca ar vrea sa admire opere de arta s-ar duce la muzee

apoi evident, tre sa-ti promovezi site-ul, ceea ce e naspa :)

#23
fellow

fellow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 28.08.2004

Quote

uita-te ce design de cacat are site-ul de pe locul 3 in lume:
Off-topic, si care-s pe 1 si 2? :)

#24
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006

View Postfellow, on Jan 9 2007, 20:22, said:

Off-topic, si care-s pe 1 si 2? :)
1. yahoo.com
2. msn.com
3. google.com

Asta conform site-ului alexa. Probabil de acolo a luat si Mosotti aceste date.

PS: si eu cred ca google este nr. 1

#25
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004

View Postradetzy, on Jan 9 2007, 20:49, said:

1. yahoo.com
2. msn.com
3. google.com

Asta conform site-ului alexa. Probabil de acolo a luat si Mosotti aceste date.

PS: si eu cred ca google este nr. 1

trebuia pe google in pagina principala eventual si reclame, pana sa apuci sa cauti cuvantul :D

cel mai simplu e sa cumperi un script de pe un site specializat, dar cu cati bani mai bagi in el sa-l personalizezi, mai bine il faci direct pe gustul tau cu again or others...

#26
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View Postcrst_g, on Jan 9 2007, 14:38, said:

incerci sa scapi de concurenta?  :nonobad:
dau si factura daca vrei tu ;)

edit: ce cacat de emoticon ";)" asta...
Puteam sa scap de mult de concurenta daca vroiam, dar acum am alte proiecte, si am mai primit o oferta, sa vedem daca ma inteleg cu clientul :P , oricum nu am de gand sa ma imbogatesc din asta.

Cu respect,
Ionut  :peacefingers:

LE: Dupa cum zicea si @Mosotti nu trebuie cine stie ce design... dar in fine, nu ma mai bag, ca dupa accea zici ca vreau sa-ti fur clientul  :rolleyes:

Edited by darkangelbv, 10 January 2007 - 12:04.


#27
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006
Baieti va multumesc mult pentru ajutor. Nu credeam ca ajutorul vostru poate fi atat de eficient :). Pana la urma voi alege solutia www.cs-cart.com mi se pare ieftina, complexa, si in caz ca nu merge ce vreau eu pot sa adaptez scriptul pentru orice altceva.

Edited by daniel21, 11 January 2007 - 00:10.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate