Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007)

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
Harry Potter si Ordinul Phoenix (2007)
Harry Potter and the Order of the Phoenix (Harry Potter 5)

Regia David Yates
In rolurile principale Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint
Gen Aventuri
Premiera in Romania 20.07.2007
Produs de Warner Bros.
Distribuitorul international Warner Bros.
Distribuit in Romania de InterComFilm Romania



Filmul este bazat pe al cincilea roman din seria "Harry Potter" scrisa de J.K Rowling.

In Harry Potter and the Order of the Phoenix, Harry Potter revine pentru cel de-al cincilea an la Hogwarts si descopera ca aproape toti vrajitorii nu vor sa-l creada ca s-a intalnit cu Lordul Cap-De-Mort.

De teama ca venerabilul director al Hogwarts, Albus Dumbledore, minte in privinta revenirii lui Cap-De-Mort pentru a-i submina pozitia si a-l inlocui in functie, Ministrul Magiei, Cornelius Fudge, numeste un nou profesor de Aparare Impotriva Magiei Negre, pentru a-l supraveghea pe Dumbledore.

Numai ca acest curs nu se dovedeste eficient pentru a-i proteja pe studenti impotriva fortelor intunecate care ii ameninta, asa ca ajutat de prietenii sai Hermione si Ron, Harry decide sa rezolve lucrurile de unul singur. Intalnindu-se in secret cu un grup de studenti care-si spun "Armata lui Dumbledore", Harry ii invata cum sa se apere de Magia Neagra, pregatindu-i pe curajosii tineri vrajitori pentru lupta extraordinara care ii asteapta.

In Romania, romanul este disponibil la Editura Egmont Romania


Click to watch the trailer:

Windows Media Player Trailer

QuickTime Trailer

[ http://media.movieweb.com/galleries/2456/posters/poster1_large.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Attached Files



#2
senzatie6

senzatie6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 28.10.2006
Super, deabia astept sa il vad, pare foarte interesant.

#3
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
mama-mama ce-a crescut harry potter  :naughty:

#4
senzatie6

senzatie6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 28.10.2006

View Postrox, on Dec 16 2006, 14:25, said:

mama-mama ce-a crescut harry potter  :naughty:
Si hermoine :inlove:

#5
Sugus

Sugus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 19.01.2007
De abia astept sa l vad pe Radcliffe cum saruta.Am auzit ca e varza scena :inlove:

#6
SirCrystiano

SirCrystiano

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 07.02.2007
Sunt fan HP, d-abia astept sa apara atat filmul cat si ultima carte din serie. Mi se pare super ca inca se continua traditia acestor filme si carti.  :coolspeak:

#7
andutzel

andutzel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.03.2007
sunt indragostit de hermoine :X  ;)   :inlove: :inlove:   ! nu mai pot . ma duc in lume sa o caut ..

#8
dawin45

dawin45

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 06.01.2007

View Postandutzel, on Apr 3 2007, 19:35, said:

sunt indragostit de hermoine :X  ;)   :inlove: :inlove:   ! nu mai pot . ma duc in lume sa o caut ..
sa vedem daca te faci miliardar, poate se rezolva...
on topic: pai o sa fie penultimul film harry potter parka...

#9
SirCrystiano

SirCrystiano

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 07.02.2007

View Postdawin45, on Apr 4 2007, 13:25, said:

sa vedem daca te faci miliardar, poate se rezolva...
on topic: pai o sa fie penultimul film harry potter parka...

O sa mai fie inca 2 filme Din aceasta serie. Si 6 si 7, pentru ca sunt 7 volume ale cartii, al 7-lea urmand sa apara anul acesta.

#10
Nike_2

Nike_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 01.02.2007
gggggggggoooooooooooooodddddddddddddd

#11
punisher13

punisher13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 07.03.2007
m-ai lasati-ma si cu povestea asta..imi place nu zic nu dar obosita aia de scriitoare a vazut ca are succes si s-a imbogatit si acum continua la infinit in loc sa incheie mai repede...o sa fie nevoiti sa inlocuiasca actorii astia cu filmul din cauza ei....

#12
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

View Postpunisher13, on Apr 9 2007, 00:37, said:

m-ai lasati-ma si cu povestea asta..imi place nu zic nu dar obosita aia de scriitoare a vazut ca are succes si s-a imbogatit si acum continua la infinit in loc sa incheie mai repede...o sa fie nevoiti sa inlocuiasca actorii astia cu filmul din cauza ei....
De vreo 2 ani spune ca o sa fie 7 carti, 7 carti raman...nu continua la infinit. Nu stiu de ce iti face tie impresia asta.

#13
SirCrystiano

SirCrystiano

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 07.02.2007

View Postpunisher13, on Apr 9 2007, 00:37, said:

m-ai lasati-ma si cu povestea asta..imi place nu zic nu dar obosita aia de scriitoare a vazut ca are succes si s-a imbogatit si acum continua la infinit in loc sa incheie mai repede...o sa fie nevoiti sa inlocuiasca actorii astia cu filmul din cauza ei....
7 Carti sunt. Momentul cand apar e legat de vanzari si alte chestii d-astea ca nu pot scoate 2 carti in acelasi timp. Cartea a 7-a, care e si ultima e terminata de anul trecut din vara.

#14
easycom_uk

easycom_uk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 645
  • Înscris: 05.04.2007

View Postandutzel, on Apr 3 2007, 17:35, said:

sunt indragostit de hermoine :X  ;)   :inlove: :inlove:   ! nu mai pot . ma duc in lume sa o caut ..


Bruhahahahahaha.......vai ca pe jos mi-s de ras. Dumnezeule!!! Ma, e fata draguta dar nu te duci in lume dupa ea.... By the way.. diseara ma uit si eu sa vad ce e de capul lui

#15
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

View Posteasycom_uk, on Apr 11 2007, 19:08, said:

Bruhahahahahaha.......vai ca pe jos mi-s de ras. Dumnezeule!!! Ma, e fata draguta dar nu te duci in lume dupa ea.... By the way.. diseara ma uit si eu sa vad ce e de capul lui
Cum asa? Ai reusit deja sa faci rost de el? Cred ca ai legaturi cu regizoru sau producatoru sau cu scriitoarea, ca filmul n-a aparut inca la nici o cinema...nicaieri in lume :)

#16
SirCrystiano

SirCrystiano

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 07.02.2007

View PostM0n0, on Apr 11 2007, 19:43, said:

Cum asa? Ai reusit deja sa faci rost de el? Cred ca ai legaturi cu regizoru sau producatoru sau cu scriitoarea, ca filmul n-a aparut inca la nici o cinema...nicaieri in lume :)
cred ca se uita la alte filme din serie, in nici un caz la 5 pentru ca nici nu e terminat bine

#17
ova stelistul

ova stelistul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 28.09.2006

View Postpunisher13, on Apr 8 2007, 22:37, said:

m-ai lasati-ma si cu povestea asta..imi place nu zic nu dar obosita aia de scriitoare a vazut ca are succes si s-a imbogatit si acum continua la infinit in loc sa incheie mai repede...o sa fie nevoiti sa inlocuiasca actorii astia cu filmul din cauza ei....
Se pare ca nu ai citit nici macar o carte cu Harry Potter.Sunt 7 carti ,fiecare in parte relatand un an petrecut la Hogwarts.In primul volum este specificat foarte clar ca educatia primita de tanarul pe Harry Potter se va intinde pe parcursul a 7 ani.Deci , din cauza asta sunt 7 carti.

#18
punisher13

punisher13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 07.03.2007
face 7 carti din cauza succesului daca nu avea succes se rezuma la vreo 4...in fine....oricum nu le citesc...prefer filmul....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate