Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

itshop.ro si digitalworld.ro

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
exxay

exxay

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 14.01.2003
Salut

Am comandat ceva de pe cele doua site-uri (apartinind spot si depozitul de calculatoare) si au fost foarte prompti. Inca n-am verificat produsele si nici n-am apucat sa am probleme cu ele, asa ca nu discut alte componente ale serviciilor celor doua firme.  Sper sa nu patzesc ca altii de pe aici.
Am comandat joi noaptea si simbata dimineatza au venit cei doi curieri. Sincer sa fiu ma asteptam sa fie mai complicat sau sa dureze mai mult.

Sper ca nu am incalcat vreo regula cu mesajul, dar pina acum cred ca am postat doar mesaje in care ma plingeam de cite o firma si incerc sa restabilesc echilibrul.

De abia astept si site-ul vostru ca sa va laud si pe voi :)

Mihai

#2
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
lasa ca vine si timpul garantiei.... sper ca ti-ai luat cate 2 bucati din fiecare componenta :)

#3
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,044
  • Înscris: 02.03.2003
Ai dreptate  menetz.
Totusi suna cam a reclamamascata pentru SPOT.
Oricum eu am grija sa precizez ca SPOT trag cele mai mari tzepe din tot Bucurestiul.
Vand vechituri drept lucruri noi, garantia e un cosmar, astepti o ora pentru un produs amarat.
Asa ca oameni buni, feritiva de SPOT !

#4
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
ITSHOP = romsoft
digitalworld = spot

Cat despre SPOT, gura ta adevar graieste :)

#5
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
nu stiu despre garantie, nu am cumparat niciodata de la spot, dar am vazut foarte clar la digitalworld.ro ca scrie ca produsele sunt refurbished, ceea ce mi se pare de un bun simt iesit din comun, pentru ca altii cu pretentii mult mai mari (metro de ex) vand refurbished si nu scrie nicaieri treaba asta.

#6
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
am tot vazut ca zice lumea de metro si produse refurbished.Care-s alea domle ? Macar de curiozitate, caci eu oricum nu cumpar de la ei decat mancare si chestii de casa :)

#7
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,476
  • Înscris: 14.04.2002
menetz>> Eu stiu de UNELE telefoane gsm. Am vazut cutii TMobile de ex, so sunt decodate, deci pot intra in refurbished

#8
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
Eu am cumparat odata un telefon cordless BT care s-a stricat intr-o luna. Cand m-am uitat pe cutie, am observat un sticker de service, care spunea ce problema avusese telefonul (nu se mai auzea parca la el or smthg). Nici macar nu se obosisera sa schimbe cutiile la ele. Probabil ca acum le schimba cutiile :)

#9
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
brrr...pai nu ati facut scandal ? In locul tau, moartea, ma duceam peste ei si-i puneam sa-mi dea 3 telefoane, sa dau si bunicii cordless :)
Interesant oricum....

PS: chestia cu telefoanele nu as baga-o chiar la refurbished, caci nu au fost in fabrica pt ceva reparatii, ci doar au bagat unii o mufa si au schimbat ceva soft :)

#10
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
mi-am dat seama abia cand s-a stricat, si era luat din alt oras (brasov), garantia la bucuresti, si nu m-am mai obosit. am bagat-o la categoria 'nu poti fi nici fraier nici smecher pe gratis, trebuie sa platesti' :)

#11
exxay

exxay

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 14.01.2003
romsoft sa fie, daca zici tu.
numai ca probabil itsnumele.spamagiuluiromsoft=depozitul de calculatoare
pentru ca tot ambalajul era plin de etichete cu depozitul..., adrese, telefoane, etc... si parca si pe site zice ceva legat de asta.

terratec: de ce nu seamana si a reclama mascata pentru romsoft? de ce doar spot?

acum ca le-am si incercat pot sa zic ca sunt multumit si de produse... ma rog, partial, dar nu din vina vinzatorului (spot) ci a producatorului ca e mincinos si a mea ca am avut naivitatea sa cred ce scrie in descrierea produsului :)

Mihai

#12
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
romsoft e firma "mama" , de unde cumpara resellerii. Depozitul de calculatoare e brandul pt end-user (cum e Ultra Pro pt Ktech). ITshop e doar site-ul depozitului, pt aceiasi endluseri.

#13
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003
Spot = kk

am luat de la ei o camera web logitech acum un an. De noua....prin posta.
Surpriza, prafuita, o dunga inchisa pe verticala (in imagine).
Dupa ce am desfacut-o si am curatat-o , sub lupa :) a mers brici. Acum am dat-o cadou. Vreau sa iau ceva bun.

#14
radu26

radu26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 09.01.2004
Subscriu la atitudinile despre spot. Am luat de doua ori tzeapa de la ei (dar nu le-a mers, ca m-am infipt in ei): odata au incercat sa-mi dea alte produse decat cele platite, iar a doua oara mi-au facturat la alte preturi decat cele din lista de preturi. Concluzia? Firma de doi bani...

#15
cristi34

cristi34

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.01.2004
eu am cumparat  un aparat foto medion si o camera video Medion de la xdata.ro (ambele refurbished).Aparatul foto dupa sase luni s-a defectat ,am apelat la garantie si s-a rezolvat intr-o saptamina si au discutat foarte politicos, si e posibil ca defectiunea sa o fi provocat chiar eu folosind acumulatori.A fost o defectiune la soft si folosisem intensiv aparatul.

#16
masterofpuppets

masterofpuppets

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 04.12.2003
Ce parere aveti de taxele postale de la digitalworld?
Cam mari dupa parerea mea. Exemple:
- modem AMR 200 grame - 80.000 transportul prin posta normala
- pad de mouse (nu stiu greutatea) - 80.000 transportul prin posta normala
- pix (nu stiu greutatea) - 80.000 transportul prin posta normala
Lista poate continua.
Parerea mea este ca au preturile cu 10% mai mici pentru a isi atrage clientii dar isi scot aceasta reducere, ba chiar mai si cistiga din taxele postale.

#17
ONeill

ONeill

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 16.12.2003
Eu de la Spot am luat in urma cu un an un cdrom Benoq 56x! (nu stiu cea fost in capul meu) si nu pot sa dau vina pe ei ca mi-am luat o rasnita care bineinteles a cedat si m-am dus la ei si dupa o verificare mi l-au schimbat pe loc. Nu mai aveau 56, mi-au dat 52x (am zis mai bine) . Bine am vrut sa-mi iau altceva, un teac sau asus - nu s-a putut. Ideea este ca s-a rezolvat pe loc.

   La DC.....   au service-ul la mama dracu - o droaie de magazine si un service - la fel probleme "ciudate" cu un writer si am abandonat fiindca eram sigur ca daca ajungeam pe la service trebuia sa "discut" mai mult cu ei. Ideea ca nu am interactionat direct cu ei.... deci o idee de ansamblu nu am.


   Eu fratilor am un calc luat de la baieti din regie (cine stie cunoaste ;) ) care merge de 2 ani si cu un mic upgrade fara probleme - coolere etc etc neschimbate, necuratate - nici o problema.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate