Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Surpriza de la Romtelecom

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1
omega

omega

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 04.01.2003
O surpriza placuta de la Romtelecom. Pe data de 25 Dec. convorbirile local si intrajudetene sunt gratuite indiferent de durata. ( http://news.softpedi...mber/6469.shtml )
Intrebarea acum este daca vei putea vorbii in 25 Dec. Eu o sa vorbesc ore in sir aceasta este sigur. :D

#2
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003
Yup. Auzisem si io ceva de dimineata dar am crezut ca mi s-a parut. Eh, precis se va bloca reteaua :(

#3
TipiTop

TipiTop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 04.03.2002
e valabil si pt accesul la net oare ??

#4
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

O surpriza placuta de la Romtelecom

Poti fi sigur ca fac asta ca sa "imbuneze" ARNC-ul si acesta sa le aprobe majorarea cu 30% a abonamantelor pe care au cerut-o zilele trecute :mad:

Quote

Eh, precis se va bloca reteaua

Sa nu confundam o retea de telefonie fixa cu una de telefonie mobila... la RTC nu se prea poate bloca reteaua cand este solicitata asa usor ca si in cazul unei retele de telefonie mobila.

#5
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002
@TipiTop

100% daca ai un provider de net local care nu are numar special de access la internet ;)

#6
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
daca am social voi putea vorbi???

#7
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
sigur, sigur, ??? ca romtelecomu o fi zicand una si face alta !

o sa vb si eu :) asta e

#8
eb2e2

eb2e2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,667
  • Înscris: 16.05.2003
Citez de pe site-ul lui Romtelecom

"In ziua de 25 decembrie 2003, ROMTELECOM S.A. le ofera tuturor clientilor sai posibilitatea de a efectua apeluri locale gratuite .
Exceptie vor face convorbirile telefonice prin intermediul cartelelor telefonice si cartelelor pre-platite. "

Vezi
www.romtelecom.ro
sau mai exact
http://www.romteleco...de_craciun.html


Asa ca vom putea vorbi muuuuuuuuuuult de Craciun!

#9
soxvirus

soxvirus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 09.12.2003
Deci daca am dial-ul prin Xnet sau PCNet nu vor fi gratuite apelurile? Numai convorbirile de voce vor fi gratis?

#10
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003
Pe site nu zice nimic de internet.

#11
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
RomTelecom: „In ziua de 25 decembrie 2003, RomTelecom S.A. le ofera tuturor clientilor sai posibilitatea de a efectua apeluri locale gratuite catre cei dragi". Daca ISP-ul iti e ruda si chiar ti-e asa drag, poate fac o exceptie si-ti acorda gratuitate... :)

Nu cred ca apelurile catre numerele ASI va fi gratuit. Scopul e sa faciliteze comunicarea prin voce, pentru ca traficul de date oricum e foarte mare (mai ales in perioada sarbatorilor, cind oamenii mai stau si pe acasa si nu mai au acces de la serviciu).

Ideea e sa-si aduca aminte cei multi de calitatea de pe fix, pentru ca prea s-au obisnuit cu SUBstandardele de la operatorii GSM de pe 900 MHz...

#12
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Am sunat eu la 930 si am aflat ca nu vor fi convorbirile de internet gratuite.
Pentru ca au alt tarif (eurocenti) fata de conv. locale (impulsuri).

#13
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
E vorba de tarifele ASI, dar daca suni la un ISP care foloseste un nr. cu acces normal (tarifabil in impulsuri), atunci e OK, cum s-a precizat mai inainte.

#14
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Si ce ISP cu acces normal stii ?
Poate vecinul.

#15
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
Idilis...

#16
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Si se pot face abonamente pentru miine ?

#17
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
Poti lua o cartela preplatita (pe o luna sau cu nr. de ore), dar sansele de a prinde linia libera sint probabil foarte reduse (capacitatea din start e sigur limitata fata de nr. ASI).

#18
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,608
  • Înscris: 07.02.2003

Quote

Originally posted by omega
O surpriza placuta de la Romtelecom. Pe data de 25 Dec. convorbirile local si intrajudetene sunt gratuite indiferent de durata. ( http://news.softpedi...mber/6469.shtml )
Intrebarea acum este daca vei putea vorbii in 25 Dec. Eu o sa vorbesc ore in sir aceasta este sigur. :D


Cine vrea sa faca niste probe si cu mine pe 25 dec ?

Ma intereseaza sa stiu daca modulatia la telefonul meu Panasonic e corecta (nu distorsioneaza).

I-am facut niste reglaje la rx, dtmf iar la tx am dubii ca nu am cum sa ma verific precis, nu mai am inca o digitala sa fac loop...

Deasemenea pe modem as mai testa nivelul de decibeli la tx la mine care teoretic e -10 dar vreau sa stiu cum ajunge el de fapt la alte posturi.

Deci daca e cineva pe aici si nu are ce face pe 25... si e dispus sa ma ajute la diverse teste de genul celor mentionate mai sus, rog sa-mi confirme pe email un nr. de fix digital (preferabil siemens 2xx) si o ora, sa-i sun eu, dupa 13:00 in principiu. Nu pot da numarul meu pe aici cu toate ca as vrea sa fie alaturi de mobil, pentru ca e pe NSI (a fost al unei firme inainte).

[email protected] sau [email protected] (nu pe forum ca accesez mai greu !).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate