Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Surpriza de la Romtelecom

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#19
dan2

dan2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 05.11.2003
Offtopic: Andrei Cioaca : scoate te rog poza ta din avatar, e penibila :( scuze ca-ti spun, dar vrei sa arati ca ai telefon mobil ? nu te supara.

#20
JustX

JustX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 29.11.2003
I-a cam cazut parul de la microunde .
Las-o mai usor cu vorbitul la telefon .

#21
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,298
  • Înscris: 07.02.2003

Quote

Originally posted by dan2
Offtopic: Andrei Cioaca : scoate te rog poza ta din avatar, e penibila :( scuze ca-ti spun, dar vrei sa arati ca ai telefon mobil ? nu te supara.


Nu crezi ca esti prea penibil sa postezi asa ceva offtopic tocmai aici ? Sau esti incepator sau ce ?  (sau pusti) :D

Iti dai seama ca nu ma supar ca daca era sa ma supar la fiecare abureala auzita pe internet... eram cu comotie cerebrala... dar te faci tu de ris...  :P

Auzi tu, sa dai asermenea "indicatii pretioase" unei persoane pe catre nici nu o cunosti... halal inteligenta ai amice, meregi la Ciao Darwin !

Stii cum e cu cel care pina nu e fudul, tot degeaba...

#22
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,298
  • Înscris: 07.02.2003

Quote

Originally posted by JustX
I-a cam cazut parul de la microunde .
Las-o mai usor cu vorbitul la telefon .


Eh... acu ce sa-i faci, vin si incepatorii cu 10 posturi care confunda microundele cu telefonul si incearca si ei sa se rupa in figuri, sa faca misto'... dar obtin cel mult un banning si o distractie pentru cititori  :P  :cya:

Apropos, Craciun Fericit   la toata lumea si miine vorbim pe fix mai rau ca pe cent (si nu ne radiem cu "microunde")  :yeah baby

#23
JustX

JustX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 29.11.2003
Cu telefonul tau te poti iradia.
In schimb, daca vrei, de pe forum te poti radia
(asa suntem noi, mai "radioactivi" ).
Sau te radiaza adminii daca intreci masura cu posturile off-topic.
Incearca sa intelegi diferenta intre aceste doua cuvinte.

#24
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002

Quote

Cu telefonul tau te poti iradia.
In schimb, daca vrei, de pe forum te poti radia
(asa suntem noi, mai "radioactivi" ).
Sau te radiaza adminii daca intreci masura cu posturile off-topic.
Incearca sa intelegi diferenta intre aceste doua cuvinte.

JustX... nu crezi ca tu o dai in offtopic tot mai rau si aberatii care mai de care mai aberate :P
deh.. ce sa facem... tacem si inghitem dumele de jmecherash si "baietzash" de cartier....

sa revenim... maine rup telefonu :):) ma gandeam deja sa trag ceva VPN cu prietenii din alte zone din oras... :) dam un joc in retea.... + ore intregi de vb la telefon...

ps: craciun fericit... sai sa va aduca moshu tot ce va doriti
====W=O=R=M=====================

#25
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Andrei,
Te rog, vorbeste frumos cu clientii mei, nu stii ca astia noi sint veniti special pentru mine ?

Au fost pe alte forumuri unde le-am dat citeva mostre din intelepciunea populara si au devenit dependenti.
Acum incearca si ei sa faca o invaluire.

Baieti, sa nu afle driverx ca ati postat aici ca vine si el si incepe sa va incurajeze.

Daca vrei te sun eu, dar cred ca am centrala Ericsson. Care era numarul ala unde afli ce centrala este ?
Eu am cu 4xxx...

#26
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
incearca tu sa iti mai tii tastele cand nu ai altceva mai bun de zis. vezi de cate zeci/sute de ori ai mai putine posturi decat restu si invata sa respecti. e ca si cum ai da buzna intr-o colectivitate si ai incepe sa urli. pe scurt, o sa zbori foarte repede.

#27
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002
tot nu  s-a lamurit cu nr de acces internet locale daca sunt sau nu gratuite...
si ca sa ma conving am sunat la 931...
Imi raspunde vocea unei operatoare tipic Romtelecom... (vorbea repede si foarte accentuat). Intreb daca este valabil si la internet.. Mi se raspunde ca nu este valabil decat loco si in judet in reteaua lor... Bun. Si atunci argumentez si eu: dar daca nr. ISP-ului este local cum e? La care mi se raspunde:
"Hmmmmm... nu.. nu este valabil decat loco si in judet". Putin nedumerita tipa... Pana la urma cum ramane??

====W=O=R=M=============

#28
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002

Quote

Originally posted by burvi2001
Am sunat eu la 930 si am aflat ca nu vor fi convorbirile de internet gratuite.
Pentru ca au alt tarif (eurocenti) fata de conv. locale (impulsuri).


worm,
ai gresit numarul.
Si mai citeste si tu ce se scrie pe aici...

#29
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,298
  • Înscris: 07.02.2003
---
Au fost pe alte forumuri unde le-am dat citeva mostre din intelepciunea populara si au devenit dependenti.
Acum incearca si ei sa faca o invaluire.
---

Tu stii ce si cum dar, invata-i sa posteze civilizat... ca nu fac impresie buna asa  ;)

---
Daca vrei te sun eu, dar cred ca am centrala Ericsson. Care era numarul ala unde afli ce centrala este ?
Eu am cu 4xxx...
---

Incercam si cu aia... eu acuma sunt pe net pe numar NEasi cu 222... ! Din pacate numai 33.6 suporta... ca nu sunt in centrala modemurile, sunt cam la la 1 km, da e ok.

Testam maiine daca e, si vedem...

#30
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Andrei, nu poti sa inveti un magar sa traiasca la curtea regala...
Asa ca n-am nici o sansa.

Eu dupa amiaza sint dispus sa facem ceva teste, in limita timpului si daca nu apare nimic neprevazut.

#31
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,298
  • Înscris: 07.02.2003
Primele impresii... la 11:30 in romtelecom merge orice destinatie digitala din prima dar cind suni pe analog 666/665 primesti citeodata ocupat dupa ce faci a treia cifra... ceea ce inseamna ca interfata intre digital si analog nu are capacitate asa mare, da dupa 2-3 incercari merge. Iti da si un mesaj vocal.

#32
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
Da, digital-digital merge perfect.
Digital-analogic, din a patra, a cincea incercare, dar merge pina la urma.
Oricum, la asa o gratuitate merge OK.

RomTelecom i-a facut KO pe toti operatorii (asa-numita concurenta). Si-a aratat "muschii" asa cum nimeni n-a mai avut curajul pina acum. Si probabil ca acesta este numai inceputul...

#33
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,657
  • Înscris: 26.11.2001
Well, acum am increat sa sun in Dambovita si in C-ta de pe Zapp.

Nici o sansa !

#34
soxvirus

soxvirus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 09.12.2003
Atentie. Numai convorbirile VOCE pe Romtelecom sunt gratuite azi. Am sunat la 951 si mi s-a confirmat.

#35
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,298
  • Înscris: 07.02.2003
Sistemele inca functioneaza, pe la 19:00 o sa fie ora de varf, sa vedem atunci... pe digital nici un fel de problema, doar pe analogic mai da rateu si ton mai greu cateodata...

Apropo de voce, deci orice apel intre 2 terminale care nu sunt   acces special internet sunt gratis , deci orice conexiune modem-modem deasemenea, totul e sa nu fie declarat ISP (ASI). Sunt tratate ca oprice apel voce.

#36
axxa424

axxa424

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 22.03.2003
cum le stii tu pe toate, mai Andrei !!!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate