Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Cartoonito HD.

- - - - -
  • Please log in to reply
1872 replies to this topic

#1441
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007
Din "generatia noua" de desene care ruleaza pe Cartoon Network imi place si ma distreaza "Uimitoarea lume a lui Gumball".

Personajele sunt pur si simplu funny si au replici pentru un anumit public. Cam la fel cu Duck Dodgers varianta moderna a lui Daffy Duck.

#1442
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,340
  • Înscris: 01.09.2012

 wfnse, on 16 decembrie 2014 - 23:05, said:

Din "generatia noua" de desene care ruleaza pe Cartoon Network imi place si ma distreaza "Uimitoarea lume a lui Gumball".

Personajele sunt pur si simplu funny si au replici pentru un anumit public. Cam la fel cu Duck Dodgers varianta moderna a lui Daffy Duck.

Mda ala chiar are o doza de umor , in rest jalnic

#1443
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 wfnse, on 16 decembrie 2014 - 23:05, said:

Din "generatia noua" de desene care ruleaza pe Cartoon Network imi place si ma distreaza "Uimitoarea lume a lui Gumball". ...

Şi mie îmi place acest serial; Ar mai fi şi 'Adventure Time' care nu este rău. :)

#1444
smokke2

smokke2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 02.12.2012

 wfnse, on 16 decembrie 2014 - 20:41, said:

Sa stii ca in ultima vreme e mai ok decat la inceputul anului cand aveam cartoonito (familia hahahaha, banane in pijamale, etc.).

Acum vad ca insista foarte mult cu Tom si Jerry. Indiferent la ce ora dai, nu au cum sa nu prinzi Tom si Jerry Show sau ceva clasic.
In weekend grila contine mai multe seriale clasice.

Daca va uitati peste grila actuala avem:
- Tom si Jerry (la gramada, excesiv)
- Animaniacii
- Garfield
- Oraselul Lenes
- Kripto, cainele Superman
- ceva Looney Tunes (destul de rar)

A cam disparut din grila Scooby-Doo, Familia Flintstone, Familia Jetsons, Duck Dodgers, Looney Tunes,

Mi-ar placea sa avem din nou urmatoarele:
- The Flintstones (1960-1990)
- The Jetsons (1962-1987)
- The New Adventures of Captain Planet (1993-1996)
- Captain Caveman (1977)
- Dastardly and Muttley in Their Flying Machines (1969-1971)
- Top Cat (1961-1962)
- Wacky Races (1968-1970)
- Dexter's Laboratory (1996-2003)
- Duck Dodgers (2003-2005)
- Powerpuff Girls
- Vaca si Puiul
- Familia Addams
- The Real Adventures of Jonny Quest (cele aparute din 2000-2003)
- Cele 13 Fantome ale lui Scooby-Doo cu Vincent Price (The 13 Ghosts of Scooby-Doo)
Ar fi bine sa le revad pe Boomerang.

#1445
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 15.04.2007

 wfnse, on 16 decembrie 2014 - 20:41, said:

Sa stii ca in ultima vreme e mai ok decat la inceputul anului cand aveam cartoonito (familia hahahaha, banane in pijamale, etc.).

Acum vad ca insista foarte mult cu Tom si Jerry. Indiferent la ce ora dai, nu au cum sa nu prinzi Tom si Jerry Show sau ceva clasic.
In weekend grila contine mai multe seriale clasice.

Daca va uitati peste grila actuala avem:
- Tom si Jerry (la gramada, excesiv)
- Animaniacii
- Garfield
- Oraselul Lenes
- Kripto, cainele Superman
- ceva Looney Tunes (destul de rar)

A cam disparut din grila Scooby-Doo, Familia Flintstone, Familia Jetsons, Duck Dodgers, Looney Tunes,

Mi-ar placea sa avem din nou urmatoarele:
- The Flintstones (1960-1990)
- The Jetsons (1962-1987)
- The New Adventures of Captain Planet (1993-1996)
- Captain Caveman (1977)
- Dastardly and Muttley in Their Flying Machines (1969-1971)
- Top Cat (1961-1962)
- Wacky Races (1968-1970)
- Dexter's Laboratory (1996-2003)
- Duck Dodgers (2003-2005)
- Powerpuff Girls
- Vaca si Puiul
- Familia Addams
- The Real Adventures of Jonny Quest (cele aparute din 2000-2003) Sunt realizate in 1996-1999.
- Cele 13 Fantome ale lui Scooby-Doo cu Vincent Price (The 13 Ghosts of Scooby-Doo)


#1446
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Puteţi vedea mai multe detalii cu privire la noua grilă aici: http://boomerangeuro...5-weekdays.html .

#1447
smokke2

smokke2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 02.12.2012

 alfa_alfa, on 17 decembrie 2014 - 16:46, said:

Puteţi vedea mai multe detalii cu privire la noua grilă aici: http://boomerangeuro...5-weekdays.html .
S-a stricat total.

#1448
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007
E posibil ca si perceptia noastra sa fie usor deformata. Noi suntem generatia care am prins primele momente de emisie si am invatat engleza de la Cartoon Network. Cumva noi suntem emotional legati de acea perioada si ne regasim in desenele si filmele de atunci. Pe de alta parte incercati sa ii explicati la un copil din ziua de azi de ce Fred Flinstone nu are imagine HD si umbre 3D. O sa zica ca sunteti demodati si o sa stea lipiti de Violetta, Transformers Prime, Ben 10 si altele.

Un exemplu destul de asemanator e in familie, unde taica-meo e rocker clasic "cu plete" si eu ascult muzica comerciala din iTunes. Evident nu ne intelegem la gusturi.

Pe de alta parte, Boomerang a fost lansat tocmai cu scopul de a valorifica cat mai bine arhiva Warner Bros, MGM, Turner si Hanna Barbera.

Edited by wfnse, 19 December 2014 - 01:20.


#1449
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Se vede că Boomerang-ul e pe ducă:în acest an nu au mai băgat ident-urile și sigla de iarnă...

#1450
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007
Poate se asteapta rebrandingul...

#1451
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Începând cu 2 februarie ne vom delecta (sau nu) cu noul Boomerang.

#1452
T7even

T7even

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 25.08.2012

 wfnse, on 19 decembrie 2014 - 01:19, said:

E posibil ca si perceptia noastra sa fie usor deformata. Noi suntem generatia care am prins primele momente de emisie si am invatat engleza de la Cartoon Network. Cumva noi suntem emotional legati de acea perioada si ne regasim in desenele si filmele de atunci. Pe de alta parte incercati sa ii explicati la un copil din ziua de azi de ce Fred Flinstone nu are imagine HD si umbre 3D. O sa zica ca sunteti demodati si o sa stea lipiti de Violetta, Transformers Prime, Ben 10 si altele.

Un exemplu destul de asemanator e in familie, unde taica-meo e rocker clasic "cu plete" si eu ascult muzica comerciala din iTunes. Evident nu ne intelegem la gusturi.

Pe de alta parte, Boomerang a fost lansat tocmai cu scopul de a valorifica cat mai bine arhiva Warner Bros, MGM, Turner si Hanna Barbera.

Vad ca Filmbox  family mai dau din Looney Tunes dimineata! Desene faine erau cele facute de Tex Avery !
Poate National sau Prima s-ar gandi sa bage in grila ceva de pe vremea lui cartoon network  din anii 90s... :P

#1453
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,872
  • Înscris: 28.11.2006
Am prins pe Pro Cinema ceva desene HB clasice. Si erau si subtitrate :OK:

#1454
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007

 pufonel, on 28 decembrie 2014 - 00:13, said:

Am prins pe Pro Cinema ceva desene HB clasice. Si erau si subtitrate Posted Image
Mai stii ziua si ora ?

#1455
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,872
  • Înscris: 28.11.2006
Nu mai stiu, oricum era asta vara. Scuze ca nu am precizat de la inceput si ca le-am dat sperante false unor colegi de forum Posted Image

#1456
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007
Zicea cineva ca pe Focus DTH se transmite Boomerang varianta "nelocalizata", care se vede si se aude mai bine.

E adevarat ? E aceeasi grila ? E doar pe Focus Sat ?

#1457
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Este acelaşi Boomerang, fără insert-urile cu publicitate şi cu sigla permanentă.

Şi pe Focus Sat, şi pe DIGI TV D.T.H..

#1458
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007

 alfa_alfa, on 30 decembrie 2014 - 19:02, said:

Este acelaşi Boomerang, fără insert-urile cu publicitate şi cu sigla permanentă.

Şi pe Focus Sat, şi pe DIGI TV D.T.H..
... deci e varianta pe care o aveam inainte sa intre pe cablu "localizarea", nu ? Ai vazut live transmisia ? Se vede si se aude mai bine?

E groaznica calitatea de vreo 2 luni pe Boomerang. Sunet infundat, macroblocuri, intreruperi... urat de tot...

Mentionez ca sunt pe Nextgen (Telekom).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate