Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 

Prima excursie in vest ca sofer..vreau GPS

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
kriiss

kriiss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,185
  • Înscris: 06.06.2005
La primavara vreau sa fac prima excursie in vestul Europei din postura de sofer si ma tot gandesc sa-mi cumpar un dispozitiv GPS; ma descurc bine si cu hartile clasice dar in orase cred ca voi avea probleme fara GPS. Acum sunt in stadiul de documentare, comparatie intre hardware, harti, preturi, etc.
Din pacate pretul de lista GPS+soft este destul de mare ...cca 20 mil ..si imi cam strica bugetul alocat excursiei...care si asa e destul de limitat..ma gandeam sa mai evit unele costuri ...
Intrebarea este urmatoarea : hartile (IGO, Garmin..etc) se gasesc si pe la "prieteni"...se crackuiesc ? pot fi instalate pe dispozitivele GPS hartile crackuite? se pot updata ?

Eventual poate imi vindeti niste ponturi cu produsele (hard+soft) mai convenabile dpdv al pretului. Ma intereseaza doar GPS-ul (nu cine stie ce dispozitive cu "n" functii) si  harti pentru Europa de Vest ( in Romania nu am nevoie) .

#2
Samsung2005

Samsung2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 07.07.2006
PDA MIO P550 sau PDA MIO P350 GPS primu e pe la 10 mil la negru si al doilea 8-9 mil depinde de unde il iei !
am gasit si persoane care vindea cu factura la banii astia !
Pe langa iti mai trebe un card de memorie de 1G !
de asemenea este lume care vinde dvd cu toate hartiile inclusiv romania pretul este de vreo 350 mii parca !
is altii care au promotii pe undeva pe la 10-11 milioane iei tot ce am insirat mai sus , ai garantie 1 an si factura la ele !
noroc si drum bun !

#3
ovulex

ovulex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.09.2002
Eu mi-am cumparat un Mio P350 acum 3 sapt., m-am plimbat prin italia germania, super incantat si multumit de el. Igo gasesti pe torenti. Nu se merita sa dai banii pe soft. Cumpara doar scula.

#4
mateicip82

mateicip82

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 08.01.2007
Daca te intereseaza Gps pentru partea de vest am , ce e considerat cel mai bun, TomTom One cu ultimele harti ale Europei de West. Putem lua legatura pe forum sau pe email [email protected]

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate