Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...
 

soft karaoke

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
smil3y

smil3y

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 11.12.2006
Deci nu am mai citit sa vad daca a mai existat un topic  din asta . insa aca exista puteti sa dati move ..Despre ce este vorba . Daca dau play la o mel in winamp am nevoie de un soft care la un moment dat sa bage pe fundal mel respectiva adik sa cante dar mai incet si in acelasi timp sa intru cu microfonu si sa vb eu akolo  bla bla bla .. .Daca stiti ...ziceti-mi si mie pls  :worthy:

#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,409
  • Înscris: 08.12.2006

View Postsmil3y, on Dec 20 2006, 17:01, said:

Deci nu am mai citit sa vad daca a mai existat un topic  din asta . insa aca exista puteti sa dati move ..Despre ce este vorba . Daca dau play la o mel in winamp am nevoie de un soft care la un moment dat sa bage pe fundal mel respectiva adik sa cante dar mai incet si in acelasi timp sa intru cu microfonu si sa vb eu akolo  bla bla bla .. .Daca stiti ...ziceti-mi si mie pls  :worthy:
daca am inteles bine, prin sa bage pe fundal mel respectiva intelegi de fapr sa se auda vocea mai incet, ca sa o dai mai incet cu totul nu trebe soft, are winampul volum...
nu exista soft sau plugin care sa faca negativ dintr-un pozitiv, dar pt karaoke&fun incearca aici sau aici, astea-s plugin-uri pt winamp
sau incearca music morpher, am vazut ca e foarte laudat  :D
sau are si nero wave editor la tools un karaoke filter
sau orice program de editare audio
sau cauta cu google orice vocal remover si vezi care iti place
oricum nu vei reusi sa faci negativ decat pt karaoke&fun
sau daca vrei sa faci karaoke pe muzica din alte parti ale lumii, cauta free midi, la ale lor se gasesc, la ale noastre ba...

Edited by antinari, 21 December 2006 - 01:37.


#3
smil3y

smil3y

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 11.12.2006
Nu ma  hai sa fiu mai explicit .. in winamp  uite spre exemplu vreau sa fac o dedicatie folosind microfonul... sa cate muzica mai incet ...spun ce am de zis si pe urma sa se continuie melodia ...

#4
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Talk Over .......

#5
DjFaby

DjFaby

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 21.03.2007

View Posta21alex, on Dec 21 2006, 16:13, said:

Talk Over .......
ce e asta program sau o functie in winamp?

#6
buncar

buncar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,725
  • Înscris: 15.04.2005

View PostDjFaby, on May 28 2008, 17:03, said:

ce e asta program sau o functie in winamp?
Pentru problema ta eu am o varianta care s-ar putea sa fie complicata pentru tine.Incarci melodia respectiva intr-un multitrack pe canalul 1.Pe canalul 2 dai record(dar setezi in prealabil recordul pe Mic) si vorbesti dedici, ce faci tu acolo, apoi pe canalul 1 reduci volumul pe bucata in care se mixeaza cu vocea dupa care salvezi printr-un mixdown sau render as sau save as, in functie de multitrackul folosit...Poate exista si ceva programe simple pentru asa ceva dar nu cunosc.

#7
DjFaby

DjFaby

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 21.03.2007

View Postbuncar, on May 29 2008, 00:00, said:

Pentru problema ta eu am o varianta care s-ar putea sa fie complicata pentru tine.Incarci melodia respectiva intr-un multitrack pe canalul 1.Pe canalul 2 dai record(dar setezi in prealabil recordul pe Mic) si vorbesti dedici, ce faci tu acolo, apoi pe canalul 1 reduci volumul pe bucata in care se mixeaza cu vocea dupa care salvezi printr-un mixdown sau render as sau save as, in functie de multitrackul folosit...Poate exista si ceva programe simple pentru asa ceva dar nu cunosc.
foarte complicat ms oricum...cred ca o sa folosesc Sam Broadcaster :) :D

#8
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,409
  • Înscris: 08.12.2006

View PostDjFaby, on May 28 2008, 17:03, said:

ce e asta program sau o functie in winamp?
E o funcție pe care o găsești pe unele mixere (cele pentru DJ au cam toate).
Sau vezi TALK-OVER PLUG-IN, nu l-am folosit dar spune că
Talk-Over 1.1 is a DSP plug-in that allows you to lower the volume of the main audio stream when you talk thorugh the microphone. This effect is also known as "ducking" in the radio broadcasting jargon.

This plug-in also allows you to optionally mix the voice stream with the music.

Talk-Over 1.1 supports Windows Media Player 9 or later and Winamp 3 or later.


#9
DjFaby

DjFaby

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 21.03.2007
sa zicem... inca una... am o melodie... instrumentala vreau sa o transform in melodie de karaoke adica sa ii adaug lirica cu ce program fac asta ... vreau sa deschid melodia cu KARAFUN dar sa ii apara si lirica... doar ca melodia e mp3 cum o fac sa ii apara si lirica cand o deschid cu karafun?:D

#10
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,409
  • Înscris: 08.12.2006
Păi pui versurile (cu / între silabe), din câte țin minte poți importa fișier txt, da nu mai țin minte exact cum se face, citește și tu helpul.
Ca să-i spui când să schimbe de la o silabă la alta lași melodia să curgă și apeși bara de spațiu în locurile alea. Nimic complicat, dacă găsesc timp zilele astea îl instalez și îți spun exact, dacă nu te descurci cu helpul.

update
Ca să imporți fișier txt
Project > Modify the text > File


PS Chestiile astea le faci în karafun editor, nu în player, poți să le salvezi apoi ca fișier kfn sau ca fișier video (avi sau ce formate mai știe)

Edited by antinari, 29 May 2008 - 21:23.
update...


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate