Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Problema Card Micro SD

- - - - -
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#37
QED

QED

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,165
  • Înscris: 04.05.2009
Da, n-am vazut ca este altcineva, am crezut ca acelasi de mai sus care are adaptor. Ar trebui puse separat chestiile astea, devin cam incurcate.

#38
QED

QED

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,165
  • Înscris: 04.05.2009
De obicei microSD vin cu adaptoare. Eu am un Kingston cu DOUA adaptoare - adaptor microSD-miniSD,  adaptor microSD-SD cu cititor USB.  Sint si adaptoare microSD-SD fara USB iar apoi pui un adaptor SD-USB. Exista si adaptoare pentru card reader.

Daca dai unlock la adaptor scoti protectia, ce e asa de greu? Cel putin la mine merge.


Daca il conectezi la PC, de acolo poti sa-i faci ce vrei, il formatezi in windows, scoti protectia, etc.

#39
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

 starpom, on May 20 2009, 23:46, said:

domnu, unde ai vazut un telefon mobil cu conercor SD. eu din cate stiu toate ai mcroSD iar acelea nu ai butonul ala mecanic.
in al doilea standartul la microsd exclude butonul mecanic si introduce bitil de protectie in registrii al microsd. instaland acel bit trebuie sa "incarci" in buffer un password.

p.s. chiar este atat de greu de citit prin inet despre ce este vorba mai ales ca vrei sa iesi in lume cu asemenea idei
da pe google sa caute asta Smartphone Sierra Wireless VOQ A11

#40
starpom

starpom

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 06.09.2006

 aiptek, on May 21 2009, 08:36, said:

da pe google sa caute asta Smartphone Sierra Wireless VOQ A11

omu are nokia 6300 nu un smartphone de 5 ani.  :peacefingers:

#41
tzevy

tzevy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 11.05.2008
Am intrb de acel card ca as putea sal formatez cu un prg mai special decat cel al windowsului poate mai bun ..
Am instalat Active_KillDisk_Pro_Suite_v5.0 dar tot nam putut ..

Bineinteles ca pe microsd nam Lock faza cu Write protection cred ca e de la imprimanta ca il bag in cititoru din imprimanta
si la fel imi face chiar daca nu e dat pe Lock pe adaptor :P .. eu pot prin telefon prin usb sa sterg / bag cv pe card
dar imediat revine cum a fost..

Doar va intreb daca mai exista un prg gen Active_KillDisk_Pro_Suite_v5.0 care ar putea sa rezolve .. daca nu il arunc :-j

#42
starpom

starpom

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 06.09.2006

 tzevy, on May 21 2009, 15:54, said:

Doar va intreb daca mai exista un prg gen Active_KillDisk_Pro_Suite_v5.0 care ar putea sa rezolve .. daca nu il arunc :-j

arunca-l, nu te mai chinui

#43
QED

QED

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,165
  • Înscris: 04.05.2009
Incearca cu asta, daca nu merge, formateaza-l cu un ciocan de doua kile:

http://www.softpedia...Formatter.shtml

#44
astrixz

astrixz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 18.02.2008
Am probleme cu un MicroSD Kingston de 1GB. Aseara l-am schimbat de cateva ori dintr-un telefon in altul (nokia 7210 supernova si Nokia e50, amandoua cu update la zi (soft) ).

Dimineata , il pun in 7210, si imi tot zice "opening gallery" si asa ramane. Pe e50 imi zice ca e corupt cardul si imi cere sa-i dau format...daca ii dau format imi zice ca operation failed si ...nimic...

Am incercat si la calculator si la laptop si se incinge ca naiba cardul (oare de ce ? ).....

Mai e o sansa ? cat de mica...:((

#45
starpom

starpom

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 06.09.2006

 astrixz, on May 24 2009, 15:56, said:

Am probleme cu un MicroSD Kingston de 1GB. Aseara l-am schimbat de cateva ori dintr-un telefon in altul (nokia 7210 supernova si Nokia e50, amandoua cu update la zi (soft) ).

Dimineata , il pun in 7210, si imi tot zice "opening gallery" si asa ramane. Pe e50 imi zice ca e corupt cardul si imi cere sa-i dau format...daca ii dau format imi zice ca operation failed si ...nimic...

Am incercat si la calculator si la laptop si se incinge ca naiba cardul (oare de ce ? ).....

Mai e o sansa ? cat de mica...:((

iti pare rau de 20 lei ca sa-ti ei unul nou?

#46
astrixz

astrixz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 18.02.2008

 starpom, on May 24 2009, 17:44, said:

iti pare rau de 20 lei ca sa-ti ei unul nou?

Da normal, de ce sa arunc 20 lei ? ;)) .... bate vantul prin buzunarul meu :)

#47
dj_yry

dj_yry

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 18.09.2007
Solutia urmatoare a fost testata pe un V360, si a functionat din prima:
REPARARE_MICRO-SD:
MIRROR 1
MIRROR2


#48
starpom

starpom

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 06.09.2006

 dj_yry, on 7th July 2009, 18:00, said:

Solutia urmatoare a fost testata pe un V360, si a functionat din prima:
REPARARE_MICRO-SD:
MIRROR 1
MIRROR2


si impotriva a ce e acest leac?

#49
oana898

oana898

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 19.01.2009
Am si eu o problema: am un lg shine care a venit cu un card micro sd si toate bune si frumoase, a fost initializat, formatat si alte cele si de 1 an jumate mergea bine pana acum cateva zile cand nu-l mai citea telefonul, asa...din senin  :huh:  imi zice "eroare format gresit",l-ambagat in pc prin adaptor si imi zice sa inserez card cand incerc sa-l deschid iar prin usb imi zice ca trebuie formatat. Problema e in felul urmator: exista vreo sansa sa-l fac sa mearga fara sa-l formatez, am niste poze pe el pe care nu am apucat sa le salvez (cardul s-a stricat a 2 a zi dupa ce am facut pozele  :wallbash: ) si nu as vrea sa le pierd (sunt poze din vacanta). Deci? Se poate face ceva? :(  :samui: Precizez ca l-am bagat si scos de n ori,am avansat de la faptul ca nu mi se vedea nici iconita pt card in tel pana la punctul in care mi se vede si de la punctul in care imi cerea sa-l formatez si cu adaptor pana lapunctul in care imi zice sa introduc card  :calich:

#50
webulxpert

webulxpert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,065
  • Înscris: 28.09.2006
eu am un card microsd care nu mai iesea din telefon si am fost nevoit sa il scot cu dintii, cand l-am scos de pe partea de jos sa dezlipit ceva si acum nu il recunoaste nici computerul nici telefonul, pot sa il repar cumva sau nu mai e bun de nimic ?

#51
Alexe30

Alexe30

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 19.09.2008
salut am si eu o problema  scot cardul din telefon si vreau sa il bag in calculator . Il bag si nimik nu-mi apare in "my copmuter"    stie careva?

#52
cryshaa

cryshaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 21.06.2009
buna buna! am nevoie urgent de ajutor.am facut o mare prostie.am pus parola la card,si am uitato.Mi'am initializat un nou software pt telefon si :(( am patito... acum nu merge nici sal reformatez si nici sa intru in el
ce fac??

#53
Cornel Eugen Boca

Cornel Eugen Boca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 10.01.2006
Salut tuturor, stiti vreo solutie pentru sistemul de operare Windows CE 5.0 instalat pe un PNA Smailo S2000 care nu recunoaste SDHC de 8 GB cu toate ca un alt aparat tot Smailo S2000 recunoaste acelasi card?

Ce credeti ca-i lipseste celui care nu recunoaste cardul? Daca ma intrebati de versiune am cautat de m-am crucit dupa ea si nu am gasit-o deci daca intrebati spuneti-mi si pe unde sa o caut.

Edited by Cornel Eugen Boca, 06 September 2009 - 00:03.


#54
roby93

roby93

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 04.03.2008
si eu am o problema...am un microsd de un gb cu adaptor...il bag in nokia 3110c.....cel putin cand mergea...l-am bagat intrun blackberry si dupa ce l-am scos pt al baga in nokia...am avut surpriza ca nu il mai citeste...nici computerul.....recunoaste ca drive letter E dar cand dau sa intru in el imi spune sa introduc memorycardul....pe telefon imi da urmatoarele mesaje: memorycard not formated...format? dau yes , mil formateaza...imi apare ok...dar dupa aceea e tot la fel ca inainte....la computer daca ii dau sa verific cata memorie are disponibila si cata ocupata....imi da 0 byte la amandoua.....ce sa mai fac???as vrea sa-l recperez.... :cursing:  :cursing:  :cursing:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate