Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trotineta Bolt cu reducere de 3 lei

Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...

Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro
 Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Intalnire cu un tip de pe tinder ...
 Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...

salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€
 ICC/ICM soft monitorizare si cont...

Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Lexmark X1190

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

tehnics

tehnics

acolo unde vara-i zi la miezul noptii

• Grup: Senior Members
Am luat acu juma de an de la ALTEX o multifunctionala Lex. X1190 deoarece era la promotie ...si am dat putin pe ea ( s-a dovedit cu timpul ca a fost o alegere proasta ).
A mers perfect...pana cand au inceput problemele..a inceput sa imi decaleze printarea cu vre-o 2-3 mm spre stanga, ba imi spunea ca imprimanda nu este conectata la calculator, iar daca scoteam cartusul de color...tot imi indica ca as avea cartusul pus in imprimanta...si sa nu mai zic ca cartusul color dupa vre-o 4 luni  nu l-a mai recunoscut...in fine...si fiind faptul ca ma pricep destul de bine in ale electronicii...m-am apucat sa o desfac ( chiar daca e in garantie...am desfacut-o cu grija ) si am facut-o bucati..si minune...pe placa lipiturile erau intr-o stare jalnica. Am refacut toate lipiturile...am montat-o la loc si am dat sa inprime....perfect...nici un fel de probleme....dar cand i-am dat sa scaneze...au aparut iar probleme ( prostia mea e ca am desfacut si scanerul si din cate am OBS eu ...nu are nici un indiciu de pus la punct ) si anume : capul de scanare ajungea la capat, dar motorul nu se oprea , continua sa traga in continuare si riscam sa stric cureaua, plus ca daca o opream de la butonul de power, se oprea dar capul de scanare ramanea aprins.
Deci ...m-am gandit dupa ce o montez ( ca inca e desfacuta ) sa ii fac o rescriere a firmware-ului. E ...si aici eu o mare problema...ca nu stiu de unde sa iau scriptul.
Nu o duc in garantie ....inca.

Edited by tehnics, 11 December 2006 - 10:12.

danlix

danlix

New Member

• Grup: Members
Am si eu o multifunctionala x1190 si am probleme cu ea.As dori sa imi spui cum  ai demontat-o ca sa o  pot curata .E plina de cerneala in interior..

neona

neona

New Member

• Grup: Members
salut! am si eu o problema cu imprimanta mea, e tot 1190, imi printeaza numai jumatate de pagina, restul se vede f prost...nu stiu ce sa-i mai fac, am reinstalat driverele, m-am asigurat ca e totul in regula cu cartusele si tot nu merge!  :worthy: aveti idee care e motivul?

tehnics

tehnics

acolo unde vara-i zi la miezul noptii

• Grup: Senior Members
Multifunctionala in sine este foarte proasta. Se desface foarte usor fiind prinsa in cleme. Desfa cele 4 suruburi de sub capacul scanerului si apoi cu o lama de cutit desfaci usor la imbinari

queensoft

queensoft

Trust no one

• Grup: Banned
Update firmware la imprimanta ?? De asa ceva n-am auzit !!
Daca nu gasesti pe site-ul oficial... nu stiu daca gasesti undeva! Ar fi chiar culmea !!!
Iar daca te-ai apucat sa o demontezi... tocmai de aia ai garantie !! Te duci cu ea frumos si sa o demonteze aia daca au chef !!!
Oricum, daca te duci cu ea acum sint destule sanse sa se prinda, in cele din urma !!! Poate nu chiar la magazin, acolo se vind frigidere si aspiratoare, dar la Ultra Pro sau unde au ei service....
Si daca le dia sfaturi la atii cum sa o desfaca... macar spune-le ca s-a dus garantia daca fac asa ceva !!!!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate