Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Cum să nu te îmbeți

- - - - -
  • Please log in to reply
143 replies to this topic

#37
sqryn

sqryn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 23.04.2004
Tot legat de hidratare la mine merge bine pentru a scapa de mahmureala un dus mai lung de dimineata.

#38
Just_in

Just_in

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 31.03.2006
Din ciclul GANDIM CA ASTA NE-A MAI RAMAS: Este bine sa lasi bautura....insa rau este sa uiti unde ai lasat-o.  :lol:

#39
clicu

clicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.11.2006
Sau vorba lu' Rabă, vedeta locala la Cluj:

" - Ba Rabă, de ce bei atâta?
  - Io beau atâta ca numa' atâta am... dacă aș avea mai mult, aș bea mai mult!"

#40
Morticia

Morticia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,885
  • Înscris: 05.05.2005
Daca chiar vrei sa bei si sa nu te imbeti(care mai e ideea?), mai ales daca bei tarie, merge sa bei ulei inainte. Nu e chiar spectaculos, tot te ia pana la urma, dar mult mai greu. Mai merge sa bei multa apa.
Ca sa nu iti fie rau, nu e recomandat sa bei chestii dulci, gen vin dulce/demidulce, lichior, crema de whisky si altele, desi teoretic daca vomiti e mai bine pt. organism. Daca vrei sa vomiti, ca sa elimini mai repede "raul:P" se recomanda apa cu sare, efect garantat.
Pt. dureri de cap, depinde de fiecare, pt. mine ibuprofen rullz.
P.S. Conteaza si greutatea dar si antrenamentul. Sau poate nu ati vazut femei slabute care pot baga barbati sub masa. Si nu e mit urban. :D

Edited by Morticia, 15 December 2006 - 12:11.


#41
relu_d

relu_d

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 04.12.2006

View PostJust_in, on Dec 15 2006, 11:07, said:

Din ciclul GANDIM CA ASTA NE-A MAI RAMAS: Este bine sa lasi bautura....insa rau este sa uiti unde ai lasat-o.  :lol:

apropo de uitat : cica un betivan a fost intrebat ce ar prefera sa aiba Parkinson sau Alzheimer la care asta : mai bine vars juma de pahar decat sa uit unde am pus sticla.  :D  ....asta asa offtopic

despre rezistenta la bautura trebuie luat in calcul si cat timp ai de cand ai mancat ultima data inaite sa te apuci de baut. Eu am vazut niste rusi care bagau vodca in ei dar in acelasi timp si mancau deosebit de gras si de piperat...si in afara ca erau putin ametiti nu aveau nimic.

#42
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,515
  • Înscris: 20.10.2006

View Postdjclocky, on Dec 14 2006, 17:51, said:

Raspunsul la intrebare din topic e simplu : Sa nu bei.

Exact. Cea mai buna solutie.  :coolspeak:

#43
Morticia

Morticia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,885
  • Înscris: 05.05.2005

View PostLunaCrystal, on Dec 15 2006, 12:33, said:

Exact. Cea mai buna solutie.  :coolspeak:
Mda, dar omoara discutia, omul a intrebat altceva, nu cred ca solutii din astea simpliste cauta el...

#44
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View PostMorticia, on Dec 15 2006, 12:11, said:

Daca chiar vrei sa bei si sa nu te imbeti(care mai e ideea?), mai ales daca bei tarie, merge sa bei ulei inainte. Nu e chiar spectaculos, tot te ia pana la urma, dar mult mai greu. Mai merge sa bei multa apa.

numa' sa nu fie minerala/sifon, ca atunci te faci praf din prima

Ca sa nu iti fie rau, nu e recomandat sa bei chestii dulci, gen vin dulce/demidulce, lichior, crema de whisky si altele, desi teoretic daca vomiti e mai bine pt. organism. Daca vrei sa vomiti, ca sa elimini mai repede "raul:P" se recomanda apa cu sare, efect garantat.
Pt. dureri de cap, depinde de fiecare, pt. mine ibuprofen rullz.
P.S. Conteaza si greutatea dar si antrenamentul. Sau poate nu ati vazut femei slabute care pot baga barbati sub masa. Si nu e mit urban. :D


#45
sqryn

sqryn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 23.04.2004
Sunt o gramada de motive care justifica o betie buna. Ce bun ar fi alcoolul fara mahmureala ;)
Deja ma gandesc la berile de diseara ..  :smoke:

Edited by sqryn, 15 December 2006 - 13:00.


#46
Morticia

Morticia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,885
  • Înscris: 05.05.2005
@rox. Buna completare, eu ma refeream la apa plata.  :coolspeak:  Trebuia sa specific.

#47
none

none

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,838
  • Înscris: 03.06.2005
nu mai vorbiti despre apa ca mi se face rau!

#48
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005

View Postsqryn, on Dec 15 2006, 09:54, said:

sa mananci inainte
sa nu amesteci bauturile
ca sa nu te doara capul a doua zi sa iei o aspirina inainte.
Primele 2 sunt ok, a treia...nu stiu daca e valabila, am incercat odata dar nu am bauta sa de mult pe cat ma asteptam asa ca nu se pune. Plus ca e si un pic cam greu sa anticipezi, la mine betiile nu au fost programate ci mai mult spontane
Depinde și de om. Într-o vreme puteam să combin vreo 10 băuturi și n-aveam nici pe dracu.  :w00t:

#49
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006

View Postmufă, on Dec 16 2006, 15:14, said:

Depinde și de om. Într-o vreme puteam să combin vreo 10 băuturi și n-aveam nici pe dracu.  :w00t:

Ai imbatranit mufi, ce sa-ti fac...  :D
Mufi... eu zic sa ramanem la "Trei beri si-un suc!"  :kisstogether:

#50
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
Antrenamentul conteza cel mai mult. Eu am 90 de kile si dupa a treia bere trebuie sa mai raresc cu bautul si am in clasa unu care are 57 de kile si bea 10 beri si arata ca mine dupa 4 beri.  :huh: . Iar faza cu uleiul de orice fel e adevarata, iar explicatia e ca se formeaza pe peretii intestinelor o pelicula de ulei care nu lasa ca alcoolul sa fie absorbit.

#51
joannes

joannes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,035
  • Înscris: 15.01.2005
faza cu uleiul nu o cred nici mort. voi ce credeti ca intestinele alea is neste tevi curate si stomacul e o punga goala? is pline cu de toate, cu o fauna de mai mare frumusetea si in stomac acizi care se pisa pe orice ulei... apoi cat ulei tb sa bei ca sa umezesti toata tevaraia aia? si oare dupa ce bei ulei, n-ar trebui oare sa te dai de-a rostogolul sa fii sigur ca ai gresat fiecare centimetru de tava? hai sa fim seriosi cu pelicula aia.
totul tine de antrenament si de organism. pot combina fara mari probleme cate 4 feluri de bauturi, in cantitati decente (vorbim totusi de betie, nu de un paharel) si chiar obisnuiesc daca e posibil sa inchei cu-o bere, indiferent de ce am trosnit pana atunci. altii nu beu nici sa-i pici cu ceara mai mult de un fel de bautura...

daca fac o pauza, dupa 3 beri imi sticlesc ochii, dar daca ma prinzi in bulan (adicatelea vara)... imi trebuie multi bani. imi amintesc si-acum de-o bauta undeva la mama naibii si faptul ca apoi am incalecat pe-o bicicleta... cica am ajuns acasa, dar ne intrebam cu totii: nu-i asa ca parca drumul a fost mai scurt?

ca sa tii la betie, ideea e sa nu te compari cu altii si sa-ti cunosti limitele. apoi, sa fii hranit inainte si daca te intinzi pe mai multe ore sa nu uiti sa mai bagi ceva in gura din cand in cand. si preferabil cat mai putina paine (daca nu e prajita) si cartofi. baga orice altceva: carne (de toate felurile si in toate modurile, mai putin la peste), branza, acrituri ce-ti trece prin cap. si nu stiu daca e o regula sau daca e bine, dar constat ca de obicei cand fac un cockteil la mine pe tevaraie, obisnuiesc sa incep cu ceva slab, o dau pe tare si sa inchei iar cu slab (bere, sau un vin alb, asa de reparatie).

#52
none

none

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,838
  • Înscris: 03.06.2005

View Postjoannes, on Dec 16 2006, 19:04, said:

daca fac o pauza, dupa 3 beri imi sticlesc ochii, dar daca ma prinzi in bulan (adicatelea vara)... imi trebuie multi bani. imi amintesc si-acum de-o bauta undeva la mama naibii si faptul ca apoi am incalecat pe-o bicicleta... cica am ajuns acasa, dar ne intrebam cu totii: nu-i asa ca parca drumul a fost mai scurt?

norocosule, eu nu mai tin minte faza dar mi s-a povestit. coincidenta.

regulile pe care le respect sunt cu liniuta:
-nu beau singur
-nu beau la suparare
-nu beau pe stomacul gol

in rest, hai noroc si voie buna!

iaca unde se ascund betivii: pe softpedia!

peseu: de ce sa bei si sa nu te imbeti?

#53
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005

View Postnone, on Dec 16 2006, 19:30, said:

peseu: de ce sa bei si sa nu te imbeti?
Ca să te dai mare.

#54
Cristina Scacun

Cristina Scacun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 12.08.2006

View Postdobrotescunicol, on Dec 13 2006, 23:06, said:

Se spune că dacă bei un păhărel cu ulei de măsline înaintea unei sticle de țvin, poți sta liniștit că nu te vei îmbăta. Mit probabil. Ce alte legende de genul acesta mai știți? Sunt unele eficiente?
Cred ca cea mai buna metoda de a nu te imbata este...sa nu bei...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate