Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

KIS si Kaspersky administration kit

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
dann23

dann23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 438
  • Înscris: 28.08.2006
E posibil sa controlez kis cu Kaspersky administration kit?  Tin minte ca era un plugin sau am visat eu frumos?  :D

#2
lucianbara

lucianbara

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 02.06.2006
Nu.
doar kav 6 for workstation.

#3
dann23

dann23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 438
  • Înscris: 28.08.2006
da cum activez kav 6 for workstation (versiunea 6.0.2.542)?
sau de unde pot lua o versiune de evaluare care nu e beta numai sa fie kav 6 nu 5
si am mai gasit o problema. nu pot face update la kav 6 for workstation cand e conectat la kaspersky administration kit. el cauta update-urile intr-un folder 6b si e doar 6. banuiesc ca e din cauza ca e beta.
deci pana la urma problema mare nu e activarea (credeam ca de aia nu merge update-ul) ci cum fac sa mearga update-urile pt kav 6 wks.
kaspersky administration kit e 6.0.1320

Edited by dann23, 17 December 2006 - 15:14.


#4
lucianbara

lucianbara

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 02.06.2006
activarea: schimbi codul de pe ftp beta intr-un keyfile in https://activation.kaspersky.com

cand despre update server, incearca-l pe asta: ftp://d5y.kaspersky-labs.com

Edited by lucianbara, 17 December 2006 - 15:53.


#5
dann23

dann23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 438
  • Înscris: 28.08.2006
functioneaza. mersi mult

#6
andreicojocar

andreicojocar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 11.04.2005
Salutare.

Folosesc un pachet de la kaspersky numit: "Kaspersky Business Space Security" si pe un server am pus Administration KIT ultima versiune:  8.0.2048.

Vreau sa va intreb daca in monentul in care la POLICIES am creat o regula pentru Workstation ca, de exemplu, sa opresc pentru toate statiile de lucru Anti SPAM: debifer din ENABLE ANTI-SPAM dau ok las sa upgradeze.

Acum intrebarea mea e ca daca ar trebui ca si pe fiecare statie de lucru in TASKS la status sa imi arate ca nu ruleaza, plus de asta in pe fiecare comp AV ar trebui sa arate ca e dezactivat serviciul respectiv?

CORECT?

Toate statiile de lucru sunt actualizate la ultima versiune de AV si de AGENT

multumesc mult.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate