Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cum să nu te îmbeți

- - - - -
  • Please log in to reply
143 replies to this topic

#19
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006
se bea inainte un pahar cu acid sulfuric sau celebrul DECIS (otrava pentru gandacii de Colorado).recomand paharele din "sticla"!cele din plastic nu prea sunt bune...

#20
Just_in

Just_in

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 31.03.2006

 clicu, on Dec 14 2006, 20:32, said:

Io n-am gasit metoda sa nu te imbeti in afara de alea evidente cu a nu bea alcool.

Explicatia la faza cu uleiul, spun unii, e ca formeaza un strat protector pe peretii stomacului care intarzie absorbtia alcoolului in sange. Ba cica in tarile mediteraneene e traditional sa bei o lingurita de ulei de masline inainte de a te pune pe baut [ http://img256.imageshack.us/img256/8207/drunkkp7.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

o lingurita cred ca e totusi putin

#21
clicu

clicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.11.2006
Pai ai vazut cat costa o sticla de ulei de masline? Ok, treaca de la mine, o lingura intreaga!

#22
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005

 *Victor*, on Dec 14 2006, 19:41, said:

Dacă nu bei, cum te descurci într-o situație în care trebuie să socializezi, acest lucru implicând și consumul unei cantități cat de mici de alcool? De exemplu la revelion, când nu se face să refuzi un păhărel de șampanie. Cine nu le prea are cu băutele se va îmbăta și dintr-o cantitate atât de mică și se va face de minune pe acolo.
Dă-o încolo de treabă că nu te îmbeți dintr-un pahar de șampanie decît dacă ești alcoolic.

#23
Just_in

Just_in

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 31.03.2006

 clicu, on Dec 14 2006, 20:57, said:

Pai ai vazut cat costa o sticla de ulei de masline? Ok, treaca de la mine, o lingura intreaga!

nu trebuie sa fie numaidecat de masline
orice ulei are greutatea mai mica decat apa

#24
none

none

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,838
  • Înscris: 03.06.2005
ce tampiti! sa bei si sa nu te imbeti...pai nu de asta bei?

chestia cu uleiul se facea pe timpuri la concursurile "cine cade primu sub masa". cand dai pe o jumate de rachiu 50 de lei, parca nu-ti mai vine sa amortizezi socul betiei.

#25
none

none

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,838
  • Înscris: 03.06.2005
ce tampiti! sa bei si sa nu te imbeti...pai nu de asta bei?

chestia cu uleiul se facea pe timpuri la concursurile "cine cade primu sub masa". cand dai pe o jumate de rachiu 50 de lei, parca nu-ti mai vine sa amortizezi socul betiei.

#26
Just_in

Just_in

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 31.03.2006

 none, on Dec 14 2006, 21:26, said:

ce tampiti! sa bei si sa nu te imbeti...pai nu de asta bei?

chestia cu uleiul se facea pe timpuri la concursurile "cine cade primu sub masa". cand dai pe o jumate de rachiu 50 de lei, parca nu-ti mai vine sa amortizezi socul betiei.

chiar asa!!!
ce oameni frate, ce oameni!!!

#27
4nDr3i

4nDr3i

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 24.04.2006
Am cunoscut persoane care zic că dacă beau doar puțin și nu se îmbată degeaba au băut. Să fie oare băutura alcoolică făcut special pentru a se îmbăta oamenii din ea? <_<

#28
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

 smil3y, on Dec 14 2006, 18:38, said:

Cea mai eficienta metoda e sa mananci bine inatine sa fii odihnit .. sa iti fie sete si sa ai si antrenament si gata totul vine de la sine Dar ...faptul ca te imbati mai repede depinde si de cate kg ai ? adik unul mai slab si cu experienta se imbata mai repede decat unul mai gras si fara experienta :D ?
io sunt slab si ma imbat muuult mai greu decat un coleg gras, da fara experienta ...

ca sa fiu sincer, ma imbat ciudat de greu .. si nu e placut deloc cateodata, nu e bine sa ai antrenament :confuzzled:

#29
m.technik

m.technik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 15.02.2006
In ceea ce priveste numerul de kilograme: de la mine din clasa cel mai slab se imbata cel mai greu; are antrenament la greu omul.
   Zicea cineva ceva de o pastila. Aia e sa eviti mahmureala (senzatie total neplacuta). In ceea ce priveste betia, nu vad de ce nu ai vrea sa nu te imbeti daca tot bei.

#30
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

 maxy, on Dec 14 2006, 19:05, said:

Confirm. Mananca inainte.
sa ai ce sa versi dupa...  ai să BEM, să ne facem muci!ai să BEM, să ne facem muci!:

 *Victor*, on Dec 14 2006, 19:41, said:

Dacă nu bei, cum te descurci într-o situație în care trebuie să socializezi, acest lucru implicând și consumul unei cantități cat de mici de alcool? De exemplu la revelion, când nu se face să refuzi un păhărel de șampanie. Cine nu le prea are cu băutele se va îmbăta și dintr-o cantitate atât de mică și se va face de minune pe acolo.
Mai bună mi se pare varianta cu antrenamentul, dar și acesta trebuie făcut în anumite limite și nu în orice conjunctură. Și nici să bei ca porcu' doar pentru că îți place cât de vulgar sună un amic când îți zice: „Hai sa bem, sa ne facem muci!”.
cine draq a mai pomenit revelion fara sa bei....got damn it...is this true?
cat despre "Hai sa bem, sa ne face muci!"... ahhh cat imi doresc o chestie deasta zilele astea.... chiar simt nevoia de o bauta zdravana"

 Cutzu, on Dec 14 2006, 19:46, said:

Pai de revelion treaz fiind ai mai multe sanse sa aburesti o bunoaca de la petrecere  club pe unde esti tu.  :lol:  :)
Antrenamentul e scuza ieftina, iti place sa bei si gata ce atatea motive :).
corect!

 clicu, on Dec 14 2006, 20:32, said:

Io n-am gasit metoda sa nu te imbeti in afara de alea evidente cu a nu bea alcool.
nici eu

 ion_cta, on Dec 14 2006, 20:40, said:

Sa bei mult ... dar putin cate putin :D
cine stie...cunoaste!

 4nDr3i, on Dec 14 2006, 22:38, said:

Am cunoscut persoane care zic că dacă beau doar puțin și nu se îmbată degeaba au băut. Să fie oare băutura alcoolică făcut special pentru a se îmbăta oamenii din ea? <_<
pai ce draq...chiar merita deranjul  sa te duci undeva...intr-un club sau restaurant si sa bei DOAR o bere sau DOAR un pahar cu vin...sau mai stiu eu ce.... eu cred ca nu.
ori bei sa te simti bine....ori stai cu paiu'n gura si bei sprite si la 11 pleci acasa....

acum si parerea mea....
nu ai cum sa bei fara sa te imbeti...decat daca bei acolo o bere, doua , trei...sau cat poate duce cineva fara sa se imbete...depinde de organism...nicidecum de fizicul fiecaruia... aveam un tovaras in bloc...care avea 50 kile la 1, 70...da om care sa bea mai mult chiar nu mi-a fost dat sa vad....
venea acasa dimineata... dupa ce a baut toata noaptea... pe picioarele lui..intra in casa si-i zicea lu' maica-sa ca nu a baut decat 2 beri..care stiind-ul firav chiar il credea...pana la o petrecere cand l-a vazut ca bause vreo 7-8 beri si parea ca a baut doar cola...si s-a prins ca  e om de o naveta de bere.... asa ca asta cu fizicul nu sta in picioare... nu mai zic ca stiu oameni de 100 kg care dupa ce beau 2 beri trebuie sa ii duci acasa ca habar nu mai au de ei....



 shobi, on Dec 14 2006, 22:47, said:

io sunt slab si ma imbat muuult mai greu decat un coleg gras, da fara experienta ...

ca sa fiu sincer, ma imbat ciudat de greu .. si nu e placut deloc cateodata, nu e bine sa ai antrenament :confuzzled:

da...
si eu chiar ii invidiez pe astia care se imbata din 2 beri.... pai ce draq... unu se imbata cu 10 ron si altu' cu 50? ce fel de viata  mai e si asta...nu e corect... vreau si eu sa ma imbat cu 10 ron

#31
none

none

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,838
  • Înscris: 03.06.2005
o sticla de spirt filtrat prin paine ar trebui sa-ti rezolve problema celor 10 roni.

#32
clicu

clicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.11.2006

 4nDr3i, on Dec 14 2006, 22:38, said:

Am cunoscut persoane care zic că dacă beau doar puțin și nu se îmbată degeaba au băut. Să fie oare băutura alcoolică făcut special pentru a se îmbăta oamenii din ea? <_<

Stramosii nostri care au facut prima data alcool, adica au avut ambitia sa fermenteze o borâtura din cereale cu aspect respingator si gust înfiorator, si dupa aia au baut-o, aveau clar scopul sa se faca muci si sa desfasoare orgii  :naughty:
Dupa aia au aparut o gramada de forme de alcoale care de care mai rafinate si oamenii au inceput sa bea de placere, cica, si nu ca sa se imbete. Exista insa in continuare un centru restrans de oameni care conserva traditia stramosilor :cheers:

#33
fracture

fracture

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 08.06.2006
Daca ai baut cu simt de raspundere si nu prea ai vrea sa borasti, sa adormi sau sa mergi in 4 labe trebuie sa faci miscare si sa elimini bautura aia prin transpiratie. Asa ca bagi un pahar de vin mai dai o tura prin fata blocului sau in curtea casei.  :)

#34
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

 none, on Dec 14 2006, 23:35, said:

o sticla de spirt filtrat prin paine ar trebui sa-ti rezolve problema celor 10 roni.

n-am ajuns asa de dispertat...  :coolspeak:
mai bine nu mai beau deloc.....

#35
sqryn

sqryn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 23.04.2004
sa mananci inainte
sa nu amesteci bauturile
ca sa nu te doara capul a doua zi sa iei o aspirina inainte.
Primele 2 sunt ok, a treia...nu stiu daca e valabila, am incercat odata dar nu am bauta sa de mult pe cat ma asteptam asa ca nu se pune. Plus ca e si un pic cam greu sa anticipezi, la mine betiile nu au fost programate ci mai mult spontane

#36
clicu

clicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.11.2006

 sqryn, on Dec 15 2006, 09:54, said:

sa mananci inainte
sa nu amesteci bauturile
ca sa nu te doara capul a doua zi sa iei o aspirina inainte.
Na ca sqryn le-a zis pe toate  :oK:   cu mentiunea ca aspirina / paracetamolul se ia inainte de culcare, cu un pahar mare de apa pentru hidratare.

Edited by clicu, 15 December 2006 - 09:58.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate