Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

Totul pentru SAMSUNG ZV40

- - - - -
  • Please log in to reply
103 replies to this topic

#1
LYNUX

LYNUX

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 11.10.2006

Jocuri,Coduri, Setari pentru SAMSUNG ZV40



    Am creat acest Topic, din cauza ca ... prin tot Internetul nu se gaseste ceva concret despre/si cu ce se instaleaza jocurile pe Samsung ZV40,
ce coduri se pot folosi, sau ce setari se fac pentru MMS,GPRS,WAP,Date...

Deci cu "MobilEdit" nu merge, am incercat si alte programe, dar singurul program care merge fara probleme este PC Studio,
in rest nu am gasit nimic, care sa mearga pe ZV40.

Daca ati gasit/stiti vreun program, coduri, setari numai pentru SAMSUNG ZV40, si poate celelalte SAMSUNG ZV**... postati pentru a ne ajuta in aceasta privinta.
Va rog posturile sa fie la subiect, fara alte sfaturi, cum ar fi: schimba telefonul... sau altele de acest gen.

Multumesc anticipat.  :peacefingers:

#2
dan master

dan master

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 05.01.2007
ma da chiar nimeni nu stie cum se baga jocuri pe zv40??????????????
urmaresc forumu de vreo 4 zile si nimeni na mai postat nik
pls help :worthy:  :worthy:

#3
[ady]

[ady]

    Hopeless Dreamer !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 23.04.2006
Hm, nu te pot ajuta inca, insa vreau sa cumpar si eu un telefon Samsung ZV40...poate-mi spui un pic despre el.....ce calitati si defecte are....cum merge mp3-playeru...etc...daca se poate

#4
dan master

dan master

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 05.01.2007
pai telu e destul de bun....zic io.........fiecare cu parerea lui
mp3-playeru merge bine........pozele destul de bune.........si la bluetooth ai o opttiune kre cred k numa samsungurile o au sa vezi ce are cealalta pers pe tel(nu cele blocate)
cam atat..........................si jocuri si teme dak ai ptr samsung da si u upload

#5
[ady]

[ady]

    Hopeless Dreamer !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 23.04.2006
aha...
eram curios de mp3....ce-mi poti spune de Media Player?
bateria cat tine? tu pe  ce culoare ai? sunt si pe negru? ca am vazut doar silver si roz :)

#6
dan master

dan master

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 05.01.2007
bateria tine cam trei zile dar nu foit asa tare
a meu e silver da unchiu are un negru
dak gasesti vreu site cu teme ptr samsung posteazal si u pls

#7
rechinul007

rechinul007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 10.11.2006
A incercat cineva sa puna pe telefon aplicatii sau jocuri? Si daca da cum ati facut?

#8
LYNUX

LYNUX

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 11.10.2006
Nu stiu dc dreq astia de la samsung nu te lasa sa intri pe telefoanele lor, da pe bune ca la cat am stat si am cautat vre-un program sau ceva coduri pt ZV40  :huh: ... cred ca faceam pana acu 3 telefoane din astea ... :lol:
Am gasit o gramada de "k*turi" pe care le-am testat, unele kiar am incercat sa le adaptez la ZV40, si tot dejeaba ... pana la urma am sa apelez la vechea metoda WAP.  :o

Daca totusi, vre-un binevoitor, se gaseste sa ne ajute pe noi astia cu ZV40 ... yo DAU O NAVETA DE BERE !  :coolspeak:  :peacefingers:

#9
rechinul007

rechinul007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 10.11.2006
Cred ca este o problema pentru toate telefoanele samsung nu doar la zv40. Am intrebat pe toti care au samsung si nici unul nu a putut sa-mi spuna cum pot pune aplicatii si jocuri pe telefon prin cablu usb. .

#10
[ady]

[ady]

    Hopeless Dreamer !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 23.04.2006
Inca nu am cautat nimic caci am telefonul relativ nou...
dar am cateva probleme, ma poate ajuta cineva?
Cand dau sa sun pe cineva apare mere "redirectionare automata" stie cineva de ce? sau cum pot sa fac sa nu mai apare?
Se poate pune vreun ton la primire de sms-uri? adica mp3...sau ceva de genu? adica pot pune un mp3 ca si ton de  apel la apel vocal sau video...dar la sms nu?

Apoi legat de pus jocuri sau aplicatii, eu la mine cand ma conectez cu cablu de data imi apare in Samsung PC Studio 3 folderu "aplicatii si jocuri" nu merge pus jocul sau aplicatia acolo?

#11
[ady]

[ady]

    Hopeless Dreamer !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 23.04.2006
ZV40
Games: http://ringtones.mob...-java-games.htm
Operator Logo: http://ringtones.mob...rator-logos.htm
bune de ceva? :)

Pt theme stie cineva vreun site? sau merg orice theme de samsung?

Daca pun o poza pe telefon zice "poza este prea mare" si nu o deschide...ce inseamna asta?

Edited by [ady], 12 January 2007 - 16:52.


#12
rechinul007

rechinul007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 10.11.2006

View PostLYNUX, on Jan 12 2007, 03:32, said:

Nu stiu dc dreq astia de la samsung nu te lasa sa intri pe telefoanele lor, da pe bune ca la cat am stat si am cautat vre-un program sau ceva coduri pt ZV40  :huh: ... cred ca faceam pana acu 3 telefoane din astea ... :lol:
Am gasit o gramada de "k*turi" pe care le-am testat, unele kiar am incercat sa le adaptez la ZV40, si tot dejeaba ... pana la urma am sa apelez la vechea metoda WAP.  :o

Daca totusi, vre-un binevoitor, se gaseste sa ne ajute pe noi astia cu ZV40 ... yo DAU O NAVETA DE BERE !  :coolspeak:  :peacefingers:

Am reusit sa pun o aplicatie java pe un zv10, incearca poate merge si la tine. Mergi aici: http://forum.softped...p;#entry2327571

#13
LYNUX

LYNUX

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 11.10.2006
ok ... am mai postat cateva jocuri si pe Topicul => Instalare jocuri prin usb pe telefoane Samsung

#14
LYNUX

LYNUX

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 11.10.2006
In sfarsit am reusit si yo sa pun cateva jocuri pe ZV40, datorita lui "@dan master" caruia trebuia sa-i dau o naveta de bere ... dar ca sa ma revansez, am sa ofer si yo 1042 de jocuri Java Full ... cateva din acestea-s testate... restul ramane sa le testati voi pe propria piele ...  :naughty:

Deci cum am specificat => DOWNLOAD 1042 JAVA GAMES   :coolspeak:

Succes all ... si sper sa mai vina si altii cu alte noutati ... cu privire la ZV40.

#15
[ady]

[ady]

    Hopeless Dreamer !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 23.04.2006
Pana la urma cum ai facut?
Si ceva Theme pt ZV40 nu sti unde pot gasi?

#16
WeeD

WeeD

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.11.2006
Salut! Am si eu o problema cu conectarea telefonoului prin usb la calculator..instalez Samsung PC Studio 3 de pe cd-u primit in pachet cu telefonul..conectez mufa la calculator si la telefon..iar cand intru in conection manager si dau pe usb astept o gramada de timp si nu se intampla nimik :| am incercat de multe ori..l`am lasat si 30 min..si tot nimik...trebuie setat ceva prin telefon cumva?

#17
geoal

geoal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 05.02.2007

View PostLYNUX, on Jan 27 2007, 01:19, said:

In sfarsit am reusit si yo sa pun cateva jocuri pe ZV40, datorita lui "@dan master" caruia trebuia sa-i dau o naveta de bere ... dar ca sa ma revansez, am sa ofer si yo 1042 de jocuri Java Full ... cateva din acestea-s testate... restul ramane sa le testati voi pe propria piele ...  :naughty:

Deci cum am specificat => DOWNLOAD 1042 JAVA GAMES   :coolspeak:

Succes all ... si sper sa mai vina si altii cu alte noutati ... cu privire la ZV40.
Bine frate dar nu ne spui si noua exact cum? Am incercat sa instalez ceva pe ZV40 folosind cam toate metodele de SAmsung clasice (cele de SGH) si nimic. Rugaminte: spune-ne si noua!

#18
dan master

dan master

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 05.01.2007

View Postgeoal, on Feb 5 2007, 01:30, said:

Bine frate dar nu ne spui si noua exact cum? Am incercat sa instalez ceva pe ZV40 folosind cam toate metodele de SAmsung clasice (cele de SGH) si nimic. Rugaminte: spune-ne si noua!
ma intri in pc studio 3.faci un folder Games si dupa Games pui spatiu adik "Games ".asa..........dupaiapui jad si jaru in "Games "ala cu spatiu dupa (k oricum ala e singuru)dupaia deconectezi bagi codu:*#3695147*# iti apare un meniu secret dai la 4(internals)dupaia bagi al 2 lea cod*#3971258*# si dai la storage devices si da dai la update java db.cam asta e.........................si jocurile multiplayer prin bluetotth nu merg sau cel putin mie numi merg..............dak aveti jocuri kre au mers pe zv40 postati pls :coolspeak:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate