Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

joculete , melodii polifonice , logouri , walpapere ...... pt. siemens m55

- - - - -
  • Please log in to reply
113 replies to this topic

#55
yeu

yeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,404
  • Înscris: 14.12.2003
situl e bun dar mai trebuie niste animatii si mai multe melodii romanesti

#56
ddaddy

ddaddy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.01.2004
SAluyt!
Am incercat sa i-au niste jocuri prin wapul de la orange si nu am reusit!Imi da eroare gprs failure, dar numai cand vreau sa i-au jocuri java sau ringtonuri.In rest navighez linisti!Nu stiti de ce??

#57
Dan55

Dan55

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 22.12.2003

Quote

dan 55 de unde pot sa iau din craiova cablu de date ?Pt ca la germanos nu a primit inca si la mercur nu mai are acum?


Eu l-am luat din centru. Pe Lipscani dupa ce treci de cladirea Romtelecom spre gradina Minerva pe dreapta vizavi de Biblioteca Nationala este un Service GSM. Eu am dat 500.000.

#58
alex19

alex19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 04.01.2004
am si eu o intrebare : cum dracu`bag si eu pe tel schemele de culoare ?
va rog sa imi explicati si mie .

#59
yeu

yeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,404
  • Înscris: 14.12.2003
cum se baga jocurile prin cablu de date?

#60
Dan55

Dan55

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 22.12.2003
Prima data trebuie sa ai Siemens Data Suite (free) sau alt soft de genul acesta . Dupe ce deschizi programul copiezi jocul de pe calculator pe telefon in dosarul Java/Jam.

#61
yeu

yeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,404
  • Înscris: 14.12.2003
dan 55 care sunt cele mai bune jocuri de pe site ul tau pt ca am downladat multe si unele nu sunt cf reusite.Ma intereseaza de actiune si strategie sau gen alien scum

#62
voinea

voinea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 27.12.2003

Quote

Originally posted by Dan55
Eu l-am luat din centru. Pe Lipscani dupa ce treci de cladirea Romtelecom spre gradina Minerva pe dreapta vizavi de Biblioteca Nationala este un Service GSM. Eu am dat 500.000.

eu le-am bagat prin email. Le-am trimis pe mail la o adresa pe care am configurat-o in telefon la programului de email. A venit msg-ul si am salvat pe rand atasamentele. Le regesaesti in filesystem la color scheme si le activezi de acolo.

Atentie ! daca vrei mail mai mare de 99k pune limita 0 (zero) si va downloada orice mail telefonul.

2. trimite mail plain text pentru o dimensiune mai mica (nu mai vine si un html)

bafta !

#63
Dan55

Dan55

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 22.12.2003

Quote

dan 55 care sunt cele mai bune jocuri de pe site ul tau pt ca am downladat multe si unele nu sunt cf reusite.Ma intereseaza de actiune si strategie sau gen alien scum


De ce nu instalezi emulator-ul pentru M55, atunci poti incerca toate jocurile si bagi in tel. decat pe cele care iti plac. Eu doar testez jocurile sa vad daca merg, iar de jucat nu am jucat decat fifa, sah si acum formula1.
Emulatorul il gasesti pe pagina oficiala de la siemens (iti trebuie inregistrare), dar la instalare o sa-ti ceara SMTK emulator pe care poti sa-l iei de la mine din site in sectiunea Soft freeware.

#64
voinea

voinea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 27.12.2003
dan55> pagina ta Aceasta pagina nu exista pe serverul de gazduire gratuita 3x.ro

2. buna ideea ta totusi. o sa fac si eu asa cu cateva joace.
3. ce sah folosesti ? (nume+versiune)

#65
yeu

yeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,404
  • Înscris: 14.12.2003
unde  exact gasesc emulatorul?In pagina my siemens?

#66
Shoarec

Shoarec

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 40
  • Înscris: 30.01.2004
http://www.m55.foraz...lody_wav_in.htm
Aici gasiti baietzi meodii in format .wav pentru M55 ... sunt still . CAblu e date va mai trebuie !!!

#67
Rainman

Rainman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 20.12.2003
Da wav-urile sunt super mishto

#68
Rainman

Rainman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 20.12.2003
voinea

   da te rog mai multe detalii despre emulatorul ala: ce este, ce face, de unde se poate downl.

10x

#69
serban_bogdan

serban_bogdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,648
  • Înscris: 29.01.2004
Siemens M55 emulator:

http://www.siemens-c...u/soft-emul.php

dan 55 nu am reusit sa accesez site-ul tau. Ce se intampla?

Thanks

#70
Dan55

Dan55

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 22.12.2003

Quote

da te rog mai multe detalii despre emulatorul ala: ce este, ce face, de unde se poate downl.


Daca ai de exemplu 20 de jocuri si vrei sa alegi numai ce-ti place nu trebuie sa le bagi pe toate in telefon. Poti instala emulatorul si incarca in el cate jocuri vrei, el arata exact ca un tel. M55 si poti vedea daca jocul merge sau iti place.

Quote

dan 55 nu am reusit sa accesez site-ul tau. Ce se intampla?


Nici eu nu prea stiu decat ca munca mea de 2 saptamani sa dus dracu. La inceputul saptamani site-ul a inceput sa de-a niste erori de genul ca nu te mai lasa sa accesezi pagina decat de 10 ori dupa care nu mai puteai sa intri. Problema nu stiu de unde este pt.ca acelasi site functioneaza bine mersi pe server-ul de acasa.Dupa o zi de incercari nereusite m-am hotarat sa sterg atat site-ul cat si baza de date. Acum am pus un alt site poate nu la fel de frumos dar care va merge sigur.Deocamndata nu am reusit sa pun decat midi-uri si ceva java dar in maxim 2 zile va fi complet. Daca vor mai fi probleme cu accesarea site-ului sigur nu sunt de la mine ci de la free host ;) .

#71
Rainman

Rainman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 20.12.2003
Thx Serbane

#72
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,923
  • Înscris: 11.01.2004
Dan55, drop me un PM si te rezolv eu cu nishte hosting pentru site'ul tau (va fi tot subdomeniu, dar e de la mine de la munca si te asigur ca totu' va merge struna).
Orice pentru iubitorii de telefoane, chiar daca nu'mi place M55'u :D

:cya:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate