Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Totul despre TURCIA

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
9608 replies to this topic

#451
GDia

GDia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.02.2007
As vrea detalii despre vama de la Edirne. Cum e acum cu bulgarii? Inainte nu faceau vama prea dura, dar acum cu UE cum e?

#452
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

View Posttouche, on Mar 29 2007, 13:11, said:

OZTAN , am o mare rugaminte la tine. Eu nu stiu daca pot ajunge la targ , deoarece sunt consemnat in weekend acasa  + e si ziua mea.
Eu as dori sa merg in Septembrie in Turcia (eu cu sotia) , mai precis la Kusadasi la un hotel de 5 stele all inclusiv pe o perioada de 10 zile, cred ca o sa merg cu avionul deoarece nu am mashina personala iar in autocar mi se face rau  :o
Am inteles ca la Targ as gasi oferte f. bune, daca e asha poti sa imi recomanzi ceva? Ai gasit vre'o ofertya interesanta?

Ca hoteluri din ce am vazut mi'a placut Aqua Fantasy ... dar daca ar merita altceva pls sa imi spui.
Vreau neaparat sa merg cateva zile la Andaland, si principalul meu scop e sa ma distrez (deci nu prea imi arde de vizitat)
MULTUMESC ANTICIPAT.


LA MULTI ANI  !  !

Ok , pot sa ajut dupa ce vizitezi la TARG .... Inca nu am ajuns, cred ca ajung pe la 16.00  PM

Edited by oztan, 29 March 2007 - 14:02.


#453
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

View PostGDia, on Mar 29 2007, 13:20, said:

As vrea detalii despre vama de la Edirne. Cum e acum cu bulgarii? Inainte nu faceau vama prea dura, dar acum cu UE cum e?

nu cred ca a schimbat ceva mai dura, Acum mai lejer , bulgari nu face nici un control fizik obicei  , numai pe actele masini .....

#454
cristin2106

cristin2106

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 25.01.2007

View Postoztan, on Mar 29 2007, 11:42, said:



Multumesc frumos.
Dar adrese din Istanbul tot n-am gasit, o sa mai caut.

#455
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

View Postcristin2106, on Mar 29 2007, 16:18, said:

Multumesc frumos.
Dar adrese din Istanbul tot n-am gasit, o sa mai caut.
ce caut extact ?

#456
lolek4u

lolek4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 23.03.2007
Buna ziua, Oztan! Ai fost la târg? Sunt ceva discounturi? Merita pierdut timpul? Pe mine ma intereseaza Belek charter.

#457
lolek4u

lolek4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 23.03.2007
Phx'
Vezi kusadasi.ro. Au plecari charter din buc, tm, iasi și cluj pe Belek, preturi ok. Rixos cam scumput insă, spre exagerat de scump. Eu rămân la Papillon Zeugma sau Cornelia deluxe. Mai e rezervare.ro , dar cred ca e aceeasi tour operatoare, adică kusadasi.

#458
Phx'

Phx'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 16.10.2005

View Postlolek4u, on Mar 29 2007, 18:09, said:

Phx'
Vezi kusadasi.ro. Au plecari charter din buc, tm, iasi și cluj pe Belek, preturi ok. Rixos cam scumput insă, spre exagerat de scump. Eu rămân la Papillon Zeugma sau Cornelia deluxe. Mai e rezervare.ro , dar cred ca e aceeasi tour operatoare, adică kusadasi.

Mersi mult. Acum ma uit.

#459
cristin2106

cristin2106

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 25.01.2007

View Postoztan, on Mar 29 2007, 17:54, said:

ce caut extact ?


Adresele filateliilor din Istanbul sau a oficiilor postale de la care se pot procura timbre (de colectie).

Merci

Edited by cristin2106, 30 March 2007 - 08:45.


#460
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

View Postlolek4u, on Mar 29 2007, 18:03, said:

Buna ziua, Oztan! Ai fost la târg? Sunt ceva discounturi? Merita pierdut timpul? Pe mine ma intereseaza Belek charter.
ier am facut unmic vizita nu am avut timp sa plimp tot , dar ce am vazut da ca  verificati tot agentiile sigur gasiti oferta buna ,
Voi vedeti  cu alti Ochi . eu vad cu alt.

Mai bine alegi voi si eu spun parera   :)  

Succes ...

#461
Phx'

Phx'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 16.10.2005

View PostPhx, on Mar 30 2007, 09:29, said:

Mersi mult. Acum ma uit.

M-am uitat, dar vad ca din Bucuresti, nu au pt Belek decat sejur de 10 zile (cu avionul caut), ceea ce pt mine e mult (vreau 7), atat din cauza concediului cat si ca bani. Mai astept la Alibaba sau Mr Peter....Sau mai stiti alte agentii tour-operatoare pt Belek?

Oztan, please, in Istanbul e deschis pt shopping si duminica?

#462
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

View PostPhx, on Mar 30 2007, 14:50, said:

M-am uitat, dar vad ca din Bucuresti, nu au pt Belek decat sejur de 10 zile (cu avionul caut), ceea ce pt mine e mult (vreau 7), atat din cauza concediului cat si ca bani. Mai astept la Alibaba sau Mr Peter....Sau mai stiti alte agentii tour-operatoare pt Belek?

Oztan, please, in Istanbul e deschis pt shopping si duminica?

Shopping in Istanbul    ... buna idea dar depinde de unde fac .  Daca genul MALL  , este deschis si  DUMINICA pana ora 22.00 . Si magazinele de la centru pot sa gasesti deshis, ZONA TAKSIM , ISTIKLAL , dar nu garantezi zona LALELI .  Si outlet din iesire de oras deshis si Duminica ...

Succes ....

#463
searchman

searchman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 08.01.2007

View Postoztan, on Mar 30 2007, 16:34, said:

Shopping in Istanbul    ... buna idea dar depinde de unde fac .  Daca genul MALL  , este deschis si  DUMINICA pana ora 22.00 . Si magazinele de la centru pot sa gasesti deshis, ZONA TAKSIM , ISTIKLAL , dar nu garantezi zona LALELI .  Si outlet din iesire de oras deshis si Duminica ...

Succes ....


In ce zona este outlet la Istanbul?
iesirea din oras spre ce destinatie?
mai pleaca cineva vineri noapte (6-7 aprilie) spre Istanbul pe la 1.00 din Bucuresti?

#464
vivapcr

vivapcr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 16.01.2007
mai oameni buni, multi bateti cimpii rau p-aci....tineti minte un lucru : agentiile din bucuresti care opereaza SINGURE destinatia turcia, adica nu revind pt nimeni sint : vacanteturcia.ro ; kusadasi.ro ; rezervare.ro ; agentiapatriot.ro ; alibabatour.com ; rezeda.ro ; RESTUL agentiilor din romania REVIND paketele acestor agentii...care are preturi mai bune si ofera cele mai multe detalii ramine sa vedeti voi...succes

#465
Justify

Justify

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 14.09.2004
Am reusit sa ajung ieri la celebrul targ de turism.
Usor dezamagit. Oamenii aia au venit cu lectiile nefacute ....
Practic nu-ti puteau spune nimic. Cataloagele de prezentare destul de ambigue ... cu preturi "de la ....." si iti spun o suma care nu precizeaza nici macar numarul de zile ... ce sa mai vorbesc de perioada. Probabil e mai sau octombrie...
Daca intrebi de pret iti spun ca nu stiu exact ... ca poti obtine si o reducere asa ca nu e relevant .... daca intrebi daca gasesti preturile pe site raspunsul invariabil este "se lucreaza la el.... cam peste 2 saptamani .... luati dvs o carte de vizita si sunati-ne..." Am reusit sa iau totusi un pret de la Alibaba pentru ce ma interesa. Cu tot cu reducere mai scump cu 5 euro/zi/pers. decat Patriot sau Alsero de exemplu. Mi-au spus ca mai jos n-au cum sa mearga. Nici Mr Peter nici Rezeda nu au putut da preturi. Mi-au dat evident carte de vizita .... "ne sunati dvs....."
Concluzie : m-am ales cu o punga plina de cataloage si hartiute si am pierdut vreo 2 ore degeaba.
Singurul lucru placut a fost o turcoiaca draguta care incerca sa ma convinga sa merg la Prince Ada.
Apropos... imi spune si mie cineva 2 vorbe despre hotelul asta? Eram hotarat pentru Kustur dar un sfat in plus nu strica.

O primavara frumoasa tuturor!

#466
doru35

doru35

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 29.08.2005

View PostPhx, on Mar 30 2007, 14:50, said:

M-am uitat, dar vad ca din Bucuresti, nu au pt Belek decat sejur de 10 zile (cu avionul caut), ceea ce pt mine e mult (vreau 7), atat din cauza concediului cat si ca bani. Mai astept la Alibaba sau Mr Peter....Sau mai stiti alte agentii tour-operatoare pt Belek?

Oztan, please, in Istanbul e deschis pt shopping si duminica?
Am fost vineri la trag...am optat pentru Alibabatour, Hotel Papillon Ayscha, Belek, High Class All Inclussive, 7 nopti (25 aug-1 sept), pret 1934 Euro, 2 adulti si un copil 6 ani..am reducere de 7%..115 Euro daca platec pana pe 30 aprilie
A fost cineva la acest Hotel?
Merci

#467
silviu 02

silviu 02

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 9
  • Înscris: 29.01.2007

View Postdoru35, on Apr 1 2007, 10:36, said:

Am fost vineri la trag...am optat pentru Alibabatour, Hotel Papillon Ayscha, Belek, High Class All Inclussive, 7 nopti (25 aug-1 sept), pret 1934 Euro, 2 adulti si un copil 6 ani..am reducere de 7%..115 Euro daca platec pana pe 30 aprilie
A fost cineva la acest Hotel?
Merci

Aceeasi alegere am facut-o si eu Ali Baba-Papillon Ayscha,in 20-27 iunie,asa ca atunci cand ma intorc o sa-ti pot da detalii.Dar poate pana atunci are altcineva informatii,m-ar interesa si pe mine.

#468
lolek4u

lolek4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 23.03.2007

View Postsilviu 02, on Apr 1 2007, 19:44, said:

Aceeasi alegere am facut-o si eu Ali Baba-Papillon Ayscha,in 20-27 iunie,asa ca atunci cand ma intorc o sa-ti pot da detalii.Dar poate pana atunci are altcineva informatii,m-ar interesa si pe mine.
Și cum ai reușit să le afli prețurile?
Prin telefon sau prin e-mail? Că în broșuri sunt așa de evazivi....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate