Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Ce player pt redare muzica folositi?

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#1
Figo_jr2006

Figo_jr2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 10.04.2006
Eu folosesc Winamp! Vreun indemn spre ceva mai bun?

#2
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
Qcd

#3
nighthawk

nighthawk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 21.08.2003
Foobar2000

#4
DCA Member

DCA Member

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 22.11.2006
Ati incercat careva videolanul? se aude muuult mai misto ca winampu, dar are interfata naspa(poti gasi un skin ca sa arate exact ca winamp), mie mi se blocheaza scurt cand fac altceva pe calc. ca sunet e mult peste winamp, si are reglaje mai naturale.

#5
SilentX

SilentX

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 04.01.2007
am avut si eu videolan asta dar parca imi dadea o eroare la instalare :(

#6
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,051
  • Înscris: 10.04.2006
VirtualDJ :lol:

#7
SilentX

SilentX

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 04.01.2007
chiar.. alte recomandari ? ca si eu m`am plictisit de winamp :D

#8
SilentX

SilentX

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 04.01.2007
si eu la revelion m`am gandit sa folosesc virtualDJ .. sau Traktor ..  am zis ca ma hotorasc pe moment.. pana la urma tot winamp`ul s`a dovedit mai bun :)

#9
arness

arness

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.12.2006

View PostFigo_jr2006, on Jan 3 2007, 03:24, said:

Eu folosesc Winamp! Vreun indemn spre ceva mai bun?


daca vrei calitate audio,atunci singurul player adevarat pt. mp3-uri este: " MyMP3-Player " (Steinberg)

suporta plugin-uri DX,dar si VST .

daca folosesti plugin-uri gen WAVES,BBE Sonic Maximizer,Antares Tube,etc. (parte din ele exista si-n varianta dx,deci le poti folosi cu FFX for Winamp),n-o sa mai asculti in viata ta mp3-uri pe winamp,cu plugin-uri gen " DFX "

mai toate plugin-urile VST ,trateaza la cel mai inalt nivel neajunsurile gen "ingustarea vocii la compresia mp3 , capacitatea creierului de a construi fundamentale v in momentul in care i se dau "armonicile" (cu aplicare in redarea frecventelor f. joase,pe care unele difuzoare nu sunt capabile sa le redea),compensarea defazajului aparut in lanturile de amplificare,simularea amplificarii pe tuburi,etc

deci,daca te-am facut curios,cauta: 1. MyMP3 Player   si 2. VST plugins

p.s.: incearca sa cauti cu "e-donkey"

#10
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,422
  • Înscris: 08.12.2006

View Postarness, on Jan 9 2007, 22:08, said:

daca vrei calitate audio,atunci singurul player adevarat pt. mp3-uri este: " MyMP3-Player " (Steinberg)

suporta plugin-uri DX,dar si VST .

daca folosesti plugin-uri gen WAVES,BBE Sonic Maximizer,Antares Tube,etc. (parte din ele exista si-n varianta dx,deci le poti folosi cu FFX for Winamp),n-o sa mai asculti in viata ta mp3-uri pe winamp,cu plugin-uri gen " DFX "

mai toate plugin-urile VST ,trateaza la cel mai inalt nivel neajunsurile gen "ingustarea vocii la compresia mp3 , capacitatea creierului de a construi fundamentale v in momentul in care i se dau "armonicile" (cu aplicare in redarea frecventelor f. joase,pe care unele difuzoare nu sunt capabile sa le redea),compensarea defazajului aparut in lanturile de amplificare,simularea amplificarii pe tuburi,etc

deci,daca te-am facut curios,cauta: 1. MyMP3 Player   si 2. VST plugins

p.s.: incearca sa cauti cu "e-donkey"

hai ca-l facusi sa dea peste cinci mii de dolari pe plugin-uri, daca era genu asta nu asculta mp3-uri, nu crezi?
cat despre player  :coolspeak:  ca orice de la Steinberg, da eu m-am invatat cu Winampul, si cand ascult mp3 nu am pretentia la sunet de studio, mai las-o incolo de friptura, tu nu mananci niciodata fasole? :D

#11
arness

arness

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.12.2006
omu` vroia ceva deosebit de winamp,iar io-s mai maniac din fire...pt. mine mymp3-u` e sfant. in orice caz,poate macar  plugin-urile  pe winamp,daca playeru` incomodeaza. cat despre audiofilie si utilitatea mp3-urilor la audiofili...pai ar insemna ca playeru` asta la care se chinuira steinberg,e tot atat de inutil. adicatelea daca vrei de un` s-alegi,fara sa stergi de praf 1000 de cd-uri originale,mai faci si compromisuri...parerea mea!!    :peacefingers:   adicatelea...io chiar mananc fasole..in fiecare zi, ca oricum bani de scule-adevarate,acu` acu`,n-am. ca sa fiu sincer,situatia asta dureaza de cand ma stiu.  ce sa-i faci ,am ceva sambure de moldovean,asa c-am patit ca creanga.

Edited by arness, 11 January 2007 - 19:32.


#12
nightfever

nightfever

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 09.01.2007
winamp.
am incercat si altele dar winampul e cel mai simplu si ocupa cel mai putin din resurse

#13
DCA Member

DCA Member

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 22.11.2006

View Postnightfever, on Jan 12 2007, 22:26, said:

winamp.
am incercat si altele dar winampul e cel mai simplu si ocupa cel mai putin din resurse
foobarul ocupa cel mai putin. Si daca il folosesti cu kernel streaming o sa vezi diferenta intre el si winamp, la cduri audio originale.

#14
Alex_Shade

Alex_Shade

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 18.07.2006
In concluzie care este playerul care reda la o calitate cat de cat decenta si consmu putine resurse ? Pana acum winamp pare cel mai bun :D

#15
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,422
  • Înscris: 08.12.2006
pentru mp3 eu folosesc winamp, daca vrei o calitate cat de cat decenta insa iti trebuie o placa de sunet cat de cat decenta si un sistem audio (preferabil stereo > doua boxe pe doua sau trei cai + un amplificator) cat de cat decent. Daca le ai pe astea nu mai ai nevoie de pluginuri sau alte playere. Insa trebuie sa tii cont si de faptul ca mp3 nu va suna niciodata ca cd-ul audio (ma refer la cele originale, nu la cd-ul audio facut din mp3-urile de pe hdd ca sa le asculti in masina, pierderea de calitate de la compresia in mp3 e ireversibila :D )

#16
nicolaie

nicolaie

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,158
  • Înscris: 07.03.2006
pentru oricine s-a plictisit de winamp va recomand un player care se aude foarte bine,e ergonomic si,culmea,il aveti si instalat default in windows.have fun

#17
konskriptor

konskriptor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 02.02.2007
Ma bag si eu in discutie. Ma folosesc de Jet Audio , poate chiar mai mult decat ar trebui. Sunt multumit, chiar daca papa un pic mai multe resurse din sistem fata de vesnicul Winamp. Si sunt de acord si cu faptul ca iti trebuie o placa de sunet mai de doamne ajuta , 2 boxe cu 2-3 cai , si un amplifier bunicel. Asta daca nu cumva sunteti adeptii auditiei prin sisteme 5.1, care mie cel putin, imi displac in ceea ce priveste muzica.

#18
crasck

crasck

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 30.09.2006
Fratilor ...  Mp3 e o compresie si deci calitate ... nu e (Daca vreti calitate incercati un Wav la 192000 nu 41000)  Placa de sunet conteaza  cel mult 10% Playerul nu proceseaza sunetul decat foarte putin prin EQ asa ca incercati winamp sau qcd cu Izotope Ozone (costa vreo 29 $ si exista si in varianta free) si spuneti-mi cum vi se pare (face multe lucruri printre care EQ de calitate, simuleaza amp pe lampi ) Daca-l folositi nu mai ascultati muzica fara el !!!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate