Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Insulele Canare

- - - - -
  • Please log in to reply
109 replies to this topic

#91
metalactual

metalactual

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,305
  • Înscris: 17.04.2006

 remg, on 23rd February 2010, 23:51, said:

Tocmai m-am intors din Canare, de data aceasta insulele vizate fiind La Palma

Foarte interesanta insula.....cate zile ai stat si unde ai avut cazare ? Tot cu rent-a-car ?

#92
remg

remg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 19.08.2006

 metalactual, on 5th March 2010, 21:14, said:

Foarte interesanta insula.....cate zile ai stat si unde ai avut cazare ? Tot cu rent-a-car ?

In La Palma 8 zile, Cazarea (intr-un rural house in La Salemera) si masina de pe net.

#93
lexie

lexie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 25.06.2008

 remg, on 7th March 2010, 20:40, said:

In La Palma 8 zile, Cazarea (intr-un rural house in La Salemera) si masina de pe net.

Buna,

Imi poti recomanda si mie compania de la care ati inchiriat masina? A fost nevoie de gaj? Ati platit de-acasa sau direct acolo? E nevoie de card de credit?
Multumesc anticipat.

#94
remg

remg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 19.08.2006

 lexie, on 9th April 2010, 07:53, said:

Buna,

Imi poti recomanda si mie compania de la care ati inchiriat masina? A fost nevoie de gaj? Ati platit de-acasa sau direct acolo? E nevoie de card de credit?
Multumesc anticipat.

Compania este CICAR, vezi pe site-ul lor. Rezervarea s-a facut pe net, iar plata in momentul inchirierii.
Nu a retinut nici un fel de gaj sau depozit.
Ca fapt divers acum vreo 3 ani  a retinut de pe card cca 50 EUR care i-a deblocat in momentul predarii masinii, insa de atunci nu s-a mai intimplat si am folosit compania de cca 6 ori in diverse insule din Canare.

#95
torres_23

torres_23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 21.01.2006
Dupa lungi cautari am hotarat sa plec in octombrie in Gran Canaria, insa nu sunt hotarat in ce statiune si de unde sa cumpar vacanta. As prefera o statiune unde sa fie cat mai multi tineri, plaja aproape si agitatie!!! Precizez ca voi pleca doar eu cu prietena.
Astept sfaturi de la veterani!!!

#96
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008
de unde sa cumperi vacanta?
pai biletul de avion direct pe site la compania aeriana si cazare tot pe net.
distractie placuta :coolspeak:

#97
saimona

saimona

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.11.2008
:thumbup:  :thumbup: anul trecut in luna august am stat 7 nopti la hotel dunas don gregory 4 stele all.statiunea san agustin. am calatorit cu tui din munchen.se vedeau dunele de la maspalomas. plaja las buras. un nisip auriu cu dungi negre. am ales hotelul pt ca era pe malul oceanului. pacat ca in toate insulele plaja e pub;ica. apa calda, valuri, soare. am inchiriat masina. e ok. drumuri bune, semnalizate, oameni primitori. am bantuit peste tot. mi-a placut puerto de mogan. amadores e minunata tinand cont ca e "fabricata". muntii sunt magnifici. la palma de gran canaria avea mereu deasupra nori, ciudat, dar nici o data nu ploua. a fost o reveletie vacanta de anul trecut... dar, anul acesta am retrait experienta insulelor canare si ne-am intors in zona, dar in fuerteventura. am stat 14 nopti in sunrise beach resort jandia morr :thumbup: o joble. 4 stele all. la ei chestia cu stelele se dau in functie de nu stiu ce. fata de gc aici nu erau chiar 4 in hotel. restaurantul in schimb, da. ne-au rasfatat. am privit plaja jandia si mi-am spus ca nu poate fi adevarat. am inchiriat o toyota 6 zile cu 180 euro. aveau aceleasi preturi peste tot. noi am cerut la hotel o agentie. fara probleme. aasigurae buna. politia nu prea opreste turistii daca nu faci cine stie ce magarii. a fost un vis. am luat o harta si pot spune ca nu exista plaja pe care sa nu fi ajuns, oras in care sa nu fi oprit. am luat un ghid turistic din munchen si cautam restaurantele de acolo. a fost minunat. e o insula total diferita de gran canaria. nu spun ca e mai frumoasa. nu este mai frunoasa, cat mai deosebita. are plaje absolut minunate desi nu au vegetatia pe care am vazut-o in dominicana. am ajuns la plaja cofete care  pe mine personal m-a marcat profund. ne-am dus de doua ori. exista plaje inundate pt ca mareea e de 2,4 m. e coplesitor. am luat ferry boat-ul si o zi am fost in lanzarote. in numai o zi nu ne-am facut o parea absoluta, dar parea diferit cu plaje negre...

#98
brigid

brigid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 01.05.2008
Reinviem un pic topicul :). O intrebare pentru cei care au fost in Canare: se poate calatori numai cu cartea de identitate? Mi-a expirat pasaportul, intentionez sa merg pe Lanzarote de sarbatori si parca nu m-as mai apuca sa ma pun la cozi pe la ghisee...

#99
vali_geodezu

vali_geodezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 27.11.2009

 brigid, on 16th November 2010, 04:54, said:

Reinviem un pic topicul :). O intrebare pentru cei care au fost in Canare: se poate calatori numai cu cartea de identitate? Mi-a expirat pasaportul, intentionez sa merg pe Lanzarote de sarbatori si parca nu m-as mai apuca sa ma pun la cozi pe la ghisee...

Da.

#100
AdCrys20

AdCrys20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 01.05.2007
Ce temperaturi sunt in ianuarie si februarie ?

#101
badmyn

badmyn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 23.08.2012
a mai fost cineva de curand prin Canare ? ma intereseaza in special insula Gran Canaria si anume cateva plaje cu nisip alb si apa turcoaz... nu mi ar placea deloc sa stau intr-o zona cu nisip negru si exact asta incerc sa evit.

am vazut ca cineva a scris despre playa amadores ca este foarte frumoasa si artificial facuta cu nisip din caraibe.. mai sunt si altele din ce stiti ?

#102
eugenm

eugenm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 22.01.2006

 badmyn, on 23rd August 2012, 22:00, said:

a mai fost cineva de curand prin Canare ? ma intereseaza in special insula Gran Canaria si anume cateva plaje cu nisip alb si apa turcoaz... nu mi ar placea deloc sa stau intr-o zona cu nisip negru si exact asta incerc sa evit.

am vazut ca cineva a scris despre playa amadores ca este foarte frumoasa si artificial facuta cu nisip din caraibe.. mai sunt si altele din ce stiti ?

O mica observatie, insulele Canare nu se afla in marea Caraibelor.

#103
razvanait99

razvanait99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,400
  • Înscris: 08.08.2008

 eugenm, on 26th August 2012, 12:20, said:

O mica observatie, insulele Canare nu se afla in marea Caraibelor.

Eugen nimeni n-a zis ca Insulele Canare sunt in Caraibe. De unde ai scos-o p-asta?

#104
eugenm

eugenm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 22.01.2006
Imi cer scuze colegului badmyn, am citit 'gresit' postul, am inteles ca plaja amadores din Gran Canaria e cea mai frumoasa plaja artificiala din caraibe... :( .... Cateva prea multe Balashi ...

#105
razvanait99

razvanait99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,400
  • Înscris: 08.08.2008

 eugenm, on 26th August 2012, 13:01, said:

Imi cer scuze colegului badmyn, am citit 'gresit' postul, am inteles ca plaja amadores din Gran Canaria e cea mai frumoasa plaja artificiala din caraibe... :( .... Cateva prea multe Balashi ...

E de apreciat postul tau.

Edited by razvanait99, 26 August 2012 - 12:03.


#106
lau_ungureanu

lau_ungureanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 05.08.2009
Buna,
daca a fost cineva anul asta in Tenerife, va rog sa-mi dati si mie niste preturi la mancare (market + terase) si bauturi.
Multumesc.

#107
anca_ioana

anca_ioana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.10.2010
:)

Edited by anca_ioana, 19 February 2014 - 08:28.


#108
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Hai sa reinviem topicul un pic. Pentru cei care au fost, care ar fi cea mai buna perioada de mers in Gran Canaria? Ma refer la ideea de a gasi soare si plaja folosibile cand la noi nu mai e, adica in afara lunilor iunie-august. Ar fi superb sa poti merge la plaja cand la noi da cu ploi de toamna sau chiar zapada. Deci ca sa intreb altfel, in perioada octombrie-aprilie cand e cel mai bine de mers?

Edited by MembruAnonim, 12 April 2014 - 10:20.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate