Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poco F6/F6 Pro

Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA
 Intalnire cu un tip de pe tinder ...

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...

salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...
 Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...

Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...
 Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto

Opel Astra K

Romania - tara formelor fara fond?

Canon PIXMA 5200 ... INTREBARE...

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

exsus

exsus

Junior Member

• Grup: Members
Buna,
Cine ma poate lamuri ... mi-am cumparat o imprimanta Canon PIXMA 5200 ... si vreau sa o folosesc la printat niste plicuri ... problema mare ... imprimanta chiar la best printing are viteza prea mare e prea brusca ... in momentul cand pun ... plicul sa se printeze mi le sfasie in zona unde este o margine lipita ... stie careva cum o pot face sa mearga mai domol sa nu traga asa de brusc ...

Multumesc

kemicalbrother

kemicalbrother

New Member

View Postexsus, on Dec 14 2006, 10:30, said:

Buna,
Cine ma poate lamuri ... mi-am cumparat o imprimanta Canon PIXMA 5200 ... si vreau sa o folosesc la printat niste plicuri ... problema mare ... imprimanta chiar la best printing are viteza prea mare e prea brusca ... in momentul cand pun ... plicul sa se printeze mi le sfasie in zona unde este o margine lipita ... stie careva cum o pot face sa mearga mai domol sa nu traga asa de brusc ...

Multumesc

salut
am eu imprimanta de mai sus. acum nu am plicuri. da vin sarbatorile si o sa incerc si eu sa scriu pe plicuri.
da ...spune-mi si mie daca ai facut vreodata refill la cartus.  am auzit ca e complicat la imprimantele astea din seria Pixma IP.

ma mai scoate din sarite ca nu exista drivere de linux pentru Pixma 5200 si se pare ca astia de la canon nici nu se grabesc sa faca.  idem pentru vista

Edited by kemicalbrother, 14 December 2006 - 10:56.

exsus

exsus

Junior Member

salut
am eu imprimanta de mai sus. acum nu am plicuri. da vin sarbatorile si o sa incerc si eu sa scriu pe plicuri.
da ...spune-mi si mie daca ai facut vreodata refill la cartus. am auzit ca e complicat la imprimantele astea din seria Pixma IP.

ma mai scoate din sarite ca nu exista drivere de linux pentru Pixma 5200 si se pare ca astia de la canon nici nu se grabesc sa faca. idem pentru vista

Ieri am cumparat-o din cate am inteles are cartus cu cip asa se zice si cica nu ar merge reumpluta...dar aia de la magazin au zis cand se termina cartusul sa vin ca si ei sunt curiosi daca se poate sau nu ... si o fac gratuit ...  caracteristic tarii noastre :))

katman

katman

Active Member

Foarte interesanti baietii, o sa incerce ei sa iti umple cartusul il pui in imprimanta ta se strica si apoi iti refuza garantia.
Vezi daca atunci cand printezi ii spui imprimantei ca printezi pe plicuri.
Eventual foloseste softul propriu de printing.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate