Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...

Geoana: „Sistemul de vot es...
 Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...

Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri
 Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...

Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...
 Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...

Smart Switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

o fata care iubeste sala de forta are nevoie de ajutorul cunoscatorilor

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

rebecca

rebecca

New Member

• Grup: Members
buna.....m-am apucat de sala acum vre-o 6 luni...din oct am inceput facultatea iar la sala nu am putut sa renunt desi nu eram odihnita foarte bine....am inceput sa slabesc  :angry: (am pierdut 2 kg )  si am renuntat pt aproximativ o luna....m-am reapucat deoarece iubesc asta...dar totusi as vrea sa imi recuperez acele cateva kg pe care le-am pierdut si as mai vrea sa pun si putzina masa musculara!!!  :D pana acum nu am luat absolut nimik..dar   m-am hotarat sa iau IdealProtein de la redis pt a lua in greutate si pt masa musculara....as vrea sa stiu daca imi mai trebuie pe langa acest IdealProtein ceva suplimente aminoacizi sau carbohidrati?? am postat acest topic pt  a avea cat mai multe pareri despre asta!!! va multumesc anticipat

LoveDemon

LoveDemon

Internet Lodger

• Grup: Moderators
Stiu ca n-o sa prea iei in seama ce-ti spun eu: dar pe principiul "decat bolnav si sarac, mai bine sanatos si bogat" si "iarna nu-i ca vara", iti zic si eu ce-mi spunea mama cand aveam 38 de kile la 17 ani si 1.68m: "MAI BINE SLAB DECAT GRAS!".
Serios.

ryco78

ryco78

Member

sa fiu scurt carbohidratii ingrasa proteinele dau volumul muscular! in concluzie trebuie sa fie o combinatie din ambele!
eu te-as sfatuii sa iei un meal replacement adica cantitatea de proteine sa fie undeva pe la 35-40% si restul carbohidrati!
depinde de banii de care dispui dar firme romanesti iti recomand pronutrition care mi s-au parut mult mai bune ca redis si straine universal,weider,scitec si prolab!
oridinea e aleatorie mie scitec imi place cel mai mult la gust si rezultate!
o alta problema in a lua greutate si masa e somnul(odihna) si antrenamentul toate avand un rol foarte important!
iti urez bafta si sper sa te fi ajutat cu un sfat bun!
daca mai imi vin sfaturi asa rapide in minte o sa mai scriu daca te pot ajuta da-mi un pm!
a si daca chiar tii sa iei in greutate te sfatuiesc sa nu ai distanta mai mare de 4 ore intre mese!aici incluzand si suplimentele adica masa,supliment,masa la 4 ore una de alta maxim!
dupa 4 ore se spune ca incepe catabolismul muscular si deci se pierde din muschi!

Madib

Madib

Junior Member

View Postrebecca, on Dec 19 2006, 02:12, said:

buna.....m-am apucat de sala acum vre-o 6 luni...din oct am inceput facultatea iar la sala nu am putut sa renunt desi nu eram odihnita foarte bine....am inceput sa slabesc  :angry: (am pierdut 2 kg )  si am renuntat pt aproximativ o luna....m-am reapucat deoarece iubesc asta...dar totusi as vrea sa imi recuperez acele cateva kg pe care le-am pierdut si as mai vrea sa pun si putzina masa musculara!!!  :D pana acum nu am luat absolut nimik..dar   m-am hotarat sa iau IdealProtein de la redis pt a lua in greutate si pt masa musculara....as vrea sa stiu daca imi mai trebuie pe langa acest IdealProtein ceva suplimente aminoacizi sau carbohidrati?? am postat acest topic pt  a avea cat mai multe pareri despre asta!!! va multumesc anticipat

acele 2 kg le-ai pierdut deoarece, o data cu incetarea antrenamentelor ai pierdut retentia hidrosalina si glicogenul s-a retras din muschi...nu-ti fa probleme, in 2 saptamini le pui la loc.
Ideal Protein este o combinatie de proteina din soia, lapte si caseinat, spun ei...parti egale...e bine sa-l combini cu Energocarb...tot de la Redis...sau daca nu, cu dextroza...daca iei 100g de produs pe zi, ai sa ai rezultate.
e bine sa iei si un supliment de minerale si vitamine, eventual un pack, Spa Pack, daca nu ai bani, poti lua Daily Formula...tot de la Universal...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate