Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare brand cheie dinamomet...

Divorț la notar

Vechime vs km reali

Android 12 : "Yahoo Mail s-a ...
 Bloc Favorit cu RS2

Ce extractor audio (analogic) pen...

Cine suporta cheltuielile de jude...

Apartament Grecia - Kavala
 obtinere venituri PFA / PFI in ti...

Recomandare Volvo

Diferenta suprafata teren

Plafonare preturi energie
 Vanzari foto - CIPA 2023

Recomandare perdele sau draperii ...

Invertor Victron Easysolar-II 48/...

"Militarizarea" Antifraudei

Marie Antoinette (2006)

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

danX

danX

Senior Member

• Grup: Senior Members
L-am vazut ieri la Plaza Romania.
Impresii:
Abordare interesanta, nu e chiar film istoric. Mai degraba teen movie/drama in vremea revolutiei franceze.
Coloana sonora neobisnuita. Muzica clasica combinata cu pop/rock
Surprinde destul de bine viata unei fetite de 14 ani obligata sa se marite.
Multe momente amuzante, cele mai hilare fiind dificultatile si sfaturile primite pentru viata sexuala a tanarului cuplu. Ludovic si Marie ar fi avut ce invata din Sexy Louge, poate chiar Kid's Corner.
Final idiot si taiat cu toporul.

Un film relaxant, de 7.5 as zice.

Eu nu ma mai duc in Plaza la film. E a treia oara intr-un an cand imi iau teapa cu calitatea filmului. Imagine neclara si tremuranda, sunet prost, se auzea distorsionat. Mi-a cam pierit cheful de film.

claus_S

claus_S

Member

• Grup: Members

View PostdanX, on Jan 3 2007, 16:07, said:

L-am vazut ieri la Plaza Romania.
Impresii:
Abordare interesanta, nu e chiar film istoric. Mai degraba teen movie/drama in vremea revolutiei franceze.
Coloana sonora neobisnuita. Muzica clasica combinata cu pop/rock
Surprinde destul de bine viata unei fetite de 14 ani obligata sa se marite.
Multe momente amuzante, cele mai hilare fiind dificultatile si sfaturile primite pentru viata sexuala a tanarului cuplu. Ludovic si Marie ar fi avut ce invata din Sexy Louge, poate chiar Kid's Corner.
Final idiot si taiat cu toporul.

Un film relaxant, de 7.5 as zice.

Eu nu ma mai duc in Plaza la film. E a treia oara intr-un an cand imi iau teapa cu calitatea filmului. Imagine neclara si tremuranda, sunet prost, se auzea distorsionat. Mi-a cam pierit cheful de film.

Totusi un film destul de plictisitor dupa parera mea. Partea istorica o povestirii este destul de bine neglijata.

bubu`

bubu`

New Member

• Grup: Members
l-am cautat disperata, la fel si subtitrarea.. ca dupa 2 ore sa am parte de o mare dezamagire. nota 5 ... pacat de kirsten ca este o frumusik.

MamaVoastra

MamaVoastra

Senior Member

• Grup: Senior Members

View Postbubu`, on Jan 5 2007, 15:59, said:

l-am cautat disperata, la fel si subtitrarea.. ca dupa 2 ore sa am parte de o mare dezamagire. nota 5 ... pacat de kirsten ca este o frumusik.

da, din pacate este doar o frumusica. E un film cam...ratat. Coloana sonora, Kirsten, engleza ei cu accent american, toate strica atmosfera caracteristica epocii. Si eu am avut senzatia de "Not another teen movie" cu tot rozul ala si pseudo-pop-punk-rock-ul specific filmelor gen American Pie&Co.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate