Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare
 Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.
 Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...
 Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...

Sony FH 10W reparatie

Monitor cu consum URIAS
 

bani din advertising

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
mrcalex

mrcalex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 19.10.2006

 vl4d001, on Dec 14 2006, 17:08, said:

nu am

Pai si pana unde vrei sa ajungi cu postul asta?
Hai ca daca ai ceva interesant iti fac eu o oferta buna.
Dami mesaj pe privat

#20
vl4d001

vl4d001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 16.08.2006
eram curios sa stiu daca se merita sa faci bani din asa ceva si sa traiesti din asa ceva

#21
busybee

busybee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 06.06.2006

 ursu2005, on Dec 14 2006, 09:58, said:

mda..esti nou in domeniu,ai site cu 8000 vizitatori unici pe zi si nu stii cat se poate scoate din el
imi scapa mie ceva sau tie? :naughty:
salut,si eu sunt incepator si nu prea le am pe astea pe internet si dastia si am un site si as vrea sa stiu daca merita sa faci bani cu el,macar sa iasa acolo de un sirop de tuse sau de un cin-cin, site-ul se numeste youtube.com ma rog nu stiu daca ati auzit de el ca este destul de nou are aproape un an dar nu ma prea pricep cum se fac bani cu el(sunt la inceput dehh),ma poate ajuta cineva?  <_<  :naughty:
Asta este o gluma mai mult ca sigur,sau te gandesti ca maine iti faci un site si hop faci 8000-10.000/zi si vrei si tu sa sti ce bani poti sa faci cu el :nonobad:
concluzie:     incepator:DA
                  site 8000/zi  :rolleyes:

Edited by busybee, 14 December 2006 - 19:08.


#22
vl4d001

vl4d001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 16.08.2006
voi ati deviat  de la subiect ...eu am zis k sunt incepator(chiar sunt) si am intrebat cat as putea sa scot ... si voi ati inceput sa imi faceti oferte pentru sait

#23
mrcalex

mrcalex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 19.10.2006
hai lasa-ne mai relaxati cu astea ca e clar ca vb de sateliti si tu nu stii ce-s ale chibrituri  <_<

#24
busybee

busybee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 06.06.2006

 vl4d001, on Dec 14 2006, 19:17, said:

voi ati deviat  de la subiect ...eu am zis k sunt incepator(chiar sunt) si am intrebat cat as putea sa scot ... si voi ati inceput sa imi faceti oferte pentru sait
Cred ca o singura persoana ti-a facut oferta si sincer daca ai fi avut un site asa(eventual sa fi fost de jocuri  si eu as fi fost interesat) numai ca tu ai deschis un post gandindu-te "ce ar fi daca as avea un site cu nu stiu cati vizitatori,oare cati bani as face..."ce s-a spus aici este adevarat cam banii aia se fac numai ca sa ajungi sa ai asa ceva nu este usor deloc  :peacefingers:
ps: fa tu un act de buna credinta si scrie  url-ul ca sa nu mai fie lumea carcotasa  :naughty:

Edited by busybee, 14 December 2006 - 19:55.


#25
sphinks

sphinks

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 31.05.2003

 radetzy, on Dec 12 2006, 19:48, said:

Sunt de acord cu Sergiu_Q. Cu un site in engleza folosind reclame adsense ai putea scoate intre 100 - 200$/zi.
Dar daca siteul este in limba romana si folosesti reclame de la firme de publicitate din Romania ai putea scoate cam 1000 - 1500$/luna.


Daca se pot castiga $100-$200 pe zi cu 8000-10000 vizitatori unici, inseamna ca se pot scoate macar $20 cu 2000 de vizitatori unici?
Sau nu e corecta logica?

Am in jur de 1500 unici/zi, site in engleza si nu castig mai nimic din adsense :( ! De foarte multe ori imi afisaza reclame din alea care nu se platesc!

#26
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Conteaza o gramada de lucruri cand lucrezi cu adsene. Sfatul meu ar fi sa-ti instalezi un tool de monitorizare a site-ului (sau un cont de google analytics), sa vezi pe unde clickaie cel mai des oamenii in site-ul tau si sa blenduiesti reclamele cu contentul pe care-l afisezi.

Oricum, mi se pare tare straniu sa ai un site cu 8000 de vizitatori unici pe zi si sa nu sti nimic despre reclame. Sau l-ai cumparat si nu sti ce sa faci cu el, sau e o discutie despre fluturii altuia

#27
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006

 sphinks, on Dec 15 2006, 15:40, said:

Daca se pot castiga $100-$200 pe zi cu 8000-10000 vizitatori unici, inseamna ca se pot scoate macar $20 cu 2000 de vizitatori unici?
Sau nu e corecta logica?

Am in jur de 1500 unici/zi, site in engleza si nu castig mai nimic din adsense :( ! De foarte multe ori imi afisaza reclame din alea care nu se platesc!
In mod normal cu 2000 vizitatori unici pe site se strang peste 20$/zi.

Site-ul tau, care banuiesc ca este cel cu versuri (lyrics), are unele "probleme" si din cauza lor nu castigi cat ai vrea:

- pe aceste siteuri (lyrics) oricum publicitatile nu sunt asa scumpe
- publicitatile nu sunt puse in locuri foarte bune pe siteul tau, deci cred ca ai un CTR destul de mic
- ai 1500 vizitatori unici, dar numai vreo 3000 de afisari (un vizitator intra doar pe 2 pagini din siteul tau)
- iti afiseaza reclame care nu se platesc (PSA - public service ads) deoarece acest script de "lyrics" iti schimba automat meta tag-urile cu numele autorului si melodia, deci nu ai continut din care google sa iti afiseze reclame (+ ca unele versuri sunt romanesti)

Ai putea sa rezolvi astfel:

- incearca sa plasezi reclamele mai bine pe site si ai putea incerca sa pui niste poze langa reclame astfel ar mai urca CTR-ul
- pune in footer-ul siteului tau codul

Quote

<!-- google_ad_section_start -->The best place for song lyrics and mp3 music<!-- google_ad_section_end -->

astfel google va lua cuvinte din acea descriere si iti va afisa reclame si nu vei mai avea reclame care nu se platesc (PSA).

#28
sphinks

sphinks

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 31.05.2003
Multumesc pentru sugestii, totusi eu vreau sa-mi afiseze unele reclame care sa aiba legatura eventual cu artistul sau melodia curenta.
Ideea e ca pana acum o saptamana vedeam foarte rar reclamele alea neplatite, acum le vad mereu!
Oricum o sa incerc sa pun acel tag in josul paginii.

Multumesc!

#29
.: dbd :.

.: dbd :.

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 01.06.2006
bafta ;)
sa revii aici si sa ne anunti cand ai primit prima plata :))
sa ne ofticam si noi :))

#30
StarTrek

StarTrek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 30.01.2002

 Sergiu_Q, on Dec 12 2006, 19:32, said:

50-200$ cu adsense daca este in engleza si stii sa plasezi reclamele .
(la 10mii/zi ar cam trebui sa stii :) )


stiu eu pe cineva care are un site integral in engleza, cu cca 100 vizitatori unici pe zi (avea si 300 pe saptamana, deci sub 100 pe zi) si face 30-35$/luna.  E un site despre pisici. Primeste click-uri de 0.5 - 0.7$.
Concluzia: cam disperati occidentalii dupa pisici. Si se mai lauda ca is civilizati. se joaca cu pisicile toata ziua.

La 10 000 vizitatori/zi ar trebui sa  faci 3000-3500 $ pe luna. daca e in engleza. Depinde mult de valoarea click-ului. Si conteaza sa ai site despre pisici. Sau caini chiar.

#31
Sergiu_Q

Sergiu_Q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 11.03.2005

 StarTrek, on Dec 19 2006, 15:30, said:

stiu eu pe cineva care are un site integral in engleza, cu cca 100 vizitatori unici pe zi (avea si 300 pe saptamana, deci sub 100 pe zi) si face 30-35$/luna.  E un site despre pisici. Primeste click-uri de 0.5 - 0.7$.
Concluzia: cam disperati occidentalii dupa pisici. Si se mai lauda ca is civilizati. se joaca cu pisicile toata ziua.

La 10 000 vizitatori/zi ar trebui sa  faci 3000-3500 $ pe luna. daca e in engleza. Depinde mult de valoarea click-ului. Si conteaza sa ai site despre pisici. Sau caini chiar.

pisici , caini , pesti si alte ligioane ....merg la fix...porcarii pt slabit , mosnegi si babe...si astia stau pe net :) (si se uita dupa toate cacaturile , medicamente ... etc ). decat un site cu mp3-uri mai bine faci unul despre fluturi daca vrei sa faci bani .

#32
jonny_it

jonny_it

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 04.11.2006

 Sergiu_Q, on Dec 19 2006, 21:52, said:

pisici , caini , pesti si alte ligioane ....merg la fix...porcarii pt slabit , mosnegi si babe...si astia stau pe net :) (si se uita dupa toate cacaturile , medicamente ... etc ). decat un site cu mp3-uri mai bine faci unul despre fluturi daca vrei sa faci bani .

Foarte corect !    :peacefingers:  


PS: eu am unul despre omizi  :lol:   ... glumeam (spun ca glumeam pt ca nu vreau k sa am plina casuta de mail cu mesaje de la cei care au site cu fluturi si doresc colaborare ... apropo ... cine vrea sa faca 1 afacere .. deocamdata nu iese nimic .. dar exista sanse ... )

#33
drhyperlaur

drhyperlaur

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 23.04.2006

 Sergiu_Q, on Dec 19 2006, 21:52, said:

pisici , caini , pesti si alte ligioane ....merg la fix...porcarii pt slabit , mosnegi si babe...si astia stau pe net :) (si se uita dupa toate cacaturile , medicamente ... etc ). decat un site cu mp3-uri mai bine faci unul despre fluturi daca vrei sa faci bani .

aiurea...

reclamele de la "pets" se platesc foarte slab... defapt in general nisa de divertisment e slaba

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate