Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

PRO TV HD.

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
2532 replies to this topic

#73
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

PRO TV face un pas inainte.

  • Dupa emisiunea „Dansez pentru tine“, PRO TV lanseaza, asta-seara, de la ora 21.30, si un serial avind ca tema dansul, „Cu un pas inainte“. Monica Davidescu, Oana Pellea, Razvan Vasilescu sint protagonistii.
  • Pe parcursul mai multor episoade, filmul „Cu un pas inainte“ va prezenta drumul catre celebritate al unor tineri dansatori de la Academia de Arte ale Spectacolului „Carmen Caragiu“. 18 tineri din sute de aspiranti au reusit sa convinga prin talent si ambitie ca merita sa fie studenti la cea mai prestigioasa scoala de arte din tara. Competitia va fi crincena, iar studentii vor lupta cu toate armele pentru a fi pe locul intii, pentru ca doar unul dintre ei va ajunge cu adevarat mare. „Cu un pas inainte“ e o adaptare dupa „Un paso adelante“, un serial care a facut furori in 20 de tari, printre care Spania, Franta, Ungaria, Germania. Varianta romineasca e produsa de MediaPro Pictures.
   Lectii de la dansatori profesionisti.
  • Actorii au invatat sa danseze pe platourile din Buftea, multe luni, pentru ca prestatia lor sa fie apropiata de cea a unor dansatori profesionisti. O mina de ajutor le-a dat si Ioana Macarie, coregraf de profesie, care i-a antrenat si pe Andra si Florin Birica la „Dansez pentru tine“. In film, Ioana isi joaca propriul rol, fiind coregrafa studentilor de la Academie. Printre cei alesi sa-i intruchipeze pe tinerii aspiranti la glorie se afla Ana Ularu, Serban Gomoi, Alex Mihalus, Madalina Ghitescu, Eugen Jebeleanu, Diana Cavallioti si Aylin Cadir, fosta componenta a trupei Pops.
  • Pentru rolul directoarei Carmen Caragiu a fost aleasa Oana Pellea, o artista care nu se afla la prima colaborare cu Trustul Pro, ea aparind si pe genericul telenovelei „Pacatele Evei“ de la Acasa TV. Razvan Vasilescu, Emilia Dobrin, Cristi Iacob, alte nume importante din distributie, vor fi decanul Radu Tomozei, profesoara de canto si dictie Claudia Oancea si profesorul de actorie Cristian Romanescu.
  Lectii de la stripteuze profesioniste.
  • Monica Davidescu va intra in pielea lui Edith Dinescu, profesoara de dans clasic la Academia de Arte ale Spectacolului, o fosta balerina care, din cauza unui accident la picior, isi abandoneaza talentul in favoarea alcoolului si isi face o cariera din dansul la bara, intr-un club de noapte. „Ea e alcoolica, eu nu. Ea a facut zece ani strip-tease, eu nu, dar am prezentat spectacole de cabaret cu dansuri mai sexy. Ea fumeaza, eu nu. Ei ii e greu sa aiba o relatie. Eu imi stiu drumul. Edith e in bataia vintului“, spune Monica. In episodul din aceasta seara, Monica Davidescu isi va exercita talentul de stripteuza. „A fost foarte greu. Pentru secventa de strip-tease am facut doua repetitii separate: intii am invatat elementele de baza ale dansului, cu una dintre coregrafele serialului, iar apoi mi-au fost aduse doua dansatoare profesioniste de la care am invatat miscarile specifice. Tot atunci am si exersat pe o bara adevarata. A fost foarte incitant, poate si pentru ca era un lucru pe care nu-l mai facusem niciodata“, a continuat ea. Imprumutind parca din viata personajului Edith Dinescu, actrita care apare pe scena Teatrului „I.L. Caragiale“, in „Chicago“, a suferit de curind un mic accident la un picior, care a urcat-o pe masa de operatie.
[ http://www.cotidianul.ro/fileadmin/2007/Martie/ed522/24main.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]Sursa: http://www.cotidianu...Hash=b9eee977ao

Edited by megafanro, 05 March 2007 - 15:46.


#74
mardarg3

mardarg3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 25.10.2006
Ar trebui si adi de vito sa primeasca ceva roluri la proteve sa mai umple golurile lasate de celelalte "vedete".

#75
ruben_timisoara

ruben_timisoara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,527
  • Înscris: 23.09.2006
Randi, Costi Ionita si Andreea Balan, la `Dansez pentru tine!`

O noua runda a emisiunii "Dansez pentru tine" se pregateste de zor in studiourile Pro TV fiindca, la 16 martie, se va da startul pentru alte opt perechi aflate in cautarea implinirii viselor. Dupa editia trecuta, se pare ca Anda Adam si Victor Slav si-au implinit visul de a-si gasi perechea, relatia lor fiind deja de notorietate. Nu se stie ce cupluri de turturele se vor mai lega in timpul antrenamentelor corp la corp, cert este ca avem din nou citeva nume sonore pe afis. Isi vor etala calitatile de dansatoare Laura Cosoi (care a studiat dansul 12 ani, iar mama ei este de meserie coregraf), Alina Crisan (blondina din trupa ASIA), Andreea Balan, care va incerca sa ne demonstreze ca nu face playback si in materie de dans. Gimnasta Corina Ungureanu (vedeta Playboy, printre altele) isi va pune la bataie talentul si farmecul pentru fericirea partenerului sau de dans. Tabara baietilor este alcatuita din Cosmin Stan (reporter al Stirilor Pro TV), Randi de la Morandi, Costi Ionita (iata un bun prilej pentru a da jos colaceii cu care s-a impodobit manelistul in ultima vreme!) si Adrian Tapciuc ("Fete cu lipici"). Iulia Vintur studiaza povestile participantilor, iar Banica Jr. pregateste un show incendiar!

sursa:http://www.7plus.ro/...3/2007&id=18636

#76
ruben_timisoara

ruben_timisoara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,527
  • Înscris: 23.09.2006
"Emmerdale - Afaceri de familie"

Ziarul Gandul | 08 martie 2007

"Emmerdale - Afaceri de familie", unul dintre cele mai populare si longevive seriale britanice, vine la Pro Tv de marti pana joi, de la ora 15.15. Serialul urmareste vietile catorva familii care traiesc in orasul Emmerdale: lupte pentru putere, intrigi, ascensiunea unor imperii economice si bataliile pentru a se mentine, barfe si idile, toate se regasesc in Emmerdale. Iar la pub-ul din oras, patronat de omul de afaceri Alan Turner, se fac si se desfac multe dintre afacerile care privesc familiile Sugden, Glover si Dingle.

Castigator al premiului BAFTA si al Premiului Academiei Britanice pentru productii soap in mai multe randuri, "Emmerdale - Afaceri de familie" a fost unul dintre serialele care a stabilit recorduri de audienta nu doar in Marea Britanie, ci in intreaga lume.
Online Advertising


Succesul acestui serial, ale carui filmari continua si in prezent", este atat de mare, incat in Marea Britanie a fost lansata cartea cu acelasi nume, tradusa apoi in alte zeci de limbi.

#77
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

Gheorghe Dinica vine "La servici".

  • Si-a trecut in cont peste 70 de filme si zeci de piese de teatru. Acum, Gheorghe Dinica isi joaca propriul rol in sitcomul "La servici", intr-un episod pe care telespectatorii Pro TV il vor putea urmari marti, 13 martie, de la ora 23. "Simt un fel de retinere, n-am mai facut asta pana acum. De fapt, sa-ti joci propriul rol nu este inventia noastra, a romanilor, am mai vazut asta in filmele sau in serialele americane. Apare actorul si se autojoaca. Are mult haz, cred eu, e un fel de «Hai sa glumim despre noi!»", spune Gheorghe Dinica despre aparitia sa din serialul "La servici".
  • Povestea episodului "Am filmat si nopti, am filmat si zile" este simpla. Un tanar regizor, pe numele sau Sergiu Nicolaesco, inchiriaza spatiul firmei "Sc. Plastik Srl" pentru o filmare. Asa se face ca angajatii micutei firme se trezesc intr-o zi aparent obisnuita cu marele Gheorghe Dinica la ei in birou. Uluiti de vizita neasteptata, fiecare dintre ei reactioneaza cum poate. Daca in film angajatii sunt coplesiti de aparitia lui Dinica, in realitate actorii sitcomului "La servici" s-au bucurat enorm de venirea maestrului la Buftea si au marturisit ca marele actor ii inspira. "E un partener senzational si il respect enorm. Prezenta lui te inspira sa dai tot ce ai mai bun", spune Dragos Stemate, interpretul lui Vlad. "Este un actor extraordinar, m-am simtit foarte norocoasa si onorata sa joc alaturi de el", marturiseste Nicoleta Luciu, proaspat intrata in echipa serialului.
Sursa: http://www.gandul.in...vici_quot_.html

#78
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

View Postmegafanro, on Mar 5 2007, 15:45, said:

PRO TV face un pas inainte.

  • Dupa emisiunea „Dansez pentru tine“, PRO TV lanseaza, asta-seara, de la ora 21.30, si un serial avind ca tema dansul, „Cu un pas inainte“. Monica Davidescu, Oana Pellea, Razvan Vasilescu sint protagonistii.
  • Pe parcursul mai multor episoade, filmul „Cu un pas inainte“ va prezenta drumul catre celebritate al unor tineri dansatori de la Academia de Arte ale Spectacolului „Carmen Caragiu“. 18 tineri din sute de aspiranti au reusit sa convinga prin talent si ambitie ca merita sa fie studenti la cea mai prestigioasa scoala de arte din tara. Competitia va fi crincena, iar studentii vor lupta cu toate armele pentru a fi pe locul intii, pentru ca doar unul dintre ei va ajunge cu adevarat mare. „Cu un pas inainte“ e o adaptare dupa „Un paso adelante“, un serial care a facut furori in 20 de tari, printre care Spania, Franta, Ungaria, Germania. Varianta romineasca e produsa de MediaPro Pictures.
   Lectii de la dansatori profesionisti.
  • Actorii au invatat sa danseze pe platourile din Buftea, multe luni, pentru ca prestatia lor sa fie apropiata de cea a unor dansatori profesionisti. O mina de ajutor le-a dat si Ioana Macarie, coregraf de profesie, care i-a antrenat si pe Andra si Florin Birica la „Dansez pentru tine“. In film, Ioana isi joaca propriul rol, fiind coregrafa studentilor de la Academie. Printre cei alesi sa-i intruchipeze pe tinerii aspiranti la glorie se afla Ana Ularu, Serban Gomoi, Alex Mihalus, Madalina Ghitescu, Eugen Jebeleanu, Diana Cavallioti si Aylin Cadir, fosta componenta a trupei Pops.
  • Pentru rolul directoarei Carmen Caragiu a fost aleasa Oana Pellea, o artista care nu se afla la prima colaborare cu Trustul Pro, ea aparind si pe genericul telenovelei „Pacatele Evei“ de la Acasa TV. Razvan Vasilescu, Emilia Dobrin, Cristi Iacob, alte nume importante din distributie, vor fi decanul Radu Tomozei, profesoara de canto si dictie Claudia Oancea si profesorul de actorie Cristian Romanescu.
  Lectii de la stripteuze profesioniste.
  • Monica Davidescu va intra in pielea lui Edith Dinescu, profesoara de dans clasic la Academia de Arte ale Spectacolului, o fosta balerina care, din cauza unui accident la picior, isi abandoneaza talentul in favoarea alcoolului si isi face o cariera din dansul la bara, intr-un club de noapte. „Ea e alcoolica, eu nu. Ea a facut zece ani strip-tease, eu nu, dar am prezentat spectacole de cabaret cu dansuri mai sexy. Ea fumeaza, eu nu. Ei ii e greu sa aiba o relatie. Eu imi stiu drumul. Edith e in bataia vintului“, spune Monica. In episodul din aceasta seara, Monica Davidescu isi va exercita talentul de stripteuza. „A fost foarte greu. Pentru secventa de strip-tease am facut doua repetitii separate: intii am invatat elementele de baza ale dansului, cu una dintre coregrafele serialului, iar apoi mi-au fost aduse doua dansatoare profesioniste de la care am invatat miscarile specifice. Tot atunci am si exersat pe o bara adevarata. A fost foarte incitant, poate si pentru ca era un lucru pe care nu-l mai facusem niciodata“, a continuat ea. Imprumutind parca din viata personajului Edith Dinescu, actrita care apare pe scena Teatrului „I.L. Caragiale“, in „Chicago“, a suferit de curind un mic accident la un picior, care a urcat-o pe masa de operatie.
[ http://www.cotidianul.ro/fileadmin/2007/Martie/ed522/24main.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]Sursa: http://www.cotidianu...Hash=b9eee977ao


am vazut accidental cateva imagini din acest serial. ce mi-a placut a fost stilul de filmat, imi dadea impresia unui film f occidental dpdv al imaginii. O imbunatatiri fata de "baieti buni" de exemplu

#79
ruben_timisoara

ruben_timisoara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,527
  • Înscris: 23.09.2006
Ei se intrec la 'Dansez pentru tine'

O noua editie a emisiunii "Dansez pentru tine" isi va deschide ringul de dans din 16 martie la PRO TV. Opt perechi sunt pregatite sa se intreaca, in pasi de dans, in batalia viselor. Stefan Banica jr. si Iulia Vantur vor fi din nou gazdele acestui show.
[ http://www.libertatea.ro/usr/galerie_poze/14-15-vedete-2_5332.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Costi Ionita este partenerul de dans al Marinei Velle. Visul Marinei este sa-si poata ajuta iubitul cu o operatie complexa de chirurgie estetica si reparatorie. Marina si iubitul ei, Nicolae, sunt nedespartiti de 2 ani. Recent, Nicolae a suferit un accident tragic: intreaga fata i-a fost mutilata de o masina de deszapezire care curata baza partiei din Predeal.
[ http://www.libertatea.ro/usr/galerie_poze/14-15-vedete-1_5332.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Laura Cosoi il are ca partener pe Andrei Boanta. Visul lui este sa-i ofere bunicii o batranete mai usoara. Bunica este cea careia Andrei i-a spus pentru prima oara “mama”. Acum are 75 de ani, este batrana, bolnava si locuieste intr-o casa veche, din care lipsesc foarte multe.
[ http://www.libertatea.ro/usr/galerie_poze/14-15-vedete-3_5332.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Adrian Tapciuc danseaza pentru visul Liviei Cenan. Concurenta viseaza sa-si ajute sotul cu o operatie la piciorul stang, pentru tromboflebita profunda. Boala ii pune viata sotului ei in pericol in fiecare secunda, deoarece cheagurile de sange din picior pot oricand sa-i ajunga la plamani.
[ http://www.libertatea.ro/usr/galerie_poze/14-15-vedete-4_5332.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Cosmin Stan de la Stirile PRO TV danseaza pentru visul  concurentei Doina Ocu. Ea spera sa-si poata ajuta fetita in varsta de 4 ani, Iris - diagnosticata in urma cu un an si doua luni, cu autism infantil - cu un tratament de specialitate foarte costisitor. Iris trebuie dusa in America pentru recuperare.
[ http://www.libertatea.ro/usr/galerie_poze/14-15-vedete-5_5332.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Andreea Balan danseaza pentru Petrisor Ruge. Visul acestuia este sa-i aduca putina bucurie fratelui sau, Gheorghe. Ar dori sa-i poata deschide un atelier de tamplarie, pentru ca e singura meserie pe care o stie fratele lui. Gheorghe a suferit un soc la varsta de 5 ani  si a trebuit sa invete sa vorbeasca din nou. Nici acum nu se poate exprima prea bine. Atelierul de tamplarie ar insemna o sansa, o noua viata pentru el, mai ales ca in urma cu 3 ani a suferit un accident in urma caruia a ramas fara doua degete de la o mana si  cu unul imobil.
[ http://www.libertatea.ro/usr/galerie_poze/14-15-vedete-6_5332.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Corina Ungureanu danseaza cu Cristian Muntean. Visul tanarului este sa-i ofere fratelui sau vitreg, George, doua proteze performante pentru picioare, deoarece acesta a suferit anul trecut un accident feroviar, in urma caruia membrele i-au fost amputate.
[ http://www.libertatea.ro/usr/galerie_poze/14-15-vedete-7_5332.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Randi danseaza pentru realizarea dorintei Alexandrei Tomescu. Ea viseaza sa-si poata ajuta tatal vitreg, fostul arbitru FIFA Daniel Diaconu, cu o operatie cu celule stem la bazin, interventie pentru refacerea nervului sciatic si tratament pentru hemofilie.
[ http://www.libertatea.ro/usr/galerie_poze/14-15-vedete-8_5332.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Alina Crisan se afla pe ringul de dans pentru a-i indeplini visul lui Vasile Nita. Acesta vrea sa-i ofere o viata mai buna iubitei lui, Petruta. Cei doi sunt orfani si au crescut in centre de plasament. Vasile isi doreste sa  ii ofere iubitei sale o locuinta in care sa uite de grija zilei de maine.

sursa:http://www.libertate...n...&sid=174780

#80
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
o my god... costi ionita :confuzzled: :deadtongue:

#81
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

CINE VA CASTIGA "DANSEZ PENTRU TINE".

  • In aceasta seara de la 20:30 debuteaza la Pro TV cea de-a treia editie a emisiunii "Dansez pentru tine". Opt tineri vor lupta pentru a implini visul unei persoane dragi care are nevoie de ajutor. Pentru cauza lor vor dansa tot atatea vedete, a caror prestatie va atrana greu in ochii juriului dar si ai publicului, dupa cum spune psihologul Georgeta Ghinea.
  • "Analiza psihologica nu e concludenta, atata vreme cat nu am vazut cum danseaza perechile, daca sunt compatibile sau nu, cum arata persoanele, daca pot deveni simpatice sau antipatice telespectatorilor", a tinut sa precizeze doamna psiholog. Si asta pentru ca votul emotional al publicului tine si de felul in care sunt perceputi concurentii, dar si in functie de cum sunt prezentate povestile. "Pentru o analiza mult mai bine documentata ramane sa revenim dupa primele editii ale emisiunii. Pentru moment, putem face speculatii pe baza povestilor aparute in presa si a simpatiilor si antipatiilor despre care stim ca s-au nascut in jurul vedetelor, persoane pe care publicul le cunoaste", este de parere Georgeta Ghinea, care considera ca la aceasta editie a concursului va conta si faptul ca cele mai multe dintre vedetele participante nu se bucura de celebritatea celor care s-au implicat in editiile trecute.
VOTAT DE ADMIRATOARE.
  • In opinia psihologului, Randi are avantajul celebritatii dar si al calitatilor fizice. "Este un baiat frumusel, admiratoarele vor vota probabil cu el, insa eu nu cred foarte mult in aceasta poveste. Totusi, drama pe care o traieste tatal vitreg al Alexandrei Tomescu, un fost arbitru F.I.F.A. (prin urmare, este un fel de vedeta la randul lui pentru ca publicul il stia dinainte de a-i auzi povestea la "Dansez pentru tine") care are nevoie de o operatie pentru refacerea nervului sciatic si tratament pentru hemofilie, ar putea fi prezentata de asa maniera, incat sa impresioneze".
CAPITAL DE SIMPATIE.
  • Pe de alta parte, gimnasta Corina Ungureanu are o bila alba la capitolul simpatie: "Corina este iubita de romani, ceea ce va influenta foarte mult votul telespectatorilor. Si probabil ca va dansa si foarte bine, daca tinem cont de pregatirea ei. In plus, povestea lui Cristian Muntean care vrea sa-i ofere fratelui vitreg, ramas fara picioare, doua proteze performante, poate avea un impact vizual foarte puternic".
  • Frumoasa Laura Cosoi va atrage, la randul ei, telespectatorii fideli postului Pro TV, care o urmaresc in sitcomul "La bloc". Iar povestea lui Andrei Boanta, care lupta pentru a-i oferi o batranete linistita bunicii bolnave si sarace, femeia care i-a tinut loc si de mama, va impresiona in special persoanele mai in varsta, parinti si bunici, crede Georgeta Ghinea. Acestia vor aprecia efortul lui Andrei, un gest atat de rar intalnit la tinerii din ziua de azi.
  • O poveste extrem de trista este cea a micutei Iris, care, la numai patru ani, a fost diagnosticata cu autism infantil. "Mama fetitei, Doina Ocu, si partenerul-vedeta, prezentatorul PRO TV Cosmin Stan, au toate sansele sa obtina premiul de 50.000 de euro pentru ca Iris sa urmeze in America tratamentul de care are atata nevoie. Asta cu conditia ca cei doi sa danseze bine si sa castige simpatia publicului", avertizeaza Ghinea.
  • "Costi Ionita este un personaj nu foarte agreat de marele public, din ceea ce cunoastem din presa sau din aparitiile televizate. Si nu cred ca va surprinde placut prin gratia cu care va dansa. Povestea Marinei Velle si a iubitului ei, desfigurat in urma unui accident petrecut pe partia de la Predeal, este dramatica. Dar daca nu vor dansa bine, iar juriul va vota obiectiv, s-ar putea ca Marina si Costi sa se numere printre primii eliminati din concurs", crede psihologul.
  • Tinand cont de faptul ca analiza se bazeaza intr-o prima faza pe simpatiile si antipatiile generate de persoanele despre care avem date, in speta vedetele, Andreea Balan are un minus la acest capitol, considera Ghinea. Lucru care va influenta publicul telespectator chiar daca povestea lui Gheorghe, fratele vitreg al concurentului Petrisor Ruge, are probleme de vorbire si a ramas fara doua degete in urma unui acccident. "Ramane de vazut cum va percepe publicul aceasta pereche, pentru ca simpatiile si antipatiile nu sunt fundamentate rational pana la urma. Emotia nu stie carte, iar telespectatorii vor vota dupa cum le dicteaza inima", in opinia psihologului.
  • Iubirea dintre Vasile Nita (care va dansa cu Alina Crisan din trupa A.S.I.A.) si iubita lui, ambii orfani crescuti in centre de plasament, care viseaza la un viitor impreuna, va impresiona, insa nu la fel de mult ca in prima editie a emisiunii, cand premiul cel mare i-a revenit lui Florin Birica si iubitei sale, de asemenea orfani. Georgeta Ghinea spune ca publicul ar putea sa fie oarecum iritat de repetarea povestilor si sa nu le mai acorde la fel de multa atentie tocmai din acest motiv. Insa criteriul de iubire este foarte puternic si nu trebuie neglijat, crede Ghinea.
  • Impresionanta este si povestea Liviei Cenan, care danseaza cu vedeta PRO TV Adrian Tapciuc pentru ca sotul ei, diagnosticat cu tromboflebita profunda, boala care ii pune viata in pericol, sa aiba sansa unei operatii la piciorul stang. "Rezultatul va depinde foarte mult, dupa cum am precizat, de cum se vor descurca la probele de dans, de felul in care va fi prezentata povestea, dar si de modul in care ii vor percepe telespectatorii", este de parere Ghinea.
[ http://www.ziarulcn.com/poze/2007/03/16/46840.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]Sursa: http://www.ziarulcn....tine-46840.html

Edited by megafanro, 16 March 2007 - 01:12.


#82
mardarg3

mardarg3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 25.10.2006
Emisiunea "dansez pentru tine" ar fi frumoasa si educativa daca nu s-ar exploata la maxim suferinta umana in favoarea banilor. Cadrele acelea apropiate cu oameni care sufera si zoomul pe lacrimile celor care merg sa danseze pentru ei mi se par revoltatoare. Daca asta s-ar da doar la inceputul seriei nu ar fi o problema, dar se repeta de fiecare data cind concurentul apare pe scena, iar prezentatorul mai rasuceste inca o data cutitul in sufletul lui doar -doar mai stoarce ceva lacrimi :madanimated: . Mi-e sila!!!!! Colegii de la Prima cu Megastar mi se par mult mai corecti.

#83
MrHollow

MrHollow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 20.01.2006
salut.
am si eu o intrebare
sunt nou in ale DVB si eram curios daca se poate face sa prind ProTV HD prin receiverul DOLCE pe un LCDTV HDReady Samsung

#84
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006

View Postmardarg3, on Mar 16 2007, 15:27, said:

Emisiunea "dansez pentru tine" ar fi frumoasa si educativa daca nu s-ar exploata la maxim suferinta umana in favoarea banilor. Cadrele acelea apropiate cu oameni care sufera si zoomul pe lacrimile celor care merg sa danseze pentru ei mi se par revoltatoare. Daca asta s-ar da doar la inceputul seriei nu ar fi o problema, dar se repeta de fiecare data cind concurentul apare pe scena, iar prezentatorul mai rasuceste inca o data cutitul in sufletul lui doar -doar mai stoarce ceva lacrimi :madanimated: . Mi-e sila!!!!! Colegii de la Prima cu Megastar mi se par mult mai corecti.
Ai perfecta dreptate, acum seamana cu Stupize stupize (de fapt in sezonul trecut Iulia Vantur a zis la un moment dat din greseala ca se afla la Surprize) :roflmaofast:. In plus faptul ca l-au adus pe Costi Ionita e de-a dreptul :puke: Oare o sa danseze pe manele? :death:

#85
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

View Postmardarg3, on Mar 16 2007, 15:27, said:

Emisiunea "dansez pentru tine" ar fi frumoasa si educativa daca nu s-ar exploata la maxim suferinta umana in favoarea banilor. Cadrele acelea apropiate cu oameni care sufera si zoomul pe lacrimile celor care merg sa danseze pentru ei mi se par revoltatoare. Daca asta s-ar da doar la inceputul seriei nu ar fi o problema, dar se repeta de fiecare data cind concurentul apare pe scena, iar prezentatorul mai rasuceste inca o data cutitul in sufletul lui doar -doar mai stoarce ceva lacrimi :madanimated: . Mi-e sila!!!!! Colegii de la Prima cu Megastar mi se par mult mai corecti.


100% de acord cu tine. tampita faza cu prezentarea nefericitilor alora,daca as fi prezentator mi-ar fi sila sa fac asa ceva. trebuia lasata doar parte de dans, facuta mai interesant prin altceva.

#86
burli

burli

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 06.04.2005
eu mi-am luat un SRT 50 , prind antenele 1si 3 , realitatea , dar la protv hd nu se prinde nimic iar la protv sd numai sonorul chiar si cu o antena tipul SRT ANT 15... nu ma prind cum sa fac sa le vad , nu ma pricep prea bine...

#87
messeriasu

messeriasu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.03.2007
Salutari!

Am instalat cam toate view-erele de aici.. nu am reusit sa vad sub nici o forma ProTV-HD (canal 30). Am sonor dolby digital... dar nu am imgaine. Am instalat fel de fel de codec-uri... si nimic. Am Leadtek DV2000-H si prind perfect posturile de pe canalul 54 (Tvr1, Tvr2, Antena1, Antena 3 si Realitatea TV). Imi apare pe canalul 30 ProTV HD si ProTV SD.

Am citit tot thread-ul... nu inteleg ce nu-i in regula...

#88
kpax_2k

kpax_2k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 24.03.2007
HELO
SUNT NOU PE ACEST FORUM, DAR POT SA VA ZIC CATE CEVA CE AM DSPRE PROTV HD, PT CINE INTERESEAZA

DECI
PROTV HD ESTE INTR-O FAZA EXPERIMENTALA, SI E FACUT SPECIAL PT RECEPTOARE DE GENUL CELOR RECEPTIONEAZA POSTURI HD PRIN SATELIT...(CINE VREA SA MEARGA LA OBOR SA VADA ASA CEVA, CEI DE ACOLO SPUNEAU CA DACA L-AR VINDE AR COSTA CAM 15 MIL)

PE CALCULATOR PROBLEMA PRINCIPALA LA CEI CARE VAD SACADAT SI PORBLEME CU SUNET ESTE CA PC ARE PROBLEME LA DEOCDARE, ADICA, ESTE VORA DE MPEG 4CARE CONTINE F MULTE DATE SI TB O VIT DE PROCSARE F MARE A DATELOR. NU ESTE PROBLEMA DE RECEPTIE, indiferent de antena, si nici de codecuri

Este ca si cum ati pune un film divx codat la o rezolutie f buna pe un pentium 1 cu 32 ram si video pe pci, el merge dar f greu....

dupa cum zicea cineva mai sus incercati pe un sistem puternic, si o sa mearga

#89
cipz

cipz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 03.05.2005
Interesant: acum Pro tv transmite si SD si HD in paralel. Nu observam (azi am dat rescan pe frecventa).

@kpax_2k: Nu e vorba numai de sistem. E vorba si de antena. Eu am sistem pe care ar putea sa mearga, dar nu am luat antena speciala si vad sacadat din cauza asta insa nu o sa cumpar antena doar pentru ProTv pt ca nu merita.

@messeriasu: Esti sigur ca ai codecurile instalate si ca le si vad playerele? Ar trebui sa-ti mearga. Incearca si Pro Tv SD sa selectezi si vezi daca iti merge ala.

#90
alexcs

alexcs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 12.11.2005
"Semnalul poate fi receptionat folosind aceleasi antene ca in televiziunea clasica, nefiind nevoie de achizitionarea unor antene speciale ca in cazul serviciilor de televiziune prin satelit. "
Tampenia asta am citit-o pe o pagina de internet, despre protv hd. asta e gluma sau cum? cum poate o antena cu 7 elementi sa prinda hd? ori nu pricep eu ori tipul de la protv care a dat interviul e complet idiot. eu mi-am luat receptor hd, antena parabolica de 200cm, lnb 05db etc etc, am un tv hd care nu e nici plasma nici lcd (cei de la protv spun ca asta tre sa iti iei ca sa prinzi stirile lor bolnave in format high def ) ci e un crt slim si ma uit la lux tv care emite hd si iti dau lacrimile de cat de clara e imaginea, iar astia imi spun ca emit hd pe o antena colectiva????

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate