Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Elevul Dima dintr-a 7-a

- - - - -
  • Please log in to reply
109 replies to this topic

#19
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
chiar daca nu accepti, faptul este implinit. n-am citit porcarioara aia, puteti sa-mi ziceti pe bagaboanta aia de lotte cine a ramas s-o babardeasca?

#20
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006

View PostMosotti, on Apr 22 2007, 14:33, said:

chiar daca nu accepti, faptul este implinit. n-am citit porcarioara aia, puteti sa-mi ziceti pe bagaboanta aia de lotte cine a ramas s-o babardeasca?
a babardito unu si i-a facut si 3 copii....normal ar fi s-o citesti, si dupa aceea sa comentezi.

#21
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006

View PostMosotti, on Apr 22 2007, 14:33, said:

chiar daca nu accepti, faptul este implinit. n-am citit porcarioara aia, puteti sa-mi ziceti pe bagaboanta aia de lotte cine a ramas s-o babardeasca?

lotte se marita cun un strungar si toarna 3 plozi cu muci la nas.mai mult, se si ingrasa ca o vaca holstein...
dima se ajunge mare jmeker prin cele strainataturi si cumpara insula serpilor.
faza erotico-masturbatoare este cand dima o pune pe bagaboanta sa se dezbrace si sa-i faca controlul ginecologic.asta retin eu la mai bine de 15 ani de cand am citit-o...

#22
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006

View Postcarman, on Apr 23 2007, 07:23, said:

lotte se marita cun un strungar si toarna 3 plozi cu muci la nas.mai mult, se si ingrasa ca o vaca holstein...
dima se ajunge mare jmeker prin cele strainataturi si cumpara insula serpilor.
faza erotico-masturbatoare este cand dima o pune pe bagaboanta sa se dezbrace si sa-i faca controlul ginecologic.asta retin eu la mai bine de 15 ani de cand am citit-o...
ai putea sa o recitesti....e interesanta faza aia :lol:

#23
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006

View PostVipeR85, on Apr 23 2007, 15:00, said:

ai putea sa o recitesti....e interesanta faza aia :lol:

stiam eu ca esti un pervers mic! :D

#24
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006

View Postcarman, on Apr 23 2007, 20:28, said:

stiam eu ca esti un pervers mic! :D
pervers , nepervers, asta-i treaba mea....cert e ca pentru unii intre 14-20 de ani e o carte frumoasa care lasa multe amprente asupra creierashului, si probabil pentru cei care citesc o carte de placere, nu doar asa ca sa fie citita, este si va fi o carte deosebita care i-a invatat primi pasi in iubire.

#25
Kalipto

Kalipto

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 04.03.2006
Elevu Dima nu doar ca mi s-a parut o carte frumoasa... insa a schimbat ceva in modul meu de a gandi..de atunci.. eu credeam ca nu ai nevoie sa citesti.. tv-u si netu iti ajunge.. asa ca dupa ce am terminat Elevu Dima.. am cautat si alte carti de acelasi autor.. am citit cam tot ce am gasit de el.. si ca sa spun asa.. ele mi-au deschis "apetitul" pt lectura.. asta se intampla printra 6a .. de atunci.. am citit romane mult mai apreciate pe plan mondial...decat aceasta carte simpluta de adolescenti..insa nu pot uita rolul pe care l-a avut in "viata mea... de lector" .. PS:nu am mai recitit-o niciodata.. asta poate pt ca acum fiind mai mare.. nu ar mai avea acelasi farmec.... vreau sa o pastrez in memorie cu impresia care mi-a facut-o atunci :) PS:pt cei care adorati cartile cu si despre adolescenti.. cititi "Grigore Bajenaru-Cismigiu & comp"... din punctu meu de vedere se aseamana putin cu Elevu' Dima :)

#26
Kalipto

Kalipto

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 04.03.2006

View PostMosotti, on Apr 22 2007, 14:33, said:

chiar daca nu accepti, faptul este implinit. n-am citit porcarioara aia, puteti sa-mi ziceti pe bagaboanta aia de lotte cine a ramas s-o babardeasca?
hmm.. n-ai citit nici "porcarioara" si probabil mai nimik.....din cate vad eu ... si aici ma refer la limbajul tau... care lasa de dorit

#27
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

View PostKalipto, on Apr 26 2007, 15:32, said:

Elevu Dima nu doar ca mi s-a parut o carte frumoasa... insa a schimbat ceva in modul meu de a gandi..de atunci.. eu credeam ca nu ai nevoie sa citesti.. tv-u si netu iti ajunge.. asa ca dupa ce am terminat Elevu Dima.. am cautat si alte carti de acelasi autor.. am citit cam tot ce am gasit de el.. si ca sa spun asa.. ele mi-au deschis "apetitul" pt lectura.. asta se intampla printra 6a .. de atunci.. am citit romane mult mai apreciate pe plan mondial...decat aceasta carte simpluta de adolescenti..insa nu pot uita rolul pe care l-a avut in "viata mea... de lector" .. PS:nu am mai recitit-o niciodata.. asta poate pt ca acum fiind mai mare.. nu ar mai avea acelasi farmec.... vreau sa o pastrez in memorie cu impresia care mi-a facut-o atunci :) PS:pt cei care adorati cartile cu si despre adolescenti.. cititi "Grigore Bajenaru-Cismigiu & comp"... din punctu meu de vedere se aseamana putin cu Elevu' Dima :)

Uite un caz fericit ! You have been cured ! Cum stai cu muzica :D ?

#28
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006

View Postkrossfire, on May 3 2007, 07:46, said:

Uite un caz fericit ! You have been cured ! Cum stai cu muzica :D ?
pai ce are muzica cu elevul dima? ma bagasi in ceata...

#29
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View PostVipeR85, on Apr 22 2007, 17:50, said:

a babardito unu si i-a facut si 3 copii....normal ar fi s-o citesti, si dupa aceea sa comentezi.

draga, am avut acasa "invitatie la dans" si o asemenea timpenie e greu de imaginat si imposibil de intrecut. evident ca n-am putut s-o citesc pentru ca un humanoid de sex barbatesc, cu gindire normala, nu are cum sa treaca de primele doua aliniate :wacko: asa ca lasa-ma cu cartile astea  :rolleyes:

View Postcarman, on Apr 23 2007, 06:23, said:

lotte se marita cun un strungar si toarna 3 plozi cu muci la nas.mai mult, se si ingrasa ca o vaca holstein...
dima se ajunge mare jmeker prin cele strainataturi si cumpara insula serpilor.

da, si pun pariu ca asta i-a multumit pe cititori. bagaboanta care i-a dat papucii luzarului ajunge rau de tot, iar luzaru se transforma in bill gates sau intr-un munte de muschi plin de testosteron, cu o scula imensa si inconjurat de o armata de vampe in calduri... apoi se reintilnesc si luzaru ii scoate ochii cu faptul ca toti muschii care sherpuiesc sub pielea lui fina, bronzata si lucioasa si toata scula lui mare putea fi numai ale ei. vezi sa nu :lol:

View PostKalipto said:

hmm.. n-ai citit nici "porcarioara" si probabil mai nimik.....din cate vad eu ... si aici ma refer la limbajul tau... care lasa de dorit

tu kauta un perete si da-te ku kapu de el. sau mai bine da-ti ku kartea asta peste kap

moama ce-mi place sa critic carti pe care nu le-am citit (necitibile) :lol:

#30
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006

View PostMosotti, on May 4 2007, 17:58, said:

draga, am avut acasa "invitatie la dans" si o asemenea timpenie e greu de imaginat si imposibil de intrecut. evident ca n-am putut s-o citesc pentru ca un humanoid de sex barbatesc, cu gindire normala, nu are cum sa treaca de primele doua aliniate :wacko: asa ca lasa-ma cu cartile astea  :rolleyes:
da, si pun pariu ca asta i-a multumit pe cititori. bagaboanta care i-a dat papucii luzarului ajunge rau de tot, iar luzaru se transforma in bill gates sau intr-un munte de muschi plin de testosteron, cu o scula imensa si inconjurat de o armata de vampe in calduri... apoi se reintilnesc si luzaru ii scoate ochii cu faptul ca toti muschii care sherpuiesc sub pielea lui fina, bronzata si lucioasa si toata scula lui mare putea fi numai ale ei. vezi sa nu :lol:
tu kauta un perete si da-te ku kapu de el. sau mai bine da-ti ku kartea asta peste kap

moama ce-mi place sa critic carti pe care nu le-am citit (necitibile) :lol:
vroiai poate sa spui "invitatie la vals" si totusi ia fi atent pe un alt forum ce spune lumea...poate o sa inveti si tu la anii tai sa apreciezi o carte frumoasa.si nu mai bine ne lasi tu daca nu-ti convine despre ce discutam noi aici?

Quote

prima data am citit romanul prin clasa a 9'a ... au trecut vreo 7 ani de atunci, si multe lucruri s-au schimbat.

acum vreo 20 de minute am terminat de citit cele 2 parti ale romanului a doua oara .... pur si simplu nu am cuvinte. Poate pentru ca ma regasesc un pic in tanarul cu destin tragic Grigore Dima ? Si pentru ca relatia cu prietena mea seamana cu relatia lui cu frumoasa Lotte pana intr-un anumit punct ? Sper doar ca finalul sa nu fie la fel ...

nici nu stiu ce sa va spun despre carte in momentul de fata ... momentan o pot asocia doar cu lovesong'ul celor de la The Cure, dar o varianta schimbata. In tragic.

Mai e cineva care a citit romanul aici ? daca da, va rog frumos sa postati aici impresii despre el .... caut neaparat pe cineva cu care sa pot vorbi despre el.

mie imi pare cea mai frumoasa si mai tragica poveste despre 2 tineri indragostiti din toata literatura romana parcursa de catre mine pana acum. Si tot visul utopic a lui Dima despre insula sa si despre artep e absolut minunat.

imi cer scuze de pe acuma daca postul meu nu e prea coerent, dar inca am ramas sub impresia finalului cartii .... daca a citit-o careva stie la ce ma refer ...

Edited by VipeR85, 04 May 2007 - 17:06.


#31
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View PostVipeR85, on May 4 2007, 17:05, said:

vroiai poate sa spui "invitatie la vals" si totusi ia fi atent pe un alt forum ce spune lumea...poate o sa inveti si tu la anii tai sa apreciezi o carte frumoasa.si nu mai bine ne lasi tu daca nu-ti convine despre ce discutam noi aici?

vals, dans, tot un drac, mai ales daca motzai la birou :lol:  

e fascinant cum barbati cica maturi se regasesc in carti lacrimogene si apoi scriu nauciti pe forumuri in loc sa-si rezolve problemele de cuplu live. in plus, asculta muzica cintata de un barbat machiat ca o femeie drogata

#32
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006

View PostMosotti, on May 4 2007, 23:34, said:

vals, dans, tot un drac, mai ales daca motzai la birou :lol:  

e fascinant cum barbati cica maturi se regasesc in carti lacrimogene si apoi scriu nauciti pe forumuri in loc sa-si rezolve problemele de cuplu live. in plus, asculta muzica cintata de un barbat machiat ca o femeie drogata
:coolspeak:  mai exista si de aia.si nush daca era barbat sau matur, la ce am dat eu qoute.

#33
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006

View PostMosotti, on May 4 2007, 17:58, said:

da, si pun pariu ca asta i-a multumit pe cititori. bagaboanta care i-a dat papucii luzarului ajunge rau de tot, iar luzaru se transforma in bill gates sau intr-un munte de muschi plin de testosteron, cu o scula imensa si inconjurat de o armata de vampe in calduri... apoi se reintilnesc si luzaru ii scoate ochii cu faptul ca toti muschii care sherpuiesc sub pielea lui fina, bronzata si lucioasa si toata scula lui mare putea fi numai ale ei. vezi sa nu :lol:

partial color... gagiu' se mira (cand se intalneste cu ea pe sestache in parc) si spune:"ptiu,drace!cu ce florareasa era sa ma incurc!"

#34
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006

View Postcarman, on May 6 2007, 18:18, said:

partial color... gagiu' se mira (cand se intalneste cu ea pe sestache in parc) si spune:"ptiu,drace!cu ce florareasa era sa ma incurc!"
ce stii si tu sa comentezi o opera literara... :huh:

#35
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006

View PostVipeR85, on May 7 2007, 06:49, said:

ce stii si tu sa comentezi o opera literara... :huh:

am si eu "talentele" mele... ;)

#36
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006

View Postcarman, on May 7 2007, 06:59, said:

am si eu "talentele" mele... ;)
poate ai vrea sa le folosesti pe alt topic :D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate