Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Sony-Ericsson P990i

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1
catalexe

catalexe

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 94
  • Înscris: 28.05.2006
Am facut un mic site care contine un Mini Review la P990i pentru cei care vor sa-si cumpere un Smartphone performant si au in vedere si SE.
Astept sugestii de testari si adaugiri (limitate de posibilitatile unui utilizator obisnuit, adica fara echipamente de laborator) ca sa il facem un Review normal (adica nu mini).
Telefonul este pus la vanzare si explic acolo de ce. Pana il voi vinde, insa, pot face anumite testari suplimentare. Si dupa aceea, site-ul ramane acolo, pentru cei care vor cauta un P990i.

p990.go.ro

#2
avramseby

avramseby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 07.09.2006

View Postcatalexe, on Jan 1 2007, 10:24, said:

Am facut un mic site care contine un Mini Review la P990i pentru cei care vor sa-si cumpere un Smartphone performant si au in vedere si SE.
Astept sugestii de testari si adaugiri (limitate de posibilitatile unui utilizator obisnuit, adica fara echipamente de laborator) ca sa il facem un Review normal (adica nu mini).
Telefonul este pus la vanzare si explic acolo de ce. Pana il voi vinde, insa, pot face anumite testari suplimentare. Si dupa aceea, site-ul ramane acolo, pentru cei care vor cauta un P990i.

p990.go.ro


Salut,
E ceva de capul lui?Mi se pare ca este foarte mare (ca dimensiuni).Cu camera cum sta?Cati megapixeli are?Mersi

#3
catalexe

catalexe

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 94
  • Înscris: 28.05.2006
Capu'... ca, capu'. Sa vezi tastatura !
Are 2Mpx si daca intri la p990.go.ro vezi si poze facute cu el.

Edited by catalexe, 01 January 2007 - 11:29.


#4
catalexe

catalexe

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 94
  • Înscris: 28.05.2006
Daca primesti un apel cand nu poti raspunde si dai Reject, telefonul te intreaba daca vrei sa trimita acel numar (sau numele, daca e in Agenda) in Tasks, ca sa nu uiti sa-l suni inapoi.

Next tip...

#5
catalexe

catalexe

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 94
  • Înscris: 28.05.2006
De asemenea, exista optiunea Reject with SMS. Compui un SMS pe care sa-l primeasca cei la care le respingi apelul atunci cand suna in momente nepotrivite. De exemplu: Nu pot vorbi acum. Te sun cand termin sedinta. Multumesc!

Next tip...

#6
catalexe

catalexe

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 94
  • Înscris: 28.05.2006
Atunci cand primesti un apel de la un numar care nu e in Agenda, dupa ce se incheie convorbirea, telefonul te intreaba daca vrei sa salvezi numarul in Agenda.
Mai mult, numarul necunoscut (pana acum) poate fi adaugat unei persoane cunoscute (existente in Agenda).

Next tip...

Edited by catalexe, 09 January 2007 - 17:51.


#7
catalexe

catalexe

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 94
  • Înscris: 28.05.2006
In timp ce vorbesti la telefon, lumina ecranului se micsoreaza dar nu se stinge complet.
E smartphone multitasking si iti permite in timp ce vorbesti sa citesti de pe ecran (din orice aplicatie).
Pe de alta parte se protejeaza bateria in felul asta, baterie care se duce mult mai repede ori cu navigand pe net, ori facand poze, ori ascultand la radio etc.

Next tip...

#8
dddddd

dddddd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 14.12.2006
lol,nu-l vinzi in veci!!!plus ca tentativa cu pagina de review mi se pare aiurea.si nici macar nu sti cate poate telefonu,dar are si foarte mult bug-uri.deci,nu cumparati

Edited by dddddd, 11 January 2007 - 11:36.


#9
catalexe

catalexe

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 94
  • Înscris: 28.05.2006
Ai dreptate. Pagina de web cu MiniReview-ul e doar la inceput. Cand voi avea timp o voi completa.
La ce te referi cand spui bug-uri?
Eu cred ca te intereseaza sa-l cumperi si vrei sa-i scazi pretul vorbindu-l de rau. Asta e... intr-adevar o tehnica.
Daca-i asa, trimite-mi un mesaj privat.
Daca nu-i asa, si esti cunoscator de SmartPhone (SonyEricsson sau nu) hai sa discutam la obiect: nu esti multumit de Autofocus, te deranjeaza ca are ecranul mai mic decat P910 sau ai prea multe modalitati de a introduce text (tastatura virtuala, tastatura fizica si recunoasterea scrisului)?
Sau poate te deranjeaza ca nu are GPS (ca doar asta ii lipseste)?

#10
Highway_Yellow

Highway_Yellow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 03.09.2006
Este posibil sa instalez Windows Mobile pe un P990i? Daca da, unde pot gasi un asemenea serviciu?
Multumiri.

#11
catalexe

catalexe

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 94
  • Înscris: 28.05.2006
Din cate stiu eu, nu se poate. Partea hardware dintr-un smartphone e conceputa pentru un anumit sistem de operare; Symbian UIQ 3 in cazul lui P990i.
E ca si cum ai incerca sa instalezi Windows Vista pe un Mac.

#12
Drug

Drug

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 07.05.2005
Nu stiu ce vorbiti voi de bug-uri. banuiesc ca nu prea ati tinut in mina telefon uiq3. am un SE M600i si nu are absolut niciun bug.  si SE mai si scoate  update-uri la firmware in mod continuu. avantajul SE pe uiq 3 fata de orice alte telefoane este acea minunatie numita touchscreen. este incredibil de utila.

Edited by Drug, 14 January 2007 - 13:41.


#13
dddddd

dddddd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 14.12.2006
bai baietas drug,eu am un p990,care e mai bun decat m600 si stiu despre ce vorbesc.Asa ca taci.daca tu nu folosesti toate functiile,ca sa vezi cum iti da batai de cap,taci!!!

#14
catalexe

catalexe

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 94
  • Înscris: 28.05.2006
Daca nu ne spui ce anume iti da batai de cap, nu te putem ajuta.

#15
ccezar2004

ccezar2004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 16.06.2004
pai bun.... si de ce il vinzi??????

#16
agemo

agemo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 13.01.2004

View Postdddddd, on Jan 11 2007, 11:33, said:

dar are si foarte mult bug-uri.

De acord.
Am trecut prin toate P-urile de la P800 pana la P990i iar cel din urma este cel mai prost ever dpdv software (firmware).
Un telefon foarte bun, lansat de SE inainte sa produca un firmware stabil (si asa cu 1 an intarziere).

#17
dddddd

dddddd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 14.12.2006
catalexe,nu ai cu ce sa ma ajuti dumneata pe mine,pentru ca ma descurc prea bine si singur.sti bine ca telefonul are anumite chestii aiurea si de aia vrei sa-l vinzi.

#18
catalexe

catalexe

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 94
  • Înscris: 28.05.2006

View Postccezar2004, on Jan 15 2007, 08:59, said:

pai bun.... si de ce il vinzi??????

Probabil pentru ca am abonament din secolul trecut si sunt si bun platnic, cei de la Vodafone m-au sunat sa-mi propuna sa-mi reinnoiesc contractul pe 2 ani in schimbul unor avantaje. Unul din avantaje a fost si telefon la pret subventionat.
P990-ul l-am luat de la inceput in ideea de al vinde. Intre timp, facandu-i reclama ca sa-l vand, am descoperit o serie de imbunatatiri importante fata de modelele anterioare din seria P. Parca nici nu l-as mai vinde; de aceea nici nu am redus pretul foarte mult fata de cel initial.
In orice caz, SE P990i este unul din cele mai complete telefoane pentru business la ora actuala.
Astept sa ma contrazica cineva cu argumente.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate