Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Instalare jocuri prin usb pe telefoane Samsung

- - - - -
  • Please log in to reply
118 replies to this topic

#73
VIC16

VIC16

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 09.02.2007
Am si eu o mare problema am un D900i si am incercat sa bag jocuri java am urmat instructiunile lui mist3r dar cand dau la java download mi se reseteaza telefonu(sa nu credeti ca am dat de doua ori ca nu am dat) va rog ajutati-ma pls

#74
AdyTza03

AdyTza03

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.01.2008
Salut mai e cineva p aici VA ROG FRUMOS HELP ! am un samsung e 530 ..si vreau sa bag jocuri java p el..am bluetooth ! cum pot face !! am incercat asta :
In urmatoarele randuri va voi arata cum se poate instala, utilizand cablul de date USB,jocurile de tip java pentru telefoanele mobile Samsung (tutorialul este valabil pentru modelul SGH-E900 dar sper sa mearga si pentru alte modele de la Samsung)

1. Se transfera fisierele "jad" si "jar" ale jocului utilizand programul Samsung PC Studio in folderul "other files"
2. Tastati pe telefon codul : *#9998*5282# dupa care va va aparea un meniu cu 3 optiuni.
3. Selectati optiunea "Install MIDlet" si va va cere o parola
Parola este : 235282
4. Apoi alegeti jocul dorit si apasati "install"
am bagat codul  " *#9998*5282# " si mi-au aparut doar 2 optiuni :
1 GPRS setings
2 CSD settings VA ROG FOARTE FRUMOS ajutor ! spuneti-mi dak am vro sansa sa bag jocuri sau doar prin wap ;)

#75
wiSe_drk

wiSe_drk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.02.2008
sal..eu am inteles cum se face cu codurile:D dar am o problema.. cu conectarea prin bluetooth prin pc studio :|

mai intai fac asa: conectez tel prin serial port prin bluetooth.. apoi deschid samsung pc studio 3 si dau dat sa caute singur portul.. gaseste telefonul meu apoi imi spune sa apas "yes " la tel ..  apoi apas si ramane cateva sec blocat si spune k nu raspunde tel :| si retry si tot asa :| care e problema?? pls

ms anticipat :)
app..am ZV10 :(

Edited by wiSe_drk, 23 February 2008 - 12:45.


#76
Raduxxxx

Raduxxxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 12.11.2007
eu am un samsung SGH-J600. cum pot sa bag jocuri pe el? nu pot face metodele spuse mai sus

#77
lucianstancu

lucianstancu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.03.2008
ba mie nu imi iese nici una stitzi ce sa fac???????msmsms :coolspeak:

#78
Sevy123

Sevy123

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.06.2008
nici una nu mere....am un samsung e200  :deadtongue: help plz...add dark_boss4ever ca sa ma ajute cineva ... nu se restarteaza telefonul nici nu se incarca  :mellow: help plzzz

#79
director_x

director_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 05.01.2006
Mare teapa v-ati luat cu Samsung. Unul dintre cele mai "scarboase" telefoane cand vine vorba sa bagi o aplicatie, un joc ceva...
Asta e va uitati la design dar nu va intereseaza ce poate telefonul ...
Nokia si Motorola sunt unele dintre cele mai "deschise" firme de mobile. Poti sa instalezi jocuri, aplicatii fara nici o problema. In topic - vreau sa va spun ca m-am chinuit de m-au luat dracii sa bag un joc in telefonul nevestimii - Samsung E730 - DEGEABA !!! Nici un tutorial nu a mers desi am executat intocmai si la timp (cum era vorba aia in armata :)

#80
SpawnSFM

SpawnSFM

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.07.2008
Ei intradevar greu cu samsungurile astea, eu tocmai am luat un f480 si am dat o caruta de bani, nupot  instala nici un fel de joc, codurile de mai sus nici gand sa-mi mearga....nu stiu ce sa mai fac, vreau un joc si nu reusesc...AJUTOR cine ma poate indruma cum sa instalez jocuri pe F 480 ?!!! :huh:

#81
stillboy

stillboy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.07.2008
salut poate deviez de la topic sper ca nu am un sgh-e590 se poate pune jocuri sau ceva aplicati pe el ca eu nu reusec..daca stie cineva poate ma ajuta si pe mine....se multumeste..

#82
cipsii

cipsii

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.08.2008
deci ori cat m`as chinuii nu merge sa bag nici un joc pe samsung ... am avut un d900i nu am reusit acu am un u600 si nici pe asta ...

#83
SharckyBoss

SharckyBoss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 16.08.2007
Mda...deci fratii mei...dupa ce am lasat id meu pe acest forum m-au contactat aprx 230 de persoane crezand k poate ii ajut la intalarea de jocuri pe Samsung!!
Eu am incercat aproximativ toate metodele existente pe acest forum!!!
Chestiea e urmatoarea....Samsung nu este facut pt jocuri mha refer k poti lua jocuri doar de pe wap!!!
eu am facut la fel k voi cu programele alea si pl..k dupa ce am facut tot ce se spunea mai sus imi dadea tot felul de erori!!Intr-un final imi mergea ...adik reusisem sa intalez catev jocuri.DAR..dupa doar cateva ore de fericire" a inceput haosul!
-se restarta singur se oprea cand vroia el..accepta apeluri doar dak vroia el(..a si aveam la momentul acela un D900i proaspat aparut...akum un SGH-U900 SOUL!)
Sunt foarte frumoase si un desing de invidiat de alte marci dar bateria proasta doar 1 2 zile maxim!!Telefon de fitze sa spun asa...vrei ceva rezisten? baga-te pe NOKIA e 56 E66 E71..WIFI multe alte chesti si spun eu si desingul frumos..nu N95 patratzos!!
Dak aveti alte nelamuriri sau aveti nevoie de softuri pt telefoane..id-meu este mai sus:D
Bafta ALL:D

#84
OlD_nr_7

OlD_nr_7

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.05.2008
salut baietzi !  am shi eu un D900i :| si am cateva zile de cand tot incerc sa urmez pasii aia si nu imi iese ! nu`s valabile indicatziile shi pt D900 I ? ms anticipat :)

#85
danyel100

danyel100

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.09.2008
cum sa fac la pasu 4 ?
habar n-am cum  sa aleg jocu care il vreau instalat
daca vrei sa ma ajuti id dany16daniel07  ^_^


ma refer a happy_matei
:)

#86
Naruto95

Naruto95

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 24.07.2008
http://usmanafzal.11.....20on E200.pdf                   asta e cea mai detaliata metoda de a baga jocuri pe d900i mie mia mers....incercati si voi


Daca nici asta nu va merge atunci nu stiu ce va mere voua

#87
xgen

xgen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.11.2008
salut ...eu am samsung j600....plz cum e faza sa fac un folder cu g mic...(games).....................pt jocuri....plz id meu e : ady_steaua_1   plz ajuta`ma

#88
cornel2005

cornel2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 06.08.2005

View PostTheNutz, on Dec 1 2007, 02:53, said:

solutiile de aici n-ar trebui sa mearga si pe samsung e590? :rolleyes:

" Installing Java games and applications on the Samsung E590 via USB Cable ! free tutorial here: www.mobilesheep.com/tips.php "

#89
vulcaneanul

vulcaneanul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 26.08.2005
eu am tot un d900i nu stiu cum nu va functionat instalarea de aplicatii pe el pentru ca eu unul nu am avut nici un fel de probleme. tel l-ai cumparat cumva din orange sau vodafone? ceea ce am obs ca lipseste aplicatia picsel viewer care chiar ma interesa. n-am gasit-o nici macar contra costa  :angry:

#90
baiatu-eo

baiatu-eo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.12.2008
sal all....am incercat sa pun jocu in other files si dupa aceea am tastat codul aceal insa numi apare nici un meniu cu 3 optiuni....care mai zice odata si ma explicit va rog?:D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate