Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Sony-Ericsson K900i

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1
alin179

alin179

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 23.02.2005
sa fie adevarat? asta chiar ca ar fi un telefon de vis. la doar 101g. din pacate nu am gasit nici o poza cu telefonul. aici aveti specificatiile:

K900 and K890 – Features at a glance:

Imaging & Messaging
- 5.1 Mega pixel with Auto Focus Camera
- Xenon Flash
- BestPic™
- Video and image stabilizer function
- 2.3” QVGA 262K TFT display
- Active lens cover
- Photo keys
- Cyber-shot™ user interface
- Memory for 100 pictures (at 5.1MP), 128 MB internal user memory
- QVGA Video recording/playback (30fps)
- Adobe picture/video PC SW
- 3x Optical zoom
- 16x Digital zoom
- Auto red eye reduction
- DPOF & PictBridge
- Time line view of pictures
- Picture Blogging (powered by Blogger)
- PictureDJ ™ and VideoDJ™
- Standard push e-mail (P-IMAP) support
- VGA camera for Video Telephony (no VGA camera in K790)

Entertainment
- Music Player (MP3, AAC, AAC+, eAAC+ support)
- Video Player
- Stereo Bluetooth profile (A2DP)
- Music DJ™
- OMA DRM phase 1.x
- Streaming Audio/Video
- 3D games
- A/B buttons for horizontal games support
- RDS FM radio

Connectivity
- Bluetooth® 2.0
- IrDA
- HTML Full Browser with RSS readers
- USB 2.0 Mass storage
- External antenna connector
- Memory Stick Micro™ (M2™) slot / Mini-SD™
- Flight mode
- Multitasking
- USB cable, stereo portable handsfree and PC software in the box
- Talk time: up to 9 hours GSM/3.5 hours UMTS
- Standby time: up to 350 hours
- Size: 117 x 48 x 11 (13) mm
- Weight: 101 grams

http://www.sefanatic...-k900-and-k890/

sper sa fie adevarat, cu toate ca pe site-ul lor nu e nici o informatie

#2
Silviu_m9

Silviu_m9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 13.08.2006
Ii cred in stare pe cei de la Sony Ericsson sa faca un astfel de telefon . Abeea astept sa apara vreo poza cu acest telefon  :rolleyes:  :rolleyes:

#3
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 04.02.2006
daca nu are sistem de operare, nu merita sa dai bani asa multi pe el, si banuiesc ca va costa peste 10 milioane! iti iei o camera foto adevarata la banii respectivi....si oricum, de cand am trecut de la un sony erricson fara OS la un nokia cu symbian, nici nu as concepe sa mai am un mobil fara OS. si inca... ceva: majoritatea "dotarilor" pentru camera foto cu care cei de la sony iti iau mintile sunt doar de natura comerciala, pt ca, asa cum se tot spune pe diverse forumuri, inclusiv aici, nicio camera de mobil nu poate concura o camera individuala

#4
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006

View Postcretacic, on Dec 22 2006, 13:41, said:

daca nu are sistem de operare, nu merita sa dai bani asa multi pe el, si banuiesc ca va costa peste 10 milioane! iti iei o camera foto adevarata la banii respectivi....si oricum, de cand am trecut de la un sony erricson fara OS la un nokia cu symbian, nici nu as concepe sa mai am un mobil fara OS. si inca... ceva: majoritatea "dotarilor" pentru camera foto cu care cei de la sony iti iau mintile sunt doar de natura comerciala, pt ca, asa cum se tot spune pe diverse forumuri, inclusiv aici, nicio camera de mobil nu poate concura o camera individuala
Invidia :D  :D  :D

#5
Silviu_m9

Silviu_m9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 13.08.2006
Iti garantez ca daca va aparea acest telefon , va face poze mai bine ca multe camere digitale . . . .

#6
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
eu ma multumesc cu o poza facuta la 2 MP, chiar daca am k800, majoritatea pozelor le fac la 2 MP.
Deja cu banii pe care o sa-i dai pe un astfel de tel mai bine iti cumperi o camera foto cu mai multi MP...

#7
Dante_Sparda

Dante_Sparda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 07.11.2006
He he he...o sa mi-l iau. Hope so.
Si eu am K800 si fac pozele la 3.2 ..ca deh, mi-am luat card :D
Cica asta ar fi K890/K900...

Attached Files


Edited by Dante_Sparda, 24 May 2007 - 14:07.


#8
asyst72

asyst72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 18.05.2006
Pacat totusi ca nu va avea si Wi-Fi din cate vad..
Mai ales acum cand spoturile internet free au iceput sa se extinda in Bucuresti (vezi Pta Universitatii)..

#9
Dante_Sparda

Dante_Sparda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 07.11.2006

View Postasyst72, on May 31 2007, 11:26, said:

Pacat totusi ca nu va avea si Wi-Fi din cate vad..
Mai ales acum cand spoturile internet free au iceput sa se extinda in Bucuresti (vezi Pta Universitatii)..


Alea nu sunt specificatiile finale...poate or sa introduca si Wi-Fi ... ar fi prea tare..:D

#10
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005

View PostDante_Sparda, on May 24 2007, 15:04, said:

He he he...o sa mi-l iau. Hope so.
Si eu am K800 si fac pozele la 3.2 ..ca deh, mi-am luat card :D
Cica asta ar fi K890/K900...
Hmm, speram sa adauge Wi-Fi si sa-i schimbe design-ul, mie unul nu imi place ce vad in poza postata de tine. In rest dupa specificatii va fi super telefonul, tinand cont de ce poze de calitate scoate si K800 la 3.2 asta la 5.1 va fi :coolspeak: .
Un nou super telefon de la SE la fel cum ne-a obisnuit si pana acum, telefoane performante si pe deasupra si accesbile ca pret :) .

Pt cel de mai sus pt care symbian-ul reprezinta singurul lucru pe care si-l doreste la un telefon sa fie sanatos. Eu decat sa dau o caruta de bani pe un telefon doar sa fie symbian powered si sa ma tina bateria 1 zi doua, fara o camera decenta, etc, (ar mai fi de scris dar cred ca nu e locul potrivit) mai bine un telefon fara symbian dar care sa ofere functii multimedia performante si o baterie pe masura.

#11
Dante_Sparda

Dante_Sparda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 07.11.2006

View PostBobby_ro, on Jun 1 2007, 00:01, said:

Hmm, speram sa adauge Wi-Fi si sa-i schimbe design-ul, mie unul nu imi place ce vad in poza postata de tine. In rest dupa specificatii va fi super telefonul, tinand cont de ce poze de calitate scoate si K800 la 3.2 asta la 5.1 va fi :coolspeak: .
Un nou super telefon de la SE la fel cum ne-a obisnuit si pana acum, telefoane performante si pe deasupra si accesbile ca pret :) .

Pt cel de mai sus pt care symbian-ul reprezinta singurul lucru pe care si-l doreste la un telefon sa fie sanatos. Eu decat sa dau o caruta de bani pe un telefon doar sa fie symbian powered si sa ma tina bateria 1 zi doua, fara o camera decenta, etc, (ar mai fi de scris dar cred ca nu e locul potrivit) mai bine un telefon fara symbian dar care sa ofere functii multimedia performante si o baterie pe masura.


Da, atat ar mai trebui: Wi-Fi si schimbarea designului (e cam aiurea). Sincer, eu nu cred ca o sa arate asa, dar astea sunt singurele schite pe care le-am gasit. Si, la specificatiile alea atat as mai vrea: Wi-Fi - trebuie sa fie obligatoriu inclus. Daca nu va fi, asta e...nu moare nimeni.

Off: Cretacic, prostia aia de pe nokia numesti tu symbian?  :roflmaofast: Cand am vazut prima data la un coleg un nokia cu symbian(nici macar nu au touchscreen)...nici nu zici ca avea symbian...decat cand mi-a aratat ala la setari, atunci l-am crezut. Eu am avut un Benq P30, cu Symbian UIQ, touchscreen...si era prea tare...dar, ma plictisisem de smartphones, si am trecut la K800. Nu fa tu aluzie la Cyber-shot...compara un K800 cu alt jaf cu 3.2 Mpx...nu au aceeasi tehnologie. Oricum...lasa... ^_^

Edited by Dante_Sparda, 01 June 2007 - 10:45.


#12
asyst72

asyst72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 18.05.2006
Oricum e ciudat ca modelul asta K900/890 inca nu a aparut.. Din cate am vazut eu era anuntat pentru trim.I 2007..
Macar pe siteul oficial trebuia sa fie un promo, ceva.. Dar nimic!
Deocamdata doar presupuneri..

Edited by asyst72, 01 June 2007 - 10:53.


#13
Dante_Sparda

Dante_Sparda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 07.11.2006

View Postasyst72, on Jun 1 2007, 11:52, said:

Oricum e ciudat ca modelul asta K900/890 inca nu a aparut.. Din cate am vazut eu era anuntat pentru trim.I 2007..
Macar pe siteul oficial trebuia sa fie un promo, ceva.. Dar nimic!
Deocamdata doar presupuneri..


Din cate am vazut eu...erau si sunt doar zvonuri. Nu e nimic anuntat... candva ar trebui sa apara. Probabil toamna asta.. sau cine stie?

#14
vlad2006

vlad2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 05.02.2006
acum am un k750 cu soft de w800 si mai nou si un card de 4gb  :P  pacat ca nu are si edge :(
sincer nu ma atrag deloc aceste specificatii. am deja tot ce vreau de la un telefon : semnal bun, baterie buna. un mp3 player mai mult decat decent, o camera foto pe care o folosesc din an in paste (avand un canon s3is chiar nu vad de ce imi trebuie camera la telefon, poate doar asa pentru un instantaneu...oricum 2 MP sunt suficienti).

din tot ce a aparut si va aparea in curand DOAR iPhone mi se pare revolutionar (desi e cam mult spus).

oricum astept momentul cand o sa avem pe telefon o camera video cu 3 CCD  :P

PS: dupa includerea camerei foto si a mp3 playerului (care acum sunt standard) cred ca urmeaza ca si 3g, wifi, gps sa devina standard.

Edited by vlad2006, 03 June 2007 - 14:16.


#15
antidote

antidote

    V

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 29.07.2005
Wow... ma uit pe specificatii si nu`mi vine sa cred. Mai e telefon asta, sau camera foto, sau MP3 Player, terminal email sau... gadget?

#16
Dante_Sparda

Dante_Sparda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 07.11.2006

View Postantidote, on Jun 3 2007, 22:20, said:

Wow... ma uit pe specificatii si nu`mi vine sa cred. Mai e telefon asta, sau camera foto, sau MP3 Player, terminal email sau... gadget?


Deocamdata nu se stie... sa ii puna Wi-Fi ...si atunci se poate spune 100% ca e un adevarat si veritabil gadget.... :D :peacefingers:

#17
cipz

cipz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 03.05.2005

View Postalin179, on Dec 22 2006, 13:12, said:

- Memory Stick Micro™ (M2™) slot / Mini-SD™
E dual-slot!  :o

#18
Dante_Sparda

Dante_Sparda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 07.11.2006

View Postcipz, on Jun 4 2007, 20:38, said:

E dual-slot!  :o


MiniSD e pomana curata :D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate