Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Solutie Backup pentru Server Linux

Laptop CS 2

AirGPU (cloud gaming)

KAZA Univisa
 Reciclare hard disk-uri defecte v...

Vacanta 7-10 zile auto

Procedura inmatriculare auto din UE

Pot pune faianta noua peste adezi...
 Probleme martorii de bord Opel Me...

Opel Astra K sau Skoda Octavia 3?...

Completare formular Detalii Tehni...

Investitie intro firma
 Buget de vis: ce caravana sa aleg...

Caut un VPN gratuit si un Antivir...

ajutor VPN

Sfaturi montaj folie antivapori l...

antispyware si antivirus

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

ionut_y

ionut_y

Member

• Grup: Members

View PostAnamaria07, on Apr 15 2007, 15:10, said:

Comodo FW este cel mai bun, dupa mine.
Deocandata folosesc si AV Comodo.

Antivirusul Comodo este singurul pe care l-am vazut "available free to both home and business users".
Eu l-am testat pe niste arhive care contineau fisiere virusate  si le-a cam "ocolit".

pykko

pykko

I love, therefore I am

• Grup: Senior Members

View Postionut_y, on Apr 15 2007, 21:40, said:

Antivirusul Comodo este singurul pe care l-am vazut "available free to both home and business users".
Eu l-am testat pe niste arhive care contineau fisiere virusate  si le-a cam "ocolit".
Comodo AV are o detectie "impresionanta" de 40 %  :eek: :wallbash:  Puteti sa va uitati pe www.av-comparatives.org. Eu nu as risca sa folosesc asa ceva.

Edited by pykko, 15 April 2007 - 21:06.

Nexus11

Nexus11

Active Member

Ca firewall Comodo e bun la restul lucrurilor pe care le incearca mai are de lucrat.Daca tot vrei combinatie free :) poti incerca Avira ca antivirus.

Ossiriss

Ossiriss

Active Member

View Posttzotzolyno, on Mar 21 2007, 15:41, said:

combinatia ideala pt mine: Bitdefender v 10(nu doar pentru ca sunt patriot, ci pentru ca e mai bun decat Kaspersky) si Spy Sweeper. Sistemul meu nu are nici o problema de ceva luni... B)

Afirmatie maro. Si pe ce te bazezi? Asa ca ai auzit de la tzatza Maria la coltu' blocului?

Sa nu fiu offtopic : Combinatia perfecta : CREIER+(Femeie sa nu mai cauti siteuri de "n-ai femeie")+(Bani de licente la softuri sa te lasi de warez)+(Nu mai da click pe orice chestie maro din massul de la "unu din lista")+Un antivirus din lista de la poll-ul cu antivrusi+Un antispyware de la topicul lui Daisuke.

Nu este nevoie de anumite "nume". Poti sa ai si antivirusul celor de la NASA daca tot dobitoc esti(vorbeam in general nu la adresa cuiva).

Edited by Ossiriss, 15 April 2007 - 23:09.

dj_yry

dj_yry

Junior Member

Am folosit de curand un Nod 32,insa nu versiunea free pe care o cunoasteti cu totii ci 3 si ceva nu mai stiu cat era avea si antispy, singura problema e ca stateam prea mult pana downlodam ceva.
Acum folosesc Bitdefender Internet Security 2008 insa triall pt. 30 de zile dupa care ii pun un key si opresc update-ul. Pana acum e singurul care mi se pare sa aiba o protectie aproape totala.
Puteti folosi si SUPERAntiSpyware Professional e gratuit pentru un an,iar la fierewall puteti folosi Comodo care din cate stiu e mult mai bun decat ZoneAlarm.

antinVidia

antinVidia

- I'm deranged -

View Postdj_yry, on Oct 4 2007, 14:58, said:

Puteti folosi si SUPERAntiSpyware Professional e gratuit pentru un an...

:lol: SUPERAntiSpyware Professional e gratuit doar 15 zile . Poate te referi la SUPERAntiSpyware Free...
Eu folosesc acum o combinatie total free :
Avira AntiVir Classic , Spybot S&D ca protectie activa si SUPERAntiSpyware Free pentru scanari ocazionale.

dj_yry

dj_yry

Junior Member

Am o solutie super pt. a-ti proteja calculatorul noul NOD32 3.0.414.0 singura problema e ca nu cred veti reusi sa gasiti un key care sa va mearga sau dk da norocul vostru. Noul Nod are si antispyware pt. cei care nu stiu inca. Solutia mea este sa-l folositi fara keyuri ,crakuri chiar dk expira dp 30 de zile. Dp. ce va expira dezinstalatil, apoi stergeti-l din program files. Acum  scrieti regedit in run, o sa vi se deschida fereastra cu registrii dati pe HKEY_CURRENT_USER apoi pe Software aici o sa va apara ESET dati click dreapta pe el dp. care delete. Restartati calculatorul dp. care puteti instala iar NOD-ul care va functiona iar pt. 30 de zile.  Nu-mi asum responsabilitatea pt. stergerea altor fisiere din registrii care poate duce la defectarea Windowsului.

pimpf

pimpf

Junior Member

View Postdj_yry, on Oct 15 2007, 21:01, said:

Am o solutie super pt. a-ti proteja calculatorul noul NOD32 3.0.414.0 singura problema e ca nu cred veti reusi sa gasiti un key care sa va mearga sau dk da norocul vostru. Noul Nod are si antispyware pt. cei care nu stiu inca. Solutia mea este sa-l folositi fara keyuri ,crakuri chiar dk expira dp 30 de zile. Dp. ce va expira dezinstalatil, apoi stergeti-l din program files. Acum  scrieti regedit in run, o sa vi se deschida fereastra cu registrii dati pe HKEY_CURRENT_USER apoi pe Software aici o sa va apara ESET dati click dreapta pe el dp. care delete. Restartati calculatorul dp. care puteti instala iar NOD-ul care va functiona iar pt. 30 de zile.  Nu-mi asum responsabilitatea pt. stergerea altor fisiere din registrii care poate duce la defectarea Windowsului.
Stai cumintel, nu mai baga mana in foc pt Nod 32...chiar acum scanez cu un alt antivirus si imi tot gasaste extensii infectate cu VirutAF pe care,DA,nod-ul nu l-a vazut.

Cap-shoot

Cap-shoot

Un fel de doua feluri

am instalat la cativa prieteni Avira clasic si de vreo 3 saptamani nu sa plans nimeni. [inainte toti aveau kav7] si la 2-3sapt eram chemat sa le bag windows-ul iar.

Personal folosesc avira premium+adware2007 free+bitdefender online scan odata la 1-2saptamani si deocamdata am avut vreo 3-4 troiani care ia depistat bitdefender la scan online si stersi de avira  :lol: :lol: :lol:      
     Firewall-ul mi se pare inutil pentru un utilizator de rand.

antinVidia

antinVidia

- I'm deranged -

View PostCap-shoot, on Oct 16 2007, 14:49, said:

Firewall-ul mi se pare inutil pentru un utilizator de rand.

Corect.
Pentru spyware , trojeni etc. foloseste SUPERAntiSpyware Free Edition e exceptional programul. Scaneaza el cate 50 de minute (doar la partitia C :deadtongue:) , dar gaseste orice misca si dezinfecteaza. In plus , nu consuma resurse aiurea ca Ad-Aware 2007 si primeste update-uri de cate 2 ori pe zi.
Cat despre Avira Classic - numai de bine. Il folosesc de peste 6 luni si nu am avut decat un trojan inofensiv , pe care tot cu Avira l-am anihilat .

Edited by antinVidia, 16 October 2007 - 15:30.

dj_yry

dj_yry

Junior Member

View Postpimpf, on Oct 16 2007, 00:44, said:

Stai cumintel, nu mai baga mana in foc pt Nod 32...chiar acum scanez cu un alt antivirus si imi tot gasaste extensii infectate cu VirutAF pe care,DA,nod-ul nu l-a vazut.
Am dat search pe google si nu vad decat 2 comentarii despre VirutAF al tau si inca unul in spaniola , am trimis si la cei de la NOD research center sa vad ce imi spun. Nu am zis ca e un antivirus perfect, oricum eu am si optiunea detect suspicios files, tare as vrea sa imi faci rost de niste fisiere infectate cu acest virus sa vad daca ai dreptate. Oricum nodul meu poate gasi peste 20 de milioane de semnaturi. Acum mai exista si scanarea online, de preferat a celor de la bitdefender. Fiecare antivirus are slabiciuni, si eu am avut virusi pe care ii detecta doar avastul si alti antivirusi mai buni nu.

Jimie

Jimie

Member

Incearca Ad Aware SE 2007 + NOD 32 ( si daca ai destula memorie adauga si antivirusul f-prot 3.16)

dj_yry

dj_yry

Junior Member

Am cautat VirutAF in cel putin 5 baze de date importante inclusiv ce de la kaspersky http://www.viruslist...p;search=Search
Acu am impresia ca acest virus nu exista,ori el a scris gresit numele lui.
Dk u inventezi nume de virusi e treaba ta,iar dk vrei sa-mi spui ca eu ma insel spune cu ce l-ai scanat si eu o sa verific sa vad dk chiar exista  VirutAF.

pimpf

pimpf

Junior Member

View Postdj_yry, on Oct 18 2007, 20:02, said:

Am cautat VirutAF in cel putin 5 baze de date importante inclusiv ce de la kaspersky <a href="http://www.viruslist.com/en/find?words=Vir...p;search=Search" target="_blank">http://www.viruslist.com/en/find?words=Vir...p;search=Search</a>
Acu am impresia ca acest virus nu exista,ori el a scris gresit numele lui.
Dk u inventezi nume de virusi e treaba ta,iar dk vrei sa-mi spui ca eu ma insel spune cu ce l-ai scanat si eu o sa verific sa vad dk chiar exista  VirutAF.
1. Nod 32 era preferatul meu la distanta mare de ceilalti AV.
2. Acest virus il gasea si Nod 32 dar imi spunea ca nod32.exe este corupt.
3. Am facut back-up la partitia C, am scanat cu Avira si mi-a gasit extensii infectate chiar si in cealalta partitie. Daca nu ma insel Nod-ul il vedea VirutAS or something si nici vorba sa inventez denumiri de virusi.

Edited by pimpf, 18 October 2007 - 23:00.

taci5minute

taci5minute

Junior Member

salutare domnilorrr .. am si eu o intrebare nu ma pricep asa la antivirusi ... spunetimi si mie Spyware Terminator e mai bun ca Kaspersky? sau am un Kaspersky si miam pus si Spyware Terminator daca le las pe amandoua e bine ? sau ce imi recomandati sa las ? practic vroiam sa stiu daca face aceiasi treaba ca un antivirus obisnuit ...nu stiu ce sa folosesc ...Kaspersky nod 32 , bitdefender , Avast , Spyware Terminator , si altele ...stiu ca toate au avantaje si dezavantaje , dar mai indicat ce e? cate programe sa pun 2 3 ca sa scap de virusi ?:-s ...VA multumesc anticipat ... :thumbup:

rootkit

rootkit

Awake. Security DNA

Spyware Terminator e antispyware.

Kaspersky e antivirus.

Nu am testat combinatia asta. Daca nu se blocheaza PC-ul si nu se incarca procesorul, merge ;)

taci5minute

taci5minute

Junior Member

View Postcrysty2k5, on Mar 8 2009, 23:20, said:

Spyware Terminator e antispyware.

Kaspersky e antivirus.

Nu am testat combinatia asta. Daca nu se blocheaza PC-ul si nu se incarca procesorul, merge ;)
Nu se blocheaza nu am probleme ... dar unul Spyware Terminator trial unde gasesc sau cu licenta :D? si totusi un spyware asa mai bunut ce imi recomandati? ca as vrea sa imi pun Avast ....dar avastu nu stiu ce are ca cand copii ceva de pe odc dupa ce se termina de downloadat imi merge pc tare in reluare sta el si scaneaza tot ce am tras in momentu ala si cam dureaza f mult nu merge in timp real si tottusi configuratia pc-ului meu e buna .. <_< .aast cu un ajutor de antivirusi :D ms :*

rootkit

rootkit

Awake. Security DNA

Spyware Terminator full gasesti aici: http://www.spywareterminator.com/

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate