Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Elevul Dima dintr-a 7-a

- - - - -
  • Please log in to reply
109 replies to this topic

#37
Kalipto

Kalipto

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 04.03.2006
copilasi ..ce nu ati vazut voi e ca a scrie pe acest forum.. la aceasta tema nu e OBLIGATORIU.Daca nu esti in stare sa legi doua fraze decente...mai bine nu scrii nimic ,nu de alta dar se pare ca aveti si pretentii de mari lectori..nush ce-ati invatat voi din cartile pe care le-ati citit (probabil toata colectia Dan Brown :huh:  )... dar probabil nimeni nu va spus ca "maidanul" e mai incolo.. -_-

#38
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006

 Kalipto, on May 7 2007, 21:34, said:

copilasi ..ce nu ati vazut voi e ca a scrie pe acest forum.. la aceasta tema nu e OBLIGATORIU.Daca nu esti in stare sa legi doua fraze decente...mai bine nu scrii nimic ,nu de alta dar se pare ca aveti si pretentii de mari lectori..nush ce-ati invatat voi din cartile pe care le-ati citit (probabil toata colectia Dan Brown :huh:  )... dar probabil nimeni nu va spus ca "maidanul" e mai incolo.. -_-
apropo de maidan...ar trebui sa-i pun sa citeasca "baietii din strada pal" de Molnar Ferenc. sa vada pe vremea aia ce bine se puteau distra niste copii fara internet. se pare ca lumea a uitat sa citeasca , si ce-i mai rau a uitat "cum" sa citeasca o carte.

#39
IonutzSEK510i

IonutzSEK510i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 31.01.2007
Ma bucura aceste vorbe pe care le spun unii despre aceasta opera literara...nu inteleg ce au de comentat Mosotti si carman atat timp cat nu au citit-o...Din motive bine intemeiate nu va pot spune de ce ma bucura...insa finalurile fericite,nu k nu sunt frumoase,dar daca vezi un film american deja sti finalul...deasta trebuie citita o carte pana la final...

#40
IonutzSEK510i

IonutzSEK510i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 31.01.2007
Apropo ce aveti frate de comentat daca nu ati citit-o(nush dak ati citit vro carte-poate benzi desenate,etichete de la rufe si carti de colorat)...si asta se vede din limbajul vostru...yo va sfatuiesc macar sa o cititi si dupaia o sa fiti recunoscatori pt un exemplu de viata din care ai foarte mult de invatat...o zi buna !

#41
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006

 IonutzSEK510i, on May 7 2007, 22:32, said:

Ma bucura aceste vorbe pe care le spun unii despre aceasta opera literara...nu inteleg ce au de comentat Mosotti si carman atat timp cat nu au citit-o...Din motive bine intemeiate nu va pot spune de ce ma bucura...insa finalurile fericite,nu k nu sunt frumoase,dar daca vezi un film american deja sti finalul...deasta trebuie citita o carte pana la final...

de unde puii mei ai scos-o si pe asta? am citit-o cand aveam 13 ani...
Dilimake asta stia judo sau jiu-jitsu? ca nu mai stiu... batea colegii, mergea in maini prin clasa... figurant!

#42
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006

 IonutzSEK510i, on May 7 2007, 22:46, said:

Apropo ce aveti frate de comentat daca nu ati citit-o(nush dak ati citit vro carte-poate benzi desenate,etichete de la rufe si carti de colorat)...si asta se vede din limbajul vostru...yo va sfatuiesc macar sa o cititi si dupaia o sa fiti recunoscatori pt un exemplu de viata din care ai foarte mult de invatat...o zi buna !

frate, yo zik sa scrii tu romaneshte shy pe urma sa comentezy hopere literale...
"yo va sfatuiesc macar sa o cititi si dupaia o sa fiti recunoscatori pt un exemplu de viata din care ai foarte mult de invatat"... daca esti de la Scoala Special Ajutatoare,da!

PS: vezi ca a aparut 550i'!

#43
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006
eu am spus ca am citit-o cand aveam 13 ani (aproximativ...). nu stiu de unde ai scos-o tu ca am citit-o in liceu...
si nici nu prea aveam cum... eu am facut doar "Scoala de Meserii"- Sectia Cizmarie! :D
da' ce draq te-ai indragostit tu de Dima asta? te-a marcat asa mult??? mai citeste si tu Laszlo Miklos...

Edited by maxy, 08 May 2007 - 10:34.


#44
Kalipto

Kalipto

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 04.03.2006

 carman, on May 8 2007, 11:00, said:

eu am spus ca am citit-o cand aveam 13 ani (aproximativ...). nu stiu de unde ai scos-o tu ca am citit-o in liceu...
si nici nu prea aveam cum... eu am facut doar "Scoala de Meserii"- Sectia Cizmarie! :D
da' ce draq te-ai indragostit tu de Dima asta? te-a marcat asa mult??? mai citeste si tu Laszlo Miklos...


Ai dreptate.. nu stiu de ce ne complicam sa discutam despre cartile CARE NOUA NE PLAC .. cand de fapt aici prezentul .. domn' cizmar stie el ce si cum trebe citit

#45
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006

 Kalipto, on May 8 2007, 18:12, said:

Ai dreptate.. nu stiu de ce ne complicam sa discutam despre cartile CARE NOUA NE PLAC .. cand de fapt aici prezentul .. domn' cizmar stie el ce si cum trebe citit
si ceausescu a fost cizmar...

#46
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

 IonutzSEK510i, on May 7 2007, 21:46, said:

Apropo ce aveti frate de comentat daca nu ati citit-o(nush dak ati citit vro carte-poate benzi desenate,etichete de la rufe si carti de colorat)...si asta se vede din limbajul vostru...yo va sfatuiesc macar sa o cititi si dupaia o sa fiti recunoscatori pt un exemplu de viata din care ai foarte mult de invatat...o zi buna !
exemplu de viata :lol:

 carman, on May 8 2007, 10:00, said:

eu am spus ca am citit-o cand aveam 13 ani (aproximativ...).
atunci esti scuzat, nici macar nu aveai buletin. in liceu tinerii ar trebui sa dea la buci, nu sa citeasca timpenii invechite

#47
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006

 Mosotti, on May 9 2007, 09:53, said:

exemplu de viata :lol:
atunci esti scuzat, nici macar nu aveai buletin. in liceu tinerii ar trebui sa dea la buci, nu sa citeasca timpenii invechite

hmmm... multi si-au pierdut virginitatea cu cartea asta...  :D

#48
Kalipto

Kalipto

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 04.03.2006

 VipeR85, on May 8 2007, 22:26, said:

si ceausescu a fost cizmar...

si asta inseamna ca...?

#49
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006

 Kalipto, on May 9 2007, 14:28, said:

si asta inseamna ca...?
e pacat de cei ce nu citesc carti, doar reviste si subtitrarile la film.
si parca aici vb de Dima nu faceam camera de chat

#50
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006

 VipeR85, on May 9 2007, 23:11, said:

e pacat de cei ce nu citesc carti, doar reviste si subtitrarile la film.
si parca aici vb de Dima nu faceam camera de chat
pai n-ai mai pomenit nimic de Clisma asta... doar te-ai "certat" cu mine... si incepusei asa frumos!
in afara de dragostea lor, ce te-a mai "impresionat"?
din punctul meu de vedere, cea mai buna carte de dragoste (ma linisteste de cate ori o citesc) este "Am fost medic la Auschwitz"...

#51
Andreea

Andreea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 26.08.2005
N-am avut rabdare s-o termin.  -_- Inceputul mi-a placut, dar apoi m-a plictisit enorm. Invitatie la Vals am citit cat sa-mi formez o idee despre ea si...gata. In 30 de pagini cat am avut rabdare m-am lamurit.

#52
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006

 Andreea, on May 19 2007, 18:54, said:

N-am avut rabdare s-o termin.  -_- Inceputul mi-a placut, dar apoi m-a plictisit enorm. Invitatie la Vals am citit cat sa-mi formez o idee despre ea si...gata. In 30 de pagini cat am avut rabdare m-am lamurit.
sandra brown iti place? nu te plictiseste?

#53
IonutzSEK510i

IonutzSEK510i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 31.01.2007
cred k s-a discutat "prea mult aici" ce nu trebuie .....va rog stergeti topicul !

#54
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006

 IonutzSEK510i, on May 23 2007, 20:54, said:

cred k s-a discutat "prea mult aici" ce nu trebuie .....va rog stergeti topicul !
te bagasi si tu ca musca-n lapte in topicul altuia...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate