Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Ideall - magazin online

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1
hardvare

hardvare

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 02.08.2005
Am găsit niște produse ieftine la Ideall.

A cumpărat cineva ceva de acolo? Dacă da, ce impresie v-a lăsat?

Merci!

#2
renderman

renderman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.11.2004
Nu are afisate pe site : termeni si conditii, politica de confidentialitate, politica de returnare a produselor. Site dubios, de evitat.

#3
hardvare

hardvare

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 02.08.2005
Nu sunt protejat suficient de chestia de care vorbeați voi AICI? :huh:

#4
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

Quote

Kogalniceanu nr. 29, apt. 7, BUCURESTI

posibil sa fie firma de apartament

#5
hardvare

hardvare

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 02.08.2005

View Postromaximusro, on Dec 21 2006, 20:15, said:

posibil sa fie firma de apartament
Da, biroul e într-un apartament pe Kogălniceanu, iar marfa e într-un depozit (nu știu în ce zonă). Le-am zis că poate trec pe la ei să văd marfa, daca am drum prin București zilele astea și mi-au spus să le comunic cu 3 ore mai devreme de a trece ce anume vreau să văd, ca să aducă produsele din depozit. Până la urmă, și în firmele de apartament poți găsi oameni cinstiți :) , dar mă interesa o experiență a vreunuia dintre voi în legătură cu firma asta.

#6
LXF

LXF

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 12.11.2006
Am cumparat de la ei acum un an (tot prin decembrie) un TFT de 19". Am dat comanda telefonic, produsul a venit a doua zi si l-am ridicat personal de la sediul lor, aflat intr-un apartament pe Kogalniceanu, langa benzinaria Petrom. Erau 2, 3 baieti care am inteles ca incepusera recent afacerea. Am probat monitorul inainte sa il cumpar. Oamenii au fost serviabili si nu am avut probleme.

Site-ul lor se numea mhz.ro inainte. Avea legatura cu un sistem de fidelizare destul de stupid, in care punctele pe care le acumulai la cumpararea produselor se numeau megahertzi (ex.: cumparai o camera foto, primeai 20 de mhz :) )

Din punctul meu de vedere, conteaza destul de mult si cat de seriosi sunt oamenii cu care ai de a face, nu doar marimea firmei pe care o reprezinta.

#7
godzilla

godzilla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 13.08.2006
mie imi pare a reclama ordinara  :puke:   :deadtongue:

#8
hardvare

hardvare

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 02.08.2005

View Postgodzilla, on Dec 21 2006, 22:22, said:

mie imi pare a reclama ordinara  :puke:   :deadtongue:
Și advertiseru' care ar fi? Eu sau LXF? :) Sau amândoi? :D

PS: Mie-mi sună a trolling ordinar. Circulați, vă rog! :)

#9
megutz

megutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 21.07.2008
NU NU NU Si iarasi NU.

Edited by megutz, 19 February 2009 - 19:30.


#10
eSkybax

eSkybax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 20.09.2007

View Postmegutz, on Feb 19 2009, 19:27, said:

NU NU NU Si iarasi NU.
Poate zici si DE CE ? DE CE? DE CE? si iarasi DE CE?

#11
megutz

megutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 21.07.2008
normal
am cumparat un aer de 25 de milioane (!) si ne-a venit telecomanda zgariata. deci nu o liniuta, doua, ci zgariata rau. i-am sunat si au zis ca da, se rezolva, ma suna luni, ma suna marti.. normal, de fiecare data am sunat eu si m-au amanat (ca dau mail si asteapta raspuns etc)
cand a fost sa ia banii, in 2 minute au sunat.. dar sa rezolve problema asta, nimic. i-a durut in dos.
aere de superioritate si "-de ce m-ati sunat, n-am zis eu ca va sun?"
mi-e sila si nici nu vreau sa imi amintesc.

#12
andreeavd

andreeavd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.03.2011
Se pare ca aceasta firma a evoluat. M-am speriat ce am citit. Am cumparat de la ei anul trecut  un cuptor incorporabil Bosch si o combina frigorifica Bosch. N-am avut nici o problema cu ele pana acum. La livrare mi-au adus produsele pana in bucatarie. Erau sigilate ca la carte, cu eticheta privind detaliile modelului. Am certificat de garantie, manuale, tot ce se primeste si din magazin. Comanda am facut-o telefonic si imi era putin teama sa nu inteleaga gresit cel de la capatul celalat al firului, dar a fost ok.

#13
Blandu

Blandu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 28.05.2006
Am comandat si eu de la ei o masina de spalat. Trebuie sa vina saptamana viitoare. Au avut cel mai bun pret. La dealerul Ariston era 2000Ron iar la ei 1550Ron. Diferenta este enorma.  Sper sa fie ok. Nu vad de ce nu ar fi...
Mai sunt si alte pareri?

#14
cristi_saulea

cristi_saulea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 07.10.2006
Am cumparat un LCD anul trecut de la ei si totul a fost ok. Functioneaza fara probleme. Sper sa nu fie nevoie sa apelez la garantie.

#15
akeem

akeem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,878
  • Înscris: 17.10.2003
Am comandat de la ei toata aparatura de bucatarie (anul trecut). Ca preturi fata de magazinele normale am salvat vreo cateva milioane bune (din cate citesc in fisierul de cheltuieli am cumparat de vreo 90 milioane).
Problema e ca m-au amanat de m-au innebunit. De unde totul era pe stoc iar ce nu era venea in maxim 2 saptamani... am ajuns sa treaca si concediul si eu tot nu aveam ce-mi trebuie. Pana la urma m-am dus la depozit, mi-am luat o parte din aparate (ca erau cei cu mobila acasa si aveau nevoie sa decupeze exact), apoi cu chiu cu vai au adus frigiderul si masina de spalat (dupa inca o saptamana - doua) iar la plita am renuntat, mi-am luat din Domo.
Cred ca toata chestia a tinut vreo 2 luni in total. Telefoane de inebunisem, avans platit (20 mil) din prima, apoi totul platit cash la ei la depozit, ca altfel nu stiu ce incurcaturi (chipurile) ar fi avut... nu vreau sa ma gandesc ce ar fi insemnat ca tot procesul sa fie intr-adevar de magazin on-line (adica sa nu fie posibil sa ma duc personal la ei sa platesc si sa ridic majoritatea lucrurilor).

#16
G12345

G12345

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 16.03.2007
Am comandat o combina frigorifica. Dupa 3 zile lucratoare mi-au anulat comanda fara sa-mi trimita un mail, fara sa-mi dea un telefon, fara nicio explicatie. Combina si acum figureaza "Stoc: da" pe site-ul lor.
Din partea mea au nu o bila neagra ci un sac intreg cu bile negre ! Nu o sa mai comand nimic de la ei.   :thumbdown:

#17
acquadigio

acquadigio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 20.09.2006
Confirm si eu livrarea greoaie. Totusi, alte probleme nu sunt si masina de spalat vase functioneaza cum trebuie.

#18
akeem

akeem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,878
  • Înscris: 17.10.2003
Nici eu n-am nicio problema cu produsele livrate, dar asta nu e meritul lor, ca nu ei le-au fabricat.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate