Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Cartoonito HD.

- - - - -
  • Please log in to reply
1872 replies to this topic

#217
Floryn-Floryn

Floryn-Floryn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 09.07.2009

 doktorofsat, on 25th January 2010, 19:36, said:

Hai sa despica firu in 4 si sa analizam Boomerang!!

Boomerang
este un canal de televiziune apărut în SUA pe care se difuzează desene animate.
Boomerang difuzeaza vechile desene de pe Cartoon Network: Tom și Jerry, A Pup Named Scooby-Doo (Un cățel pe numit Scooby-Doo), 2 Stupid Dogs (2 câini stupizi), Mike, Lu & Og, The New Scooby-Doo Movies, Scooby Doo Where Are You (Scooby Doo, Unde ești tu?), Scooby Doo & Scrappy Doo, The 13 Ghosts Of Scooby Doo, Wacky Races, Looney Tunes, Familia Jeston, Familia Flintstone

Dar se stie ca Cartoon Networ este in romana si suna grozav de prost, asa doriti sa sune si Boomerang, da?!




sa te si cred k-1?! :naughty:


tu ca si abonat rds crezi ca pt un abonament de cateva zeci de lei vin numai asa vocile in romana?

Unde are sau cand va avea Romania actori ca si Ungaria care se faca vocea la cate un personaj .actor strain?!

Calomnie e ca populatia nu intelege ca daca doreste sa auda macar desenele animate sunt necesari bani pt care respectivii actori sa fie platiti.Ca nimeni nu e fraier sa lucruze asa ceva pe bani putini ca vezi doamne sa fie in ro.Intr-u final sigur se vor gasi si cei care vor lucra pe bani putini si oferind o calitate indoielnica :console:
Pai da dar unele desene le au dublate de pe cartoon!

#218
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,332
  • Înscris: 21.11.2008
O gramada suntem satui de Desene Animate -Dublate in Romana, suna ca naiba!

Mai puneti mana pe Engleza, de la Gradinita, nici in Romana Nu stiti sa scrieti corect...

#219
Gabyyy93

Gabyyy93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 17.12.2009

 Lopatar, on 28th January 2010, 22:49, said:

O gramada suntem satui de Desene Animate -Dublate in Romana, suna ca naiba!

Mai puneti mana pe Engleza, de la Gradinita, nici in Romana Nu stiti sa scrieti corect...

Poate tu te-ai saturat de desene in romana, astea care le dau acum pe CN la tv sunt foarte prost traduse. Dar cele vechi care se difuzeaza acum pe Boomerang si se difuzau acum >5 ani pe Cartoon au fost traduse foarte bine. Asa ca daca tu nu vrei romana asta nu inseamna ca nu vor toti. Ai posibilitatea sa treci pe Engleza inapoi daca nu iti plac in romana. Eu de abia astept sa apara in romana.  :notangel:

#220
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,455
  • Înscris: 19.04.2007

 Gabyyy93, on 2nd February 2010, 13:20, said:

Poate tu te-ai saturat de desene in romana, astea care le dau acum pe CN la tv sunt foarte prost traduse. Dar cele vechi care se difuzeaza acum pe Boomerang si se difuzau acum >5 ani pe Cartoon au fost traduse foarte bine. Asa ca daca tu nu vrei romana asta nu inseamna ca nu vor toti. Ai posibilitatea sa treci pe Engleza inapoi daca nu iti plac in romana. Eu de abia astept sa apara in romana.  :notangel:
si eu lafel... cine vrea engleza selecteaza engleza.

#221
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,332
  • Înscris: 21.11.2008
Mda, cand Operatorul Nu-ti dadea posibilitatea sa alegi Engleza, nici in ruptul capului, de unde? Asa ca...

Si Nepotii mei preferau in Engleza, dar deh, cu nestiutorii de macar o Limba Straina -N-ai ce face...

#222
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,455
  • Înscris: 19.04.2007

 Lopatar, on 3rd February 2010, 11:24, said:

Mda, cand Operatorul Nu-ti dadea posibilitatea sa alegi Engleza, nici in ruptul capului, de unde? Asa ca...

Si Nepotii mei preferau in Engleza, dar deh, cu nestiutorii de macar o Limba Straina -N-ai ce face...
atunci operatorul sa seteze singur pe engleza. de ce sa fim afectati toti?

Edited by Florin64x, 03 February 2010 - 12:40.


#223
k-1

k-1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 19.12.2008
Nu stiu de ce ziceti ca dublarea dupa CN nu este buna,cel putin au fost cateva desene dublate mai misto in romana,in ziua de azi toate desenele sunt idioate,se aud la fel de nasol si cu vocile originale pentru ca sunt bazaconii din astea noi.In primul rand cred ca 90% din telespectatorii de desene animate doresc sa fie dublate,aia 10% care nu vor sunteti voi.Deci diferenta este covarsitoare in favoarea taberei pro limba romana.

Edited by k-1, 03 February 2010 - 12:52.


#224
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,473
  • Înscris: 16.12.2006
k-1, aceste discutii sunt inutile :)

din moment ce pe digital vor fi mai multe piste audio, inclusiv cu limba romana si engleza, discutiile sunt inutile !

in bucuresti, chiar si pe analogic pot sa comut sunetul din romana in engleza si invers pe Cartoon Network si Disney !

#225
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,332
  • Înscris: 21.11.2008

 Florin64x, on 3rd February 2010, 12:40, said:

atunci operatorul sa seteze singur pe engleza. de ce sa fim afectati toti?


Si de ce Nu-i zici si tu, Operatorului, sa seteze asa si pe Analogic, ca tot ziceai.. acum vreo Luna, ca vrei sa te muti..?!

Eu le-am zis destule, chiar repetat, si am si avut Rezultate, fatza de altii care doar comenteaza pe Net la orice.



Interesant, de cand au fost Dublate in Romana, aia mai mici.. care si incepeau sa mai creasca, fireste, -cu care am mai vorbit, erau tot mai putin doritori sa se uite, -taman din cauza Dublajului, ..asa ca Procentajele astea Estimative date pe aicea -sunt aiurea.

Asta este ca faza cu ANTENA 1 T.V. si PRO T.V. drept "lidere de audienta", MEREU, desi stiu destui care abia se uita la ele.. din saptamana in saptamana, incluzandu-ma si pe mine, ..ca atare Nu stiu de unde tot apar informatii d'astea in total dezacord cu Realitatile...

Edited by Lopatar, 03 February 2010 - 14:42.


#226
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,455
  • Înscris: 19.04.2007

 Lopatar, on 3rd February 2010, 14:41, said:

Si de ce Nu-i zici si tu, Operatorului, sa seteze asa si pe Analogic, ca tot ziceai.. acum vreo Luna, ca vrei sa te muti..?!

Eu le-am zis destule, chiar repetat, si am si avut Rezultate, fatza de altii care doar comenteaza pe Net la orice.



Interesant, de cand au fost Dublate in Romana, aia mai mici.. care si incepeau sa mai creasca, fireste, -cu care am mai vorbit, erau tot mai putin doritori sa se uite, -taman din cauza Dublajului, ..asa ca Procentajele astea Estimative date pe aicea -sunt aiurea.

Asta este ca faza cu ANTENA 1 T.V. si PRO T.V. drept "lidere de audienta", MEREU, desi stiu destui care abia se uita la ele.. din saptamana in saptamana, incluzandu-ma si pe mine, ..ca atare Nu stiu de unde tot apar informatii d'astea in total dezacord cu Realitatile...
operatorul meu imi ofera posibilitatea de a alege.. deci eu nu am de ce sa fiu nemultumit.

Edited by Florin64x, 03 February 2010 - 14:46.


#227
k-1

k-1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 19.12.2008

 Lopatar, on 3rd February 2010, 15:41, said:

Si de ce Nu-i zici si tu, Operatorului, sa seteze asa si pe Analogic, ca tot ziceai.. acum vreo Luna, ca vrei sa te muti..?!

Eu le-am zis destule, chiar repetat, si am si avut Rezultate, fatza de altii care doar comenteaza pe Net la orice.



Interesant, de cand au fost Dublate in Romana, aia mai mici.. care si incepeau sa mai creasca, fireste, -cu care am mai vorbit, erau tot mai putin doritori sa se uite, -taman din cauza Dublajului, ..asa ca Procentajele astea Estimative date pe aicea -sunt aiurea.

Asta este ca faza cu ANTENA 1 T.V. si PRO T.V. drept "lidere de audienta", MEREU, desi stiu destui care abia se uita la ele.. din saptamana in saptamana, incluzandu-ma si pe mine, ..ca atare Nu stiu de unde tot apar informatii d'astea in total dezacord cu Realitatile...
Daca lui fiul tau ii place mai mult in engleza(cea ce nu cred,sau poate este una din putinele exceptii)nu inseamna ca la toti le place,procentajul meu este inca prea mic,diferenta poate fi si mai mare.

#228
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,332
  • Înscris: 21.11.2008
Am zis.. Nepoti.

Si Nu se zice "lui fiul tau", ci <<fiului tau>>.
Ori "nu inseamna ca la toti le place", ci mai degraba <<nu inseamna ca tuturora le place>>.

Asa cum Nu se spune nici "Dublarea dupa CN", ci <<Dublajul de pe C.N.>>.


Si mai vorbiti despre Romana, cand voi nici Nu stiti Romana. Ce sa ne mai miram... Sau poate sperati sa invatati Romana ascultand CARTOON NETWORK..?  :lol:  Iertare, Nu m-am putut abtine sa Nu intreb. Retoric macar.


Ba stiu perfect ce zic, Absolut tuturora cu care am vorbit.. Nu le place cum suna Desenele in Romana, inclusiv pe DISNEY Channel. ...Un Dublaj total Neprofesionist, ca fapt divers.


Toti au crescut cu -CARTOON NETWORK in Engleza, si i-a ajutat mult in invatarea Englezei.

Dar astia din generatiile noi -Nu mai stiu nici Romana, iar Forumul acesta este plin de greseli elementare, non-voite, asa ca... Q.E.D..

Edited by Lopatar, 03 February 2010 - 15:26.


#229
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,455
  • Înscris: 19.04.2007

 Lopatar, on 3rd February 2010, 15:22, said:

Am zis Nepoti.

Si Nu se zice "lui fiul tau", ci <fiului tau>.

Asa cum Nu se spune nici "Dublarea dupa CN", ci <Dublajul de pe C.N.>.


Si mai vorbiti despre Romana, cand voi nici Nu stiti Romana. Ce sa ne mai miram... Sau poate sperati sa invatati Romana ascultand CARTOON NETWORK..?  :lol:  Iertare, Nu m-am putut abtine sa Nu intreb. Retoric macar.


Ba stiu perfect ce zic, Absolut tuturora cu care am vorbit.. Nu le place cum suna Desenele in Romana, inclusiv pe DISNEY Channel. ...Un Dublaj total Neprofesionist, ca fapt divers.


Toti au crescut cu -CARTOON NETWORK in Engleza, si i-a ajutat mult in invatarea Englezei.

Dar astia din generatiile noi -Nu mai stiu nici Romana, iar Forumul acesta este plin de greseli elementare, non-voite, asa ca... Q.E.D..
care voi?

#230
Raduceanu

Raduceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 02.11.2007

 Lopatar, on 3rd February 2010, 14:41, said:

[...] si am si avut Rezultate, fatza de altii care doar comenteaza pe Net la orice.

 Florin64x, on 3rd February 2010, 15:26, said:

care voi?

probabil e vorbA de cei ce Comenteaza pe neT la RezultateLe altorA.

#231
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,332
  • Înscris: 21.11.2008

 Florin64x, on 3rd February 2010, 15:26, said:

care voi?


Era vorba si de Atitudine, in general.


O.K., tie Nu iti caut greselile, ca N-am vreme asa multa, desi am mai vazut. Si fiindca Nu asta e scopul topicului.

Insa este adevarat ca acum vreo luna vorbeai ca vrei sa te abonezi la astialalti, dar mai apoi ai re-inceput cu Rautatile tipice fanilor U.P.C.-isti, in conditiile in care as vrea sa mai vad mai multi Impartiali pe aicea.

#232
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,455
  • Înscris: 19.04.2007

 Lopatar, on 3rd February 2010, 15:30, said:

Era vorba si de Atitudine, in general.


O.K., tie Nu iti caut greselile, ca N-am vreme asa multa, desi am mai vazut. Si fiindca Nu asta e scopul topicului.

Insa este adevarat ca acum vreo luna vorbeai ca vrei sa te abonezi la astialalti, dar mai apoi ai re-inceput cu Rautatile tipice fanilor U.P.C.-isti, in conditiile in care as vrea sa mai vad mai multi Impartiali pe aicea.
pai am vrut... dar cablarea blocului dureaza 3 luni si instalarea  tot 3 luni .. adica 6 luni in total .. deci daca o luam asa inca sunt in perioada de asteptare , si dupa ce am vazut ce oferta nasoala au scos acum .. nu imi mai vine sa ma mut la ei... aveam sperante , dar asta e

Edited by Florin64x, 03 February 2010 - 15:34.


#233
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,332
  • Înscris: 21.11.2008
OFF-Topic: Mai, Raducene, crezi ca poti fi Spiritual, cand Nu pricepi?

Stii, exista Posibilitatea, acceptata, in limba Romana, de a folosi, in mod expres, majuscula, si in interiorul propozitiilor (evident, doar ca prima litera a unui cuvant, caci asta si inseamna "majuscula", si in mod sigur Nu scriu in mod uzual -gen mistocareala facuta de dumneata), cand se doreste o accentuare atipica, care trece dincolo de reguli, a unui sens, a unui cuvant, etc., iar eu am inceput sa folosesc si pe acest Forum mai sus numitul "artificiu" tocmai din cauza ca multi de pe Aria ORANGE, etc., citeau mereu fuserit si zici ca nu intelegeau -ceea ce Nu concorda cu tiparele lor de gandire si/sau prejudecatile lor...

Ca atare, in mod Special, ca sa "rup" citirea grabita, fuserita, folosesc "artificiile" astea gen majuscula, punctele de suspensie si liniutele de mijloc in interiorul propozitiilor, si destui moderatori stiu astea de demult, si ete, ca am mai explicat o data utilizarea.

Daca nu te poti prinde, dupa atata vreme, mai bine abtine-te.

Edited by Lopatar, 03 February 2010 - 15:59.


#234
Raduceanu

Raduceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 02.11.2007
din partea mea poti sa scrii cum vrei.
eu doar ti-am exemplificat cum suprautilizarea metodei tale da foarte usor in ridicol si ai sarit ca ars.  :kisstogether:

despre mine cred ca Nu Imi Ies Din Condei Numai Cuvinte Prea Importante ca sa Stea cu Minuscula, in mod expreSS.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate