Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 

Posturi de radio in Borsa -nema

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#1
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Stie cineva de ce in orasul Borsa (Maramures) nu se receptioneaza nici un post de radio in afara de Romania Actualitati si, foarte slab, Infopro? Unii mi-au zis ca din cauza depresiunii. La Baia Mare insa se receptioneaza posturi. :death:
P.S.: plec de Craciun la Borsa si mi-e cam pe dos sa stau fara radio  :cursing:

#2
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Nu stie nimenea sa-mi dea o explicatie? Poate cei din domeniu...Mobilizati-va fratilor, traim in mileniul III, nu e posibil ca un oras cu 30000 de suflete sa fie privat de informatia pe calea undelor. :nonobad:

#3
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Daca te consoleaza intr-un fel .... afla ca nu e singura localitate ce nu are post local .....

#4
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

View Posta21alex, on Dec 17 2006, 00:47, said:

Daca te consoleaza intr-un fel .... afla ca nu e singura localitate ce nu are post local .....
Nu ma refeream la posturile locale, ci la cele centrale :Europa FM, Magic FM, kiss fm, etc, care se prind la Baia Mare, iar la Borsa nu.

#5
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
Am trecut acum 4 ani prin Borșa și țin minte că se recepționa Europa FM. Kiss și Magic sunt tot posturi locale, nu „centrale”.

#6
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002
Pe langa astea se mai receptioneaza ceva post slav (doar in statiune), iar de pe prislop poti sa prinzi si niste posturi unguresti.

#7
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
HE-HE! Se receptioneaza pe 101.4 FM Radio Club (si in masina si la walkman receptie 100% clar) si langa, Radio Romania Actualitati. Mai greu si Radio Romania Cultural. :))

#8
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
adauga si trinitrasul :D si nationaltv (bine astea in moisei insa parca le-am auzit in masina si in borsa)

#9
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

View Postromaximusro, on Jan 10 2007, 15:08, said:

adauga si trinitrasul :D si nationaltv (bine astea in moisei insa parca le-am auzit in masina si in borsa)

Si am uitat in Viseu pe 107.1 de Europa FM. Cum D-zeu in Borsa nu intra? :( In Salistea de Sus parca merge si Radio 21, dar nush pe ce frecventa, ca am ascultat cu radio tip pix. Alte radiouri mai emit aici?

Edited by duculeana, 10 January 2007 - 15:15.


#10
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 10.01.2007
eu sunt din borsa si inafara de club fm si trinitas care merge destul de slab nu se mai prinde si altceva "ba europa fm ffff lab si radio actualitati in rest....... in baia borsa nici tvr1 nu cred ca merge ( cel putin acu cativa ani nu mergea deloc)

#11
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
A mai fost cineva la Borsa? Nu se mai prinde nimic in plus fata de Club FM, Romania Actualitati si Romania Cultural?

#12
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 10.01.2007

View Postduculeana, on Jul 5 2007, 22:06, said:

A mai fost cineva la Borsa? Nu se mai prinde nimic in plus fata de Club FM, Romania Actualitati si Romania Cultural?
Eu sunt din Borsa. Din pacate nu mai merge club fm. nu stiu din ce cauza dar nu mai merge de vre-o luna.

#13
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

View Postnelutu79, on Jan 10 2007, 16:15, said:

eu sunt din borsa si inafara de club fm si trinitas care merge destul de slab nu se mai prinde si altceva "ba europa fm ffff lab si radio actualitati in rest....... in baia borsa nici tvr1 nu cred ca merge ( cel putin acu cativa ani nu mergea deloc)
Europa FM tot asa de slab se prinde? Stiu ca dupa Moisei incepea sa-si revina, pe drumul spre Viseu.

View Postnelutu79, on Jul 9 2007, 16:32, said:

Eu sunt din Borsa. Din pacate nu mai merge club fm. nu stiu din ce cauza dar nu mai merge de vre-o luna.
Pacat  :( Stiu ca aveau muzica destul de buna, dar in reprize cam lungi.
Deci pana la urma tot nu a inceput sa se receptioneze InfoPro, Kiss FM si Radio 21, ce sa mai vorbesc de Guerilla sau Magic FM. Presimt ca situatia va sta la fel si peste 10 ani, chiar daca nu credeti, fiindca zona e in depresiune si trebuie un emitator de mare putere care sa poata transmite aceste posturi pe raza oraselor Moisei-Borsa-Salistea de Sus.
Nici in Salistea de Sus situatia nu e imbucuratoare, chiar nu stiu daca se prinde vreun post in FM, in afara de RR Actualitati.

#14
maritus

maritus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,035
  • Înscris: 02.02.2006
Incercati Zakarpatya FM din Hust (UKR) pe 101,9  :))
In Borsa nu merge bine, dar in rest e OK. Mai invatam si limba vecinilor, mai ascultam muzica de la Moscova  ;)

#15
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Unchi-miu povestea ca inainte de '89 pentru a receptiona bulgarii pe televizor, oamenii mergeau cu televizoare din acelea mici "Sport" pe un deal in Baia-Borsa, unde numai acolo se putea receptiona asa ceva. Va dati seama ce bucurie pe ei, mai ales la Campionatele Mondiale de fotbal. B)
Pacat insa ca nici dupa 30 de ani situatia nu s-a schimbat, si intr-un oras cu 30000 de locuitori poti prinde doar 3 posturi de radio.

#16
NightShift

NightShift

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,320
  • Înscris: 11.11.2006

View Postduculeana, on Jul 17 2007, 05:15, said:

Unchi-miu povestea ca inainte de '89 pentru a receptiona bulgarii pe televizor ...

Poate ucrainienii sau ungurii. ... dar bulgarii in Baia Borsa?  :w00t:

#17
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

View PostNightShift, on Jul 17 2007, 06:32, said:

Poate ucrainienii sau ungurii. ... dar bulgarii in Baia Borsa?  :w00t:
De ce nu s-ar putea? De la o altitudine mai mare teoretic macar se pot prinde. Intra in calcul si relieful din acea zona...

#18
NightShift

NightShift

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,320
  • Înscris: 11.11.2006

View Postchatnoir401, on Jul 28 2007, 07:39, said:

De ce nu s-ar putea?

Oare din cauza distantei de ~1000 km in care se intercaleaza Carpatii Meridionali, Muntii Calimani, Muntii Rodnei si Muntii Tiblesului?  :D

Edited by NightShift, 28 July 2007 - 13:47.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate