Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Oferta De La Germanos - Tzeapa Sau Buna !?

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
flex21

flex21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 25.10.2003
http://www.germanos.....php?prodid=162 , DATI-VA CU PAREREA !!! ROG NUMAI CEI CARE SE PRICEP !!!
PRETUL ESTE FARA TVA !!! CU TVA COSTA IN JUR DE 7 MILIOANE ! :confused:

Attached Files



#2
mtode

mtode

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 21.11.2003
Sa stii ca eu mi-am luat SYD-ul dupa ce inainte eram perfect convins ca iau un kodak 6200 care consider ca arata mai dragut si ..."e de firma"...
Faza e ca dupa ce am facut cateva poze cu kodak-ul am renuntat....parerea mea-e o camera ptr copii :-) Nu am fost multumit de calitatea pozelor si am probat toate rezolutiile,etc.
Cu SYD-ul am ezitat o clipa deoarece nu am mai auzit de ea insa sunt super multumit de calitatea pozelor chiar si la interior (cu lumina mai slaba). La exterior am facut niste poze super....sunt fff multumit de calitatea lor si parerea mea e ca pentru banii astia e o camera buna. Eu nu mi-am permis mai mult...dar sunt multumit. Am comparat pozele cu un Fuji de vreo 13 milioane si nu era nici o diferenta sesizabila

Asa ca....pentru banii astia eu o recomand....

#3
dan2

dan2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 05.11.2003
mtode: pune si niste poze facute cu ea , exterior/interior/macro, poate va ajuta si pe altcineva sa aleaga acest model

#4
mtode

mtode

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 21.11.2003
Sigur. Incerc sa pun zilele astea....trebuie sa le aduc de acasa ....acum sunt la munci :-)))...si sper sa nu uit

10x
mtode

#5
sergiulica

sergiulica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 15.03.2004

Quote

Originally posted by mtode
Sigur. Incerc sa pun zilele astea....trebuie sa le aduc de acasa ....acum sunt la munci :-)))...si sper sa nu uit

10x
mtode

Se pare ca totusi ai uitat. Se poate sa postezi pozele alea, chiar daca cu o intarziere de doar... 5 luni :hmm: ,ca vreau sa cumpar si eu scula asta si vreau sa vad ce poate sa faca. Multumesc

#6
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Man, parerea mea... Nu da bani pe no-name-uri daca vrei sa-ti cumperi camera digitala. Sunt bani aruncati in vant. Mai bine strangi bani cateva luni si-ti iei ceva ca lumea (Canon, Minolta, Olympus etc etc.). Pretul e dublu dar o sa ai ceva de calitate care o sa-ti scoata poze bune si peste mai multi ani.
Sau, daca nu-ti permiti sa dai 10-15 milioane pe o camera digitala, la 5-6 milioane iti iei mandretze de aparat clasic automat (eventual cu zoom serios) de marca. Iar pozele le scanezi cu un scanner bun si obtii o calitate mai buna decat cu jafurile gen Syd...

#7
sergiulica

sergiulica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 15.03.2004
OK ideea e in felul urmator:
1. Bani pentru un aparat de 15 milioane nu detin si nici nu pot strange in conditiile de acum nici peste un an(oricum daca as avea banii astia nu as cmpara cu ei un aparat de fotografiat);
nici macar aia 6 mil. cat costa Syd-ul nu-i am, da astia oricum ai strang intr-o luna jumate.
2. Nu ma pricep absolut deloc la foto deci nu am pretentii mari la calitate, decat sa iasa niste poze comparabile cu un stift de aparat clasic de 1 mil. acceptabile ca si claritate, fara ochi rosii,etc
3. Nu ma intereseaza sa printez fotografiile pe hartie ci o sa le pastrez pe calculator sau pe cd-uri.
4.  Cat despre faza ca Syd e un jaf tocmai deaia vreau sa vad niste poze facute cu el ca sa ma lamuresc, ca pana nu vad nu cred...si sa sti ca poza din primul post (daca e facuta cu Syd DSC 3900C) mie imi place.

Deci daca cineva are poze facute sau stie unde pot gasi sa spuna si mie.  :cool:

#8
dacuburebista

dacuburebista

    Still Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.09.2003
e bun, la banii astia - mai ales daca nu folosesti zoom-ul...

#9
Casual

Casual

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 14.11.2003
N-am înțeles eu bine sau chiar este produsă în România camera asta ?

"Firma Sysnet Distributions aduce ca noutate, brand-ul propriu SYD, 100% românesc"

http://www.syd.ro/index.php

#10
flex21

flex21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 25.10.2003
hmmm , credeam ca e "mort" deja subiectul acesta , vad ca a fost "resuscitat" , eu intre timp mi-am luat canon a 300 cu 9 mil din carrefour , sunt foarte multumit de el

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate