Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

jogging

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
babuskin

babuskin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.12.2006
Spuneti-mi si mie va rog cand trebuie sa alerg: e bine dimineata, pe stomacul gol sau dupa ce mananc?Sau seara? Merci anticipat!

#2
dragos_avram

dragos_avram

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,633
  • Înscris: 29.12.2003
Din cate stiu, nu trebuie pe stomacul gol, dar nici imediat dupa ce mananci. Mananci ceva (putin, ca de-aia faci jogging :) ) si dupa 30 min-o ora poti sa alergi.

#3
paraulu

paraulu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 13.09.2005

 babuskin, on Dec 11 2006, 20:05, said:

Spuneti-mi si mie va rog cand trebuie sa alerg: e bine dimineata, pe stomacul gol sau dupa ce mananc?Sau seara? Merci anticipat!
alege intre dimineatza la ceva timp dupa ce mananci cum scria si mai sus si seara (mie mi-a mers f.bine seara).

#4
Madib

Madib

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 16.10.2003
poti sa alergi dimineata, pe stomacul gol...dar ATENTIE...cand vii o sa-ti fie foame...aici vine greseala...NU BAGA IN TINE CA IN SPITALUL MUNICIPAL...
daca vrei sa slabesti...incepi de la 15 minute de 3 ori pe saptamina...alergarea trebuie sa fie CONSTANTA, in regim de rezistenta...mai repede nu inseamna mai bine...faci asta prima saptamina dupa care 30 minute...apoi 45...nu depasi 45 minute...si dupa cum spuneam atentie la ce si cat maninci dupa aceea.
bafta.

#5
Houdinni

Houdinni

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 03.12.2006
in nici un caz nu e bine sa alergi pe stomacul gol . in primul rand ka vei fi lipsit de energie iar in al2lea rand ka organismul nu o sa-si ia combustibilul doar din grasimea corporala ci va incepe sa consume si din musculatura ceea ce nu prea cred ca-ti doresti . serveste o masa bogata in carbohidrati cu aproximativ 2 ore inainte sa alergi .

Edited by Houdinni, 05 January 2007 - 22:44.


#6
Madib

Madib

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 16.10.2003

 Houdinni, on Jan 5 2007, 22:41, said:

rand ka vei fi lipsit de energie iar in al2lea rand ka organismul nu o sa-si ia combustibilul doar din grasimea corporala ci va incepe sa consume si din musculatura

spune-mi pe ce baza faci aceasta afirmatie...ca din experienta sigur nu vorbesti, pentru ca e falsa.

#7
paraulu

paraulu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 13.09.2005

 Madib, on Jan 3 2007, 00:05, said:

poti sa alergi dimineata, pe stomacul gol...
nu zic k nu scazi mai repede in greutate daca alergi dimineatza p nemancate dar ideea nu este sa scazi in greutate ideea este sa se vada bine in oglinda k degeaba ai putzine kilograme daca stratul de grasime este acelasi.
eu unu nu as incerca asta!

#8
Madib

Madib

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 16.10.2003

 paraulu, on Jan 12 2007, 01:08, said:

nu zic k nu scazi mai repede in greutate daca alergi dimineatza p nemancate dar ideea nu este sa scazi in greutate ideea este sa se vada bine in oglinda k degeaba ai putzine kilograme daca stratul de grasime este acelasi.
eu unu nu as incerca asta!

te intreb si pe tine ca si pe colegu' de mai sus...pe ce te bazezi cand afirmi acest lucru?
tinere? tu stii care e procesul de ardere a grasimilor?

#9
paraulu

paraulu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 13.09.2005
1)am spus doar k nu as incerca varianta ta...de ce??pt k nu as incerca sa fac antrenament fie el si aerobic cu un flux de aminoacizi scazut si care nici nu va creste cat de curand- tinand cont k ultima masa a fost cu cel putzin 8-10 ore inainte + timpul in care te pregatesti de alergare si alergarea + timpul in care ajung aminoacizii in sange;mai tre sa-mi ramana si ceva masa musculara.
2)si mai sus daca te uiti am spus ce am facut eu si mi-a mers in scurta mea experienta;cat despre apelativul tau "tinere" nu stiu cat de la locul lui este este tinand cont k esti cu 3 ani mai mare....nu cred k ai reusit sa demonstrezi ceva sau sa te surclasezi doar k incerci sa spui k sunt eu mai mic decat tine si k il intrebi p Houdinni de experienta de parca tu ai fi vreun guru.

#10
Madib

Madib

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 16.10.2003

 paraulu, on Jan 13 2007, 00:24, said:

1)am spus doar k nu as incerca varianta ta...de ce??pt k nu as incerca sa fac antrenament fie el si aerobic cu un flux de aminoacizi scazut si care nici nu va creste cat de curand- tinand cont k ultima masa a fost cu cel putzin 8-10 ore inainte + timpul in care te pregatesti de alergare si alergarea + timpul in care ajung aminoacizii in sange;mai tre sa-mi ramana si ceva masa musculara.
nu e varianta "mea"...ca nu eu am inventat-o.
efortul aerobic nu are nici in clinica nici in policlinica cu fluxul de aminoacizi, pentru ca nu intervine degradarea celulelor musculare.
un fluxde amino e de preferat sa fie mentinut intotdeauna pentru a preveni catabolismul.
daca chiar vrei acest lucru, poti sa iei amino sau pudra proteica inainte de alergare.

Quote

2)si mai sus daca te uiti am spus ce am facut eu si mi-a mers in scurta mea experienta;cat despre apelativul tau "tinere" nu stiu cat de la locul lui este este tinand cont k esti cu 3 ani mai mare....nu cred k ai reusit sa demonstrezi ceva sau sa te surclasezi doar k incerci sa spui k sunt eu mai mic decat tine si k il intrebi p Houdinni de experienta de parca tu ai fi vreun guru.

eu cu "tinere" ma adresez oricui, nu te simti atacat :coolspeak:
nu sunt un guru...dar stiu cate una alta...despre una alta. si intotdeauna mi-a placut ca o parere sa fie argumentata...e usor sa zici nu, dar e greu sa argumentezi.
numai bine.

#11
baimalesi

baimalesi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 29.11.2005
Eu alerg dimineata, nu mananc nimic , beau decat un energizant atat , incearca sa nu mananci seara deloc poate niste fructe sau o banana, eu ma simt super dimineata , bafta si vointa de fier .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate