Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Ajutor la montarea unui casetofon pe Logan

  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
simocris

simocris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 01.03.2006
:D salut tuturor!am cumparat de mos craciun pentru tatal meu,proaspat posesor al unui Logan,un casetofon mai de doamne ajuta(el are cel standard,  casettedeck cu panou frontal detasabil si 4 difuzoare).Modelul este sony cdx-ra650 acesta.Problema este ca eu vreau sa il montez singur si ar fi prima data :).Stiu cum il scot pe cel vechi,am citit tot aici pe forum,cu acele 2 carlige,dar nu stiu daca mufele sunt la fel sau trebuiesc adaptori,ceva.Casetofonul nou are o "legatura de fire" dintre care o mufa lata la un capat care banuiesc ca intra in casetofon,iar la celalalt capat 2 mufe late care banuiesc ca sunt alimentarea si boxele dar mai are si doua fire, la capatul unuia este lipita o hartie pe care scrie "ATT" iar celalat are  un papuc iar pe el scrie "amp rem max 0.3A", iar astea 2 habar nu am pt ce sunt.din schema am vazut ca trebuie si impamantare.
Cineva care a montat asa ceva singur poate imi da niste sfaturi sau o scurta descriere,multumesc anticipat.

Edited by simocris, 19 December 2006 - 16:04.


#2
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006
DAca nu se potrivesc mufele si fara sa trebuiasca sa tai cablu sa le adaptezi la cel nou, se gasesc in comert adaptoare, eu iti dau un link la opagina unde gasesti adaptoare de genul asta, daca e vreo problema rog moderatorii sa sterga http://www.capodimon...eyword=&where=0  . Sper sa iti fie de folos

Edited by aiptek, 19 December 2006 - 16:47.


#3
simocris

simocris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 01.03.2006
merci pt link aiptek,mufele sunt pe sistem DIN,standard,deci normal se potrivesc daca si loganul e pe acelasi sistem :).
Chiar nu a montat nimeni de pe aici un casetofon in locul blaupunkt-ului de pe logan?

#4
$eb

$eb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 08.06.2005

View Postsimocris, on Dec 19 2006, 20:52, said:

Chiar nu a montat nimeni de pe aici un casetofon in locul blaupunkt-ului de pe logan?

Dai jos vechiu casetofon de la Logan. NU mai stiu ce model e acum , dar la ala vechi cu integrat Philips se desfacea cu doua " U" -uri din sarma. Intruduceai simultan cele 2 U-uri si facea click si il scoteai afara.

Mufele de conectare se potrivesc la sistem. Se cupleaza mufele si antena si cam asta e. La mufa de antena mai ai un adaptor.

Apoi in etapa finala,.. sania de tabla pe care va aluneca noul radio-CDPlayer se va fixa in lacas prin intoarcerea unor capete de tablita de pe acolo pentru o mai buna fixare.
Acum nu stiu cat ai inteles, dar e mai greu de explicat in cuvinte... poate cu fotografii, dar alta data.  B)


PS: DAMN! Acum am vazut si data,... dar poate este folositor si altui utilizator.

Edited by $eb, 30 April 2007 - 08:51.


#5
RoD1

RoD1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 11.05.2008
Am un Logan 2006 laureate , are deja un casetofon after-market panasonic dar as vrea sa ii pun altceva (asta e cam obosit).
Credeti ca este simpla schimbarea? doar plug and play?

#6
pownee13

pownee13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 31.03.2005
la majoritatea este plug and play. sau cel mult va trebui sa schimbi si cusca metalica in care intra casetofonul ca sa stea fix in bord.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate