Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 

o fata care iubeste sala de forta are nevoie de ajutorul cunoscatorilor

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
rebecca

rebecca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 19.12.2006
buna.....m-am apucat de sala acum vre-o 6 luni...din oct am inceput facultatea iar la sala nu am putut sa renunt desi nu eram odihnita foarte bine....am inceput sa slabesc  :angry: (am pierdut 2 kg )  si am renuntat pt aproximativ o luna....m-am reapucat deoarece iubesc asta...dar totusi as vrea sa imi recuperez acele cateva kg pe care le-am pierdut si as mai vrea sa pun si putzina masa musculara!!!  :D pana acum nu am luat absolut nimik..dar   m-am hotarat sa iau IdealProtein de la redis pt a lua in greutate si pt masa musculara....as vrea sa stiu daca imi mai trebuie pe langa acest IdealProtein ceva suplimente aminoacizi sau carbohidrati?? am postat acest topic pt  a avea cat mai multe pareri despre asta!!! va multumesc anticipat

#2
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Stiu ca n-o sa prea iei in seama ce-ti spun eu: dar pe principiul "decat bolnav si sarac, mai bine sanatos si bogat" si "iarna nu-i ca vara", iti zic si eu ce-mi spunea mama cand aveam 38 de kile la 17 ani si 1.68m: "MAI BINE SLAB DECAT GRAS!".
Serios.

#3
ryco78

ryco78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 12.09.2005
sa fiu scurt carbohidratii ingrasa proteinele dau volumul muscular! in concluzie trebuie sa fie o combinatie din ambele!
eu te-as sfatuii sa iei un meal replacement adica cantitatea de proteine sa fie undeva pe la 35-40% si restul carbohidrati!
depinde de banii de care dispui dar firme romanesti iti recomand pronutrition care mi s-au parut mult mai bune ca redis si straine universal,weider,scitec si prolab!
oridinea e aleatorie mie scitec imi place cel mai mult la gust si rezultate!
o alta problema in a lua greutate si masa e somnul(odihna) si antrenamentul toate avand un rol foarte important!
iti urez bafta si sper sa te fi ajutat cu un sfat bun!
daca mai imi vin sfaturi asa rapide in minte o sa mai scriu daca te pot ajuta da-mi un pm!
a si daca chiar tii sa iei in greutate te sfatuiesc sa nu ai distanta mai mare de 4 ore intre mese!aici incluzand si suplimentele adica masa,supliment,masa la 4 ore una de alta maxim!
dupa 4 ore se spune ca incepe catabolismul muscular si deci se pierde din muschi!

#4
Madib

Madib

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 16.10.2003

View Postrebecca, on Dec 19 2006, 02:12, said:

buna.....m-am apucat de sala acum vre-o 6 luni...din oct am inceput facultatea iar la sala nu am putut sa renunt desi nu eram odihnita foarte bine....am inceput sa slabesc  :angry: (am pierdut 2 kg )  si am renuntat pt aproximativ o luna....m-am reapucat deoarece iubesc asta...dar totusi as vrea sa imi recuperez acele cateva kg pe care le-am pierdut si as mai vrea sa pun si putzina masa musculara!!!  :D pana acum nu am luat absolut nimik..dar   m-am hotarat sa iau IdealProtein de la redis pt a lua in greutate si pt masa musculara....as vrea sa stiu daca imi mai trebuie pe langa acest IdealProtein ceva suplimente aminoacizi sau carbohidrati?? am postat acest topic pt  a avea cat mai multe pareri despre asta!!! va multumesc anticipat

acele 2 kg le-ai pierdut deoarece, o data cu incetarea antrenamentelor ai pierdut retentia hidrosalina si glicogenul s-a retras din muschi...nu-ti fa probleme, in 2 saptamini le pui la loc.
Ideal Protein este o combinatie de proteina din soia, lapte si caseinat, spun ei...parti egale...e bine sa-l combini cu Energocarb...tot de la Redis...sau daca nu, cu dextroza...daca iei 100g de produs pe zi, ai sa ai rezultate.
e bine sa iei si un supliment de minerale si vitamine, eventual un pack, Spa Pack, daca nu ai bani, poti lua Daily Formula...tot de la Universal...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate