Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Cel mai tare Bassist/Chitarist

- - - - -
  • Please log in to reply
191 replies to this topic

#1
briansoad

briansoad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 01.09.2006
Pentru mine ca si bassist desigur, influenta principala a fost John Ro Myung, apoi a urmat si Billy Sheehan. Ca si chitarist a fost in primul rand John Petrucci apoi Joe Satriani.Apropo ,ce piese ale idolilor vostrii puteti interpreta ?

#2
Tomiax

Tomiax

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.12.2006
Din Romania King Tzapu(Animal x) :bigwhitegrin:
Din strainatate nush...

#3
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Imi pare rau de omul ala...dar ''tre' sa manance si gura lui o paine'' (King Tzapu)

#4
andjar

andjar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 10.01.2006
Cel mai mare basist  a fost JACO PASTORIOUS. Oricum cred ca cel putin primii cinci basisti din toate timpurile apartin jazz-ului.
cel mai mare chitarist... ma abtin ca iar incepe vesnica si fumata dezbatere dezbatere cu cei care care stiu sa aprecieze doar virtuozitatea.

Edited by andjar, 21 December 2006 - 22:57.


#5
exorcistul

exorcistul

    just listen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,548
  • Înscris: 31.05.2006

View PostTomiax, on Dec 21 2006, 18:35, said:

Din Romania King Tzapu(Animal x) :bigwhitegrin:
Din strainatate nush...
Tare asta :lol:

#6
briansoad

briansoad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 01.09.2006

View Postandjar, on Dec 21 2006, 22:54, said:

Cel mai mare basist  a fost JACO PASTORIOUS. Oricum cred ca cel putin primii cinci basisti din toate timpurile apartin jazz-ului.
cel mai mare chitarist... ma abtin ca iar incepe vesnica si fumata dezbatere dezbatere cu cei care care stiu sa aprecieze doar virtuozitatea.
vorbeste-ne, aici ai dreptul la libertate in exprimare, nimeni nu te poate condamna pt ce zici, e parerea ta personala.

#7
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

View Postandjar, on Dec 21 2006, 22:54, said:

Cel mai mare basist  a fost JACO PASTORIOUS. Oricum cred ca cel putin primii cinci basisti din toate timpurile apartin jazz-ului.
cel mai mare chitarist... ma abtin ca iar incepe vesnica si fumata dezbatere dezbatere cu cei care care stiu sa aprecieze doar virtuozitatea.

La concurenta cu Wooten. :)

#8
GuestX

GuestX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 12.10.2006
Parerea mea -  Yngwie Malmsteen - adevarat profesionist (datorita lui Yngwie Malmsteen si  Kirk Hammett m-am apucat eu de chitara acum 14 ani  :)  )

#9
briansoad

briansoad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 01.09.2006

View PostGuestX, on Dec 22 2006, 02:13, said:

Parerea mea -  Yngwie Malmsteen - adevarat profesionist (datorita lui Yngwie Malmsteen si  Kirk Hammett m-am apucat eu de chitara acum 14 ani  :)  )
ce instrument ai? si ce stii sa faci de la malmsteen?

#10
GuestX

GuestX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 12.10.2006

View Postbriansoad, on Dec 22 2006, 02:47, said:

ce instrument ai? si ce stii sa faci de la malmsteen?

   Acum sincer nu mai am cine stie ce instrumente, inainte eram mai maniac cu asa ceva, cand nu eram casatorit....
   Pana acum 1 an am avut un o chitara Yamaha RGX 321, un Fender Stratocaster (nu era copie) si o semiacustica Celebrity. Acum am o chitara Rockson (adica un stift, dar suna bine si arata foarte bine) si o chitara clasica Hora (dar din fabrica are captare sunet, equalizer etc,... ceva spre semiacustica).
   M-ai intrebat ce stiu sa fac de la Malmsteen...nu pot spune ca stiu sa fac ceva, mai rup si eu cateva solouri, etc de la el, dar nu am ajuns la acea performanta si nici nu voi ajunge vreodata, mai ales ca digitatia lui si viteza este fenomenala.
   Cand am spus "datorita lui Yngwie Malmsteen si Kirk Hammett m-am apucat eu de chitara acum 14 ani", nu m-am referit ca m-am apucat de chitara ca sa cant ceea ce canta ei, ci pur si simplu imi placea cum suna chitara in mana lor si asta m-a facut sa invat chitara. NU sunt profesionist desi cant de atatia ani, nu este o meserie pentru mine ci un simplu hobby, am cantat intr-o formatie pop-rock intre '94 - '98 si de atunci cant acasa  :) .  Atasez si o poza cu chitarile actuale si viitorul chitarist  :P

Attached Files


Edited by GuestX, 22 December 2006 - 03:06.


#11
jaymz_kirk_lars_rob

jaymz_kirk_lars_rob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 08.09.2006
Mie imi place Cliff :D

#12
briansoad

briansoad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 01.09.2006
are tremolo man, e tare chitara, sa tii de ea cu dintii :D, nu multi au asa ceva. foarte bine ingrijite chitarele, felicitari! bafta celui mic



Sarbatori fericite!

#13
exorcistul

exorcistul

    just listen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,548
  • Înscris: 31.05.2006
Jimi Hendrix, Stevie Ray Vaughn, Roy Buchanan, Eric Clapton....

#14
FadeToBlack

FadeToBlack

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,765
  • Înscris: 15.09.2005
Vai, Hammett, Satriani, Burton si cam atat...

#15
GuestX

GuestX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 12.10.2006

View Postbriansoad, on Dec 22 2006, 13:50, said:

are tremolo man, e tare chitara, sa tii de ea cu dintii :D, nu multi au asa ceva. foarte bine ingrijite chitarele, felicitari! bafta celui mic
Sarbatori fericite!


Multumesc!
Sarbatori fericite si tie si familiei si tuturor de pe acest  forum!

#16
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Santana (in perioada lui buna  B)  "Samba pa ti" imi da fiori pe sira spinarii cand o ascult.

#17
MadMike.Mitza

MadMike.Mitza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,956
  • Înscris: 01.03.2006
preferatii mei...bass: Michael Flea Balzary si Shavo Odadjian iar chitaristi: Daron Malakian, John Frusciante, Kirk Hammett

#18
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
De acord cu jazz-ul. Necesita o extraordinara dexteritate si un simt ''anormal'' al muzicii. (cantatul la bass intr-o trupa de jazz).

Cand am vazut prima linie de bass de la o trupa de jazz (blazzaj..o postase fostul basist pe un site) am ramas like : What the fuck !!?!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate