Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

UPC este incredibil !

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#37
kronosro

kronosro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 31.08.2006

View PostRaymondDenis, on Dec 29 2006, 22:56, said:

Iti recomand ClickNet de la romtelecom...e foarte stabil si viteza fata de alti ISP-isti din tara e constanta indiferent de orele din zi in care faci download...acuma sa ai si norocu sa ai si o linie telefonica buna...in rest bafta in ati alege providerul de net.....

alta varianta ar fi ADSL de la Digicom (1,5Mbps) la 15E.aici Cred ca e decent (daca nu esti adeptul torenti, DC, etc)

Edited by kronosro, 30 December 2006 - 17:29.


#38
PsYcloNe

PsYcloNe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 11.09.2003
Nu stiu cum e in alte zone, dar din experientele mele am numai cuvinte de lauda pt UPC. Uptime incredibil de mare, support tehnic f bun (incomparabil cu robotii de la RDS), viteza este maxima 90% din timp, timpii de raspuns mai mult decat satisfacatori. Rar se intampla sa nu imi mearga netul, si atunci se lucreaza undeva la retea.

#39
boooggy

boooggy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 23.05.2004

View PostPsYcloNe, on Dec 30 2006, 17:33, said:

Nu stiu cum e in alte zone, dar din experientele mele am numai cuvinte de lauda pt UPC. Uptime incredibil de mare, support tehnic f bun (incomparabil cu robotii de la RDS), viteza este maxima 90% din timp, timpii de raspuns mai mult decat satisfacatori. Rar se intampla sa nu imi mearga netul, si atunci se lucreaza undeva la retea.

vino in buc si ia-ti internet de la ei.....sa vezi ce inseamna..... :cursing:

#40
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 02.10.2006
Activarea gratuita nu cred ca e valabila si pentru cei care s-au debransat. Cat despre costul comvorbirilor andr-ul reglementeaza plafonul maxim. Exista o statistica a costurilor convorbirilor telefonice fixe in Romania, raportate la costurile tarilor europene?

Edited by ploiesteanu, 31 December 2006 - 21:55.


#41
ApologetX

ApologetX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 890
  • Înscris: 22.03.2006
mi se ridica paru pe maini cand citesc ce ati scris aici... nu imi vine sa cred ce aud de UPC (il credeam cel mai bun din RO) ,RDS stiam ca e varza.. ,eu m-am mutat din ro (de putin timp) si lucrez ptr o firma furnizoare de net,tv si tel.. mai au si ei probleme.. insa in 24 de ore suntem la client acasa! cand au probleme..

cand eram in ro ™ stateam in complexu studentzesc, acolo aveam net bun deci nu am gustat din experietntele pe care le traiti voi... si apropo cand aveam ocazia ma laudam la colegi cu ce net aveam in ro :)

#42
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
Nu stiu ce idee despre management au cei de la UPC dar concurenta ii apasa tare din spate si ei maresc preturile. Furnizorii de cablu se inmultesc si ei scumpesc. Probabil se bazeaza pe monopolul din unele zone dar prin majoritatea oraselor asta nu mai e valabil. O sa raman totusi abonatul lor la cablu TV. Numai la cablu tv pentru ca asta e singurul serviciu ce functioneaza normal(la mine cel putin).

Edited by Getodacul, 01 January 2007 - 16:44.


#43
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005

View PostApologetX, on Dec 31 2006, 22:24, said:

mi se ridica paru pe maini cand citesc ce ati scris aici... nu imi vine sa cred ce aud de UPC (il credeam cel mai bun din RO) ,RDS stiam ca e varza.. ,eu m-am mutat din ro (de putin timp) si lucrez ptr o firma furnizoare de net,tv si tel.. mai au si ei probleme.. insa in 24 de ore suntem la client acasa! cand au probleme..

cand eram in ro ™ stateam in complexu studentzesc, acolo aveam net bun deci nu am gustat din experietntele pe care le traiti voi... si apropo cand aveam ocazia ma laudam la colegi cu ce net aveam in ro :)
Stiu ca topicul nu este depre RDS dar totusi, sunt abonatul lor de 3 ani de zile la internet, 2 ani la telefonie si din 1994 la cablu TV, asta in oradea si nu am avut probleme cu ei niciodata in acesta perioada, in toti acesti ani o singura data a trebuit sa le dau un telefon, credeti sau nu asta e realitatea, daca ar fi asa varza nu crezi ca in timpul acesta ar fi aparut ceva din acea varza si la mine :huh:

Edited by Bobby_ro, 01 January 2007 - 16:48.


#44
alecsS

alecsS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 30.03.2006

View Posttgrey1900, on Dec 30 2006, 16:06, said:

cadou!  ^_^
upc anunta marirea tarifului la pachetul de baza de la 1 februarie 2007 !!!
sursa: canalul propriu upc

e vreo gluma cumva?  :confuzzled:

#45
fanescu

fanescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 26.07.2002
cu siguranta nu

#46
ApologetX

ApologetX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 890
  • Înscris: 22.03.2006

View PostBobby_ro, on Jan 1 2007, 15:47, said:

Stiu ca topicul nu este depre RDS dar totusi, sunt abonatul lor de 3 ani de zile la internet, 2 ani la telefonie si din 1994 la cablu TV, asta in oradea si nu am avut probleme cu ei niciodata in acesta perioada, in toti acesti ani o singura data a trebuit sa le dau un telefon, credeti sau nu asta e realitatea, daca ar fi asa varza nu crezi ca in timpul acesta ar fi aparut ceva din acea varza si la mine :huh:

nu te-ai gandit niciodata ca s-ar putea sa fii un norocos?? sau nici in jurul tau nu se plange nimeni de rds?? sau pe ce lume traiesti?
in tm aveam un coleg pe rds.. se plangea de serviciile oferite de ei.. zilnic !! (si asta dupa ce o asteptat dupa instalare vreo 60 de zile) deja mi-o intrat pana in oase problemele RDS! (klar > nu eram curios!) prin anu 3 daca nu ma insel (asta fiind prin 2005) am auzit (nu-s sigur) ca in Oradea o picat RDS-ul cateva saptamanii sau lunii.. in fine.. sa nu ne mai batem capu cu rds (ca nu merita).. acu e vorba de UPC

Quote

Nu stiu ce idee despre management au cei de la UPC dar concurenta ii apasa tare din spate si ei maresc preturile. Furnizorii de cablu se inmultesc si ei scumpesc. Probabil se bazeaza pe monopolul din unele zone dar prin majoritatea oraselor asta nu mai e valabil. O sa raman totusi abonatul lor la cablu TV. Numai la cablu tv pentru ca asta e singurul serviciu ce functioneaza normal(la mine cel putin).

care zone de monopol?UPC e numai in orasele mari .. in Satu Mare nu exista UPC >> spre exemplu

#47
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
ApologetX de pilda cand am tras eu internet in ~2003 , Astral era singura alternativa rentabila. Monopolul Astralului din cartierul meu a durat cel putin 1-2 ani RDS neavand aici in zona o retea pusa la punct. Deocamdata RDS-ul ofera in Braila numai abonamente business (informatie ce mi-a fost  confirmata de ei la telefon in vara trecuta). Stiu ca monopolul lor depinde de zona dar cred ca ei inca se bazeaza pe asta. Acum concurentii lor aici sunt: Romtelecom si 1-2 provideri locali.

Edited by Getodacul, 03 January 2007 - 00:59.


#48
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
INCREDIBILUL, SENZATIONALUL si PREMIERA s-au produs azi, la amiaza: m-a contactat telefonic, pentru prima data in ultimii ani, CINEVA de la UPC. Motivul: i-am notificat la [email protected] ca reziliez contractul, ca m-am deconectat deja de la reteaua lor si ca doresc clarificarea situatiei financiare finale. Mi-a spus ce sume am de plata si mi-a precizat inca o data ca ultima factura de Internet trebuie platita integral, chiar daca am predat modemul pe 15 ale lunii, pentru ca nu i-am notificat inainte cu 30 de zile, conform contractului. Penibil, pentru ca nimic din acel contract UPC nu respecta, asa ca le voi vira fix 50% din factura respectiva. Daca vor restul, vor trebui sa ma contacteze din nou si sa aduca argumente solide.

Pe fundal se auzeau alte voci ale referentelor, mobilizate exemplar pentru recuperarea sumelor restante de la clientii care au reziliat contractele. Dupa harmalaia din Departamentul Vanzari UPC, se pare ca operatorul se confrunta cu un val de debransari. Totusi, vor sa-si recupereze ce se mai poate, acum, cat oamenii sunt inca sub dispozitia buna a sarbatorilor de iarna. Momentul e nepotrivit pentru ei, deoarece majoritatea au ramas cu buzunarele cam goale si numai de facturile emise aiurea de UPC nu le arde. UPC are deja emise facturile pentru luna ianuarie inca de la inceputul lui decembrie... este incredibil ce viteza au la facturarea serviciilor in avans, retroactiv si la gramada.

UPC pare sa se trezeasca din amorteala, insa foarte tarziu, lumea deja are contracte semnate cu alti furnizori, asa ca o reintoarcere la UPC este posibila de abia peste un an sau doi. Ca doar nu se leaga nimeni la cap cu doua abonamente pentru fix acelasi serviciu. Unde mai pui ca UPC scumpeste IAR abonamentul de baza, din februarie, de la 32 la 34 RON, desi concurenta ofera acelasi lucru la tarife intre 16 si 22 RON. Eu am deja Digi TV pentru 2 ani si sunt multumit. Nici pentru un an gratuit n-as reveni la UPC. Calitatea serviciilor si comunicarea cu clientii la UPC sunt la pamant, iar pana vor ajunge la un standard de bun simt, mai dureaza. Daca ar fi sa aplicam standardele Uniunii Europene, licenta UPC Romania ar trebui SUSPENDATA de Consiliul National al Audioviziualului pana la rezolvarea problemelor. UPC a fost amendat o data, a doua oara merita suspendarea licentei de operare.

Edited by Allex, 03 January 2007 - 18:06.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate